Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Hostinger Romania, host bun, dar nu-prea

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Apoi, poate imbunatatiti timpii de raspuns la tichete. E inca un motiv pentru care am renuntat la serviciile dvs, pentru ca nu ma pricep aveam nevoie de informatii.
In ritmul in care de la intrebare la raspuns trec 24 de ore....
Altii au chat live. Comparati si dvs acest aspect.
In aceasta privinta cand va adaptati pietei?
Am ales o firma ce are acest serviciu. Nu ii dau numele sa nu fac reclama.

Edited by Rixthinna, 06 March 2017 - 10:20.


#38
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Tacere de mormant.
Zici ca i-a taiat popa limba.  Posted Image
SixTy, nimic? Zi ceva, poate te angajeaza purtator de cuvant.Posted Image

Edited by Rixthinna, 07 March 2017 - 17:17.


#39
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Ceea ce era de demonstrat. Asa raspund si la tichete, pe repede inainte.

#40
HostingerRO

HostingerRO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.02.2016

View PostRixthinna, on 05 martie 2017 - 17:21, said:

Cum va explicati faptul ca SixTy a postat imediat dupa inscriere tinta direct aici, cumva contra mea, singurul post pana in momentul de fata?
Inscris la ora 16:27, postat la 16:33, apoi nimic timp de peste 24 de ore, pana la momentul cand scriu aceste randuri?

View PostRixthinna, on 05 martie 2017 - 17:56, said:

Chiar SixTy, cel real sau dvs mascat sub acest nick, spune asta!

Observati faptul ca SixTy scrie cu diacritice, ca si dvs. Putini useri scriu cu diacritice.Posted Image
Poate cineva a văzut acest subiect și a dorit să-și exprime punctul de vedere printr-un singur răspuns. Există mai multe conturi cu doar 1 post pe forumuri. Nu este în regulă să acuzați pe baza unor presupuneri. De exemplu, pot presupune, la fel de simplu, că dvs. ați creat acel cont.

View PostRixthinna, on 05 martie 2017 - 17:21, said:

Nu am mai putut cere banii inapoi
Din păcate, nu putem rambursa plățile după perioada de garanție. Înregistrările de domenii pot fi rambursate în termen de 96 de ore și nu am primit o cerere de rambursare (solicitarea și confirmarea anulării domeniului) de la dvs. în acel interval de timp. Serviciile pentru care nu primim o astfel de cerere sunt considerate active. Aceste lucruri sunt menționate în politica de rambursare.

View PostRixthinna, on 05 martie 2017 - 17:21, said:

nu am mai putut accesa contul si nu am putut comunica. Nu am putut sa fac transferul. Aveati parola, probabil ati utilizat-o in acest scop. Eu nu am modificat nimic, acolo ma conectam automat!

View PostHostingerRO, on 05 martie 2017 - 14:51, said:

Din câte pot observa, ați schimbat parola profilului de client la 23.02.2017, 14:08:56. Poate ați încercat să vă conectați folosind vechea parolă, tasta caps lock era activată, ați tastat greșit parola în mod accidental?
Puteți reseta parola de pe pagina de autentificare a panoului de control și transfera site-ul. Parolele clienților sunt criptate și personalul Hostinger nu are acces la acestea.
În mesajul privat, ați menționat faptul că ați încercat să vă conectați folosind o parolă dintr-un carnețel.
În cazul în care ați încercat să vă conectați automat, poate nu ați salvat noua parolă în managerul de parole și acesta a încercat să vă conecteze folosind vechea parolă. După mai multe încercări eșuate, accesul este blocat în mod automat pentru o perioadă de timp din motive de securitate. Dacă încă sunt probleme, ne puteți contacta folosind formularul de contact de pe site. Nu există probleme în a comunica cu noi dacă nu aveți acces la cont.

Forumul Softpedia nu este sistemul de asistență Hostinger. Nu plănuim să oferim asistență live la găzduirea gratuită. 24 de ore este un timp de răspuns destul de bun pentru un serviciu gratuit. Cu toate acestea, de cele mai multe ori, se răspunde mai repede. În caz de urgență sau pur și simplu doriți un răspuns mai rapid, aveți posibilitatea de a contacta echipa 24/7 (în limba engleză), disponibilă 24 de ore din 24 în fiecare zi a săptămânii.

#41
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Deci, nu 30 de zile ci 96 de ore?
Fain!Posted Image

V-am spus, puteti sterge totul, nu ma mai obosesc sa ma loghez, sa caut pe unde pot intra sa anulez contul, etc.
Inteleg eforturile dvs titanice de a mentine acel site functional, dar sunt corecta si va spun ca nu mai e nevoie, am alt site identic.
Asta pentru a va usura procesorul dvs.
Daca nu ati facut gestul la timp, nu mai puteam astepta.

Daca eram eu SixTy, acum ajungeam la pagina 250 in topic!Posted Image
Nu ati vazut cum am pus problema, sa continue dialogul?
Tacerea s-a asternut subit....

Edited by Rixthinna, 10 March 2017 - 20:16.


#42
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Astia de la Hostinger sunt niste magari :)
Si eu am roit de la ei, acum dau 1 euro pe luna, dar nu am nici cea mai mica problema cu hostul. La ei, gratis, baga limita cpu si daca erau 3 vizite pe zi. Cand era lumea mai draga, buf limita. Sunt fericit ca am scapat de acest cosmar, in sfarsit. Si ca fapt divers, era un blog personal, pe platforma wordpress. Acum am reusit sa il aduc la 27-30 de vizitatori pe zi. Va dati seama ca la asemenea vizite, primeam cu siguranta limita aia

#43
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Ei, aveam conectati simultan 18-28 de useri, dar tot un forum mic era.
La noul host nu am avut probleme pana azi.
Azi insa.....Daca stie cineva un host cu adevarat bun, rog PM, multumesc!
Cat despre stimabilii hostinger, au aparut troli pe alta arie spunand ca ii reprezint, facand reclama pentru ei prin..antireclama!

Edited by Rixthinna, 12 March 2017 - 14:38.


#44
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Eu am pana in 30 de vizite pe zi, si mai sunt gazduit cu un amic in acelasi pachet. Momentan nu am probleme deloc :) Sa vedem ce va fi. La hostinger, pe la 10 vizite imi baga limited exceed...

#45
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Da, uite aici cum faceam reclama prin antireclama!

https://forum.softpe...8#entry20829732

#46
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
globehosting, romarg

PS. Dar la cat "de mare" e forumul tau ar trebui sa mearga  bine Posted Image .. pe serverul care esti acum (desi nu am auzit de ei pana acum.. :)

Edited by xxvirusxx, 12 March 2017 - 14:45.


#47
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
De aici vin eu :)) Din acel topic am vazut linkul catre acest topic :D


Dar unde esti gazduita?

#48
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015

View PostRixthinna, on 12 martie 2017 - 14:37, said:

Ei, aveam conectati simultan 18-28 de useri, dar tot un forum mic era.
La noul host nu am avut probleme pana azi.
Azi insa.....Daca stie cineva un host cu adevarat bun, rog PM, multumesc!
Cat despre stimabilii hostinger, au aparut troli pe alta arie spunand ca ii reprezint, facand reclama pentru ei prin..antireclama!

Tu esti troll ce face reclama unei firme de gazduire.
Daca aveai o problema cu ei, discutai cu ei...privat. Si mai mare curiozitate am avut avut cum insasi marea firma a postat aici.
Si singura care isi face singura reclama pe aici.
Asa naspa e la voi? :)))

Edited by Travertin, 12 March 2017 - 16:21.


#49
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostHostingerRO, on 10 martie 2017 - 01:51, said:

  Nu plănuim să oferim asistență live la găzduirea gratuită. 24 de ore este un timp de răspuns destul de bun pentru un serviciu gratuit. Cu toate acestea, de cele mai multe ori, se răspunde mai repede.

Așa e, se răspunde mai repede, confirm. Din păcate, se răspunde degeaba. La o întrebare de gen ”dacă plătesc pentru cont premium, pot să...?”, pusă de pe un cont gratuit, voi răspundeți că asistența e doar pentru cont premium. Ce-i drept, o faceți repede.
Totuși, n-ar fi mai bine să răspundeți ”dacă plătiți atât, se poate ce cereți, dacă nu, nu?” și nu să-mi spuneți ceva de genul ”tu întâi dă banii și vedem noi dacă se poate, după aia”?
Practic, voi cereți niște bani, fără să spuneți exact ce oferiți. Și nu e tocmai în regulă.

#50
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Plus ca nu e deloc in regula ca pentru ce platesc sa nu primesc factura fiscala. Proforma e fix-pix.

#51
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Deci, stop joc si la revedere, Hostinger.
Mai discutam cind veti avea date de identificare legale, emiteti facturi adevarate si nu va ascundeti undeva prin Cipru sau aiurea.

Nume Domeniu:
hostinger.ro
Data Înregistrării:
2011-01-19
Nameservere:
ns1.hostinger.ro
ns2.hostinger.ro
ns3.hostinger.ro
ns4.hostinger.ro
Înregistrări DS:
Status:
OK


Date Deținător (Registrant)
Tip Persoana:
Persoană Fizică
Notă:
Conform "Legii nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și liberă circulație a acestor date", datele cu caracter personal ale persoanelor fizice nu se publică.

#52
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,576
  • Înscris: 10.05.2008
Firma nu este in Romania din ce am observat, USA?

Ce am observat eu:

-au un marketing foarte agresiv
-daca ai host free prin orice mijloace incerca sa te faca sa treci la next level pe bani
-interesul lor este sa platesti de la un an in sus toata suma,vrei sa platesti lunar ? Pretul este altul :)

Au o interfata intuitiva trebuie sa recunosc si atat.

#53
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 18.11.2021
in afara de papagalii care vor hosting gratis, sunt persoane care au folosit hostinger la pachetele de 30 euro ?

..sau de cel putin 10 euro ...
as fi curios de pachetul WordPress Pro

Edited by jumperishere, 14 December 2022 - 03:40.


#54
legalmente

legalmente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.06.2023
mie hostinger mi se pare ok..dar trebuia sa imi iau planul cu wordpress hosting...ca are si object cache pt wordpress si merge mai bine..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate