Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#19
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Am instalat,dezinstalat, testat și pe alte pc-uri cu diferite browsere, pe diferite conturi apare, la altele nu.
Asta e ma resemnez, nu știe nimeni care e misterul.

#20
rebroff

rebroff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 21.04.2011
Poate stie cineva: nu mai pot sa decid ce poza apare pe FB dupa ce trimit link din bloger

Edited by rebroff, 29 November 2013 - 22:09.


#21
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Stim ca apar modificari la Facebook zilnic, insa acum au anuntat schimbari mari de design. :)

1) News Feed-ul la toata lumea va fi modern, cu poze mai mari, precum puteti vedea in linkul de mai jos.
A fost un design asemanator de anul trecut la cativa useri, acum e putin modificat si va aparea la toti in curand.

Este o problema doar de timp. De mentionat ca schimbarile sunt doar de ordin vizual - important pentru cei care promoveaza postarile pe Facebook.

http://news.softpedi...It-431092.shtml


[ http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Facebook-Rolls-Out-Updated-News-Feed-One-Year-after-Announcing-It-431092-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



2) Paginile se vor schimba si ele si vor avea aspect asemanator profilelor (dispar Taburile, dispar postarile pe doua coloane, etc).
La Pagini vor fi aduse si cateva functii noi pentru manageri, vor arata total diferit, asadar atentie, acum putem confunda mai usor Paginile cu Profilele. :)

http://news.softpedi...es-431521.shtml

[ http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Facebook-Starts-Rolling-Out-a-Streamlined-Look-for-Pages-431521-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Multa lume o sa discute despre asta, fie ca le place design-ul, fie ca nu, aici este locul. Nu alte subiecte noi pe tema aceasta.

Intre timp, ce parere aveti? Va place noul design?

#22
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
La mine s-a schimbat din prima zi.
Mie unul nu prea imi place, este prea inghesuit. Posted image

#23
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Frumos, mie imi place, deabia astept sa se schimbe si la mine.

#24
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Fiind schimbari de design, n-ar trebui sa fie nimic rau - iar mie imi plac astea. Mai ales ca pare modern - desi inca n-am primit noul design. :)

Din pacate, sunt alte schimbari despre care nu prea se vorbeste si tine de pagini, unde postarile ajung la mult mai putini oameni in ultimele luni decat acum 1 an, spre exemplu.
Dar asta e practica lor sa te faca sa platesti pentru postari sponsorizate. :)

#25
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Vizualizare mesajStefan_CM, pe 13 martie 2014 - 09:06, a scris:

Fiind schimbari de design, n-ar trebui sa fie nimic rau - iar mie imi plac astea. Mai ales ca pare modern - desi inca n-am primit noul design. Posted image

Din pacate, sunt alte schimbari despre care nu prea se vorbeste si tine de pagini, unde postarile ajung la mult mai putini oameni in ultimele luni decat acum 1 an, spre exemplu.
Dar asta e practica lor sa te faca sa platesti pentru postari sponsorizate. Posted image
...si la mai multe servicii.Posted image

#26
foo21okur

foo21okur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 19.01.2007
Buba cea mai mare este ca se utilizeaza prea mult procesorul si fontul este putin cam mic si urat cu crengi.
Pe langa cele de mai sus, la ce folosesc eu fb (gagici), e aceeasi treaba deloc optimizata

#27
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Urat noul design. Totul este prea ingust. In curand o sa ne uitam cu lupa.

Edited by Shock-G, 13 March 2014 - 09:47.


#28
odo_robert

odo_robert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 20.12.2007
Daca vreti sa beneficiati mai repede de noul look, alegi din meniu limba engleza.

Edited by odo_robert, 13 March 2014 - 10:06.


#29
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

Vizualizare mesajShock-G, pe 13 martie 2014 - 09:47, a scris:

Urat noul design. Totul este prea ingust. In curand o sa ne uitam cu lupa.
Noul design este asemanator cu cel de pe aplicatiile mobile. :) Plus ca nu mai e fundalul alb, lucru ok in opinia mea, cel putin pe moment.
Cat despre font... Este mare. Pozele sunt si mai mari, asadar nu e nimic de privit cu lupa.

Ciudat mi se pare fontul incarcat automat la share-uirea unui link, in schimb.

#30
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

Vizualizare mesajStefan_CM, pe 13 martie 2014 - 10:31, a scris:

Noul design este asemanator cu cel de pe aplicatiile mobile. Posted image Plus ca nu mai e fundalul alb, lucru ok in opinia mea, cel putin pe moment.
Cat despre font... Este mare. Pozele sunt si mai mari, asadar nu e nimic de privit cu lupa.

Ciudat mi se pare fontul incarcat automat la share-uirea unui link, in schimb.

Prefer vechiul design. Fiecare cu gusturile lui Posted image

#31
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
E urât și înghesuit pe un ecran FHD, mi-e groază cum arată pe un retina display sau mai mare. Nu înțeleg fetishul ăsta pentru boxed view, ca și la discuții cu bubbles ălea.

#32
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Pe news feed unde mai vad alertele pentru zilele de nastere? Astazi stiu ca este ziua unei prietene care o am in lista si nu am mai vazut sus in dreapta obisnuita notificare. Mai mult, unde vad cine este on-line pe chat in varianta pentru smartphone a news feed-ului Facebook ?

#33
symy95

symy95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 15.03.2013
va rog mult sa ma iertati dar nu am stiut unde sa postez, nu am gasit.

as vrea sa imi schimb tema la facebook, acea bara... . nu stiu cum, nici cei care o au nu stiu cum.

daca stiti voi va rog sa ma ajutati.

sa apara ca in aceea cu rosu

Attached Files

  • Attached File  2.png   42.94K   95 downloads
  • Attached File  1.png   97.71K   93 downloads

Edited by symy95, 16 March 2014 - 22:39.


#34
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Nu stiu sigur dar.. incearca prin stergerea cookie-urilor .

#35
bogdan_bp

bogdan_bp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.08.2013
nu stiu daca se poate... nu mi-am batut capul cu asta... oricum ca functionalitate tema actuala mi se pare cea mai buna... tema pe care o vrei tu am folosit-o pe contul mamei mele, a aparut asa din senin... oricum e schimbata destul de mult, si nu mi se pare tocmai ok...

#36
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Încearcă să intri în setări şi să selectezi limba Engleză (US). Mie doar aşa îmi merge.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate