Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Alba Iulie Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mirceaflorin

mirceaflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.05.2013
Nu mai zice nimeni nimic on topic? Eu personal tot merg de vreo saptamana pe acolo, am pus ochii pe un 3 camere. Blocul mi se pare bine pozitionat, geografic vorbind, ca si investitie de viitor.
Ca si costuri, pot sa zic ca este aproximativ corect, si ar trebui sa fie ieftina intretinerea din cate am observat.
A mai fost cineva pe acolo in ultima vreme care sa stie ceva nou?


Mersi

#20
vreauapartament

vreauapartament

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.05.2013
Buna ziua,

Am fost si eu la acest proiect  si intradevar proiectul este interesant insa preturile sunt "DE TOATA FRUMUSETEA".  Tot  m-au zapacit cu suprafetele construite cand eu il intrebam pe domnul de acolo de suprafetele utile. Si am o problema destul de mare cu evolutia acelei constructii. Sunt foarte putini oameni care muncesc acolo si blocul este destul de mare. Sa speram ca il va termina in luna ianuarie 2014. Ei tot zic ca este acel showroom gata  din luna februarie, cand am sunat eu prima data la acel proiect si deja este iunie si ei tot nu au facut nimic.

#21
sasuoctav

sasuoctav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2014

View Postiolanda_p, on 04 mai 2013 - 19:43, said:

E departe de zona care ma intereseaza in plus acelea mi se par inghesuite. Acele balconase de la Hercesa imi aduc aminte de blocurile comuniste de care vreau sa uit.
Eu am vazut un apartament la etajul 4 ïn Alba Iulia Residence si de-acolo vezi doar case in jur sau blocuri de maxim 5 etaje. Asta m-a si atras la acest proiect, faptul ca are 6 etaje si nu e inconjurat de blocuri inalte.
Daca ar fi sa vorbim de blocuri de +10 etaje singura exceptie as face-o in cazul New Town datorita teraselor care arata elegant. Am cerut si acolo info, mai mult legat de costurile de intretinere.

Revin, a achizitionat cineva vreun apartament cu 3 camere aici?


Am verificat costurile de intretinere la New Town si sunt exagerate. In plus sunt apartamente cu infiltratii de apa, iar mirosul de la bucatarie nu doar ca ramane in apartamente ci iese pe casa scarii. Ma simteam ca intr-un camin studentesc :).....
Stiti ceva despre constructorul de la New Town? Am intrebat persoana care prezenta apartamentul si mi s-a parut ceva suspect.
In alta ordine de idei, apartamentele sunt ciudat compartimentate. Au multe spatii moarte si coridoare intortochiate,iar zgomotul de la apartamentul alaturat se auzea perfect in apartamentul in care eram eu.

#22
ioanaafrincu

ioanaafrincu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.01.2016
Salut,

Imi poate spune cineva, va rog, daca la Alba Iulia accepta Prima casa?

Multumesc!

#23
petrutjim

petrutjim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 23.01.2006
Salut. La Alba Iulia 2 s-a interesat cineva ce conditii sunt? Pare interesanta zona...

#24
_BadaBing_

_BadaBing_

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.10.2016
Se accepta prin ultima prima casa.


Conditii:

-sa iti permiti
-inca se mai finiseaza cateva apartamente (cred ca or sa mai stea anu asta muncitorii aicea)
-sa nu ai pretentii ca ai vre-un perete drept
-sa dai 12K pe locul de parcare
-toti peretii sunt caramida - ok
-geamuri - ok (asta daca nu sunt zgariate deja)
-usi chinezesti la intrare (schimbi cilindru cu unu mai de doamne ajuta si e safe)
-lifturi pentru furnici dar 1/2 functional
-aminteles ca la ultimul etaj le-a curs un pic apa in casa da cica s-a remediat..
-poti sa iti cumperi boxa pe etaj sau in parcare (pretul este la fel pt m2)
-interfonul arata foarte bine :)
-instalatia electrica.. trebuie sa aduci electricieni care chiar stiu meserie sa dea de cap la ce a facut construcotul (nu e gluma)
-nu este nimic finisat drept, orice placa de faianta/gresie are alt unghi/directie.. mda finisajele sunt facute cu durere-n penis, se putea si mai rau; dar pardon nu e moka, e multi bani pe care ii muncesti (cred) sa le dai astora

Am ales pentru pozitia in ora blocul asta si ca e din caramida tot.
Lucrarile s-au "finalizat" cu un an intarziere sau cam asa.
M2 sunt stanadar pentru ap din oras.

Daca m-as intoarce in timp as fi ales sa finisez eu, sa il iau la rosu; insa lipsa totala de timp plus m-as fi chinuit rau financiar sa o fac am ales sa il faca ei..

Alte intrebari?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate