Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

Nerva Rezidential

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Ii urmaresc si pe acestia in paralel cu Alba Iulia Residence. La o prima comparatie zona este mai linistita, mai aerisita aici, apartamentele sunt mai spatioase si preturile sunt mai decente. Sunt curios daca au mai fost si altii la o vizionare ori si-au achizitionat deja un apartament in acest imobil. Ce parere aveti intre cele 2? Sunt cam aceleasi materiale de constructie, difera doar finisajele usor mai ieftine in Nerva Traian.

http://nervarezidential.ro/

#2
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
Am fost si am vazut blocul. Mi se pare cam "inghesuit"  Daca vrei apartament atunci ai priveliste mai aerisita, daca te intereseaz garsoniera, nu recomand. ( doar daca iti place sa te uiti pe geam si sa vezi un bloc si sa nu prea ai lumina prin casa)  Asta este impresia mea, sper sa mai posteze si alte persoane

#3
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Suprafetele utile mi se par cam mici, la 3 cam cel putin. Sunt comparabile cu blocurile vechi.

#4
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Eu caut de 2 camere. Cel care mi-a placut ca si compartimentare e tipul I dar e la ultimul et, la 6. Orientat inspre scoala. Oricum mi se pare mai bun ca zona decat Dudesti


#5
iolanda_p

iolanda_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2013

 aeouin, on 10 mai 2013 - 11:38, said:

Eu caut de 2 camere. Cel care mi-a placut ca si compartimentare e tipul I dar e la ultimul et, la 6. Orientat inspre scoala. Oricum mi se pare mai bun ca zona decat Dudesti

Buna,

Apartamentele cu 3 camere intr-adevar sunt foarte mici!
Cred ca scoala de care amintesti va fi o sursa de galagie si agitatie. In plus a fi inconjurat de blocuri comuniste cu multe apartamente si masini inghesuite pe trotuare nu-ti poate aduce o oaza de liniste.

Preturile in schimb sunt decente, comparabile cu cele ale blocurilor vechi din zona! M-ar fi interesat aici in ideea in care puteam uni un apartament cu 3 camere cu un studio, dar ajungeam la un pret neinteresant.

Ai idee cand se va finaliza?
Apartamentele se vand printr-o agentie sau poti negocia cu dezvoltatorul, eventual si modalitatea de plata?

Edited by iolanda_p, 13 May 2013 - 09:06.


#6
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Termen de finalizare are in Octombrie, locuibil cred ca va fi de la inceputul anului viitor. Se discuta strict cu dezvoltatorul iar motivul "finantare in regim propriu" face o eventuala negociere imposibila. Daca vii cu minim 50% avans poti sa mai discuti de un 2-3% discount din pretul total...exact total neprofitabil daca trebuie sa faci efortul sa aduni jumatate din suma ca sa ai doar atata discount.

Si eu m-am gandit aici tot comparand pretul apartamentelor vechi cu pretul acestora noi.

Edited by aeouin, 13 May 2013 - 09:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate