Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

Alba Iulie Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Salutare,

Am fost de curand la o vizualizare pe Dudesti la acest ansamblu. Mi se pare foarte bine construit, cu materiale de calitate, acum toti spun asta, cine mai stie ce e adevarat sau nu pana dupa ce te muti, poate este cineva care ii cunoaste pe acesti New City Development. Am inteles ca sunt aceeasi dezvoltatori care construiesc Vitan Residence 2.

Multumesc,

#2
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013
Tie iti place acolo ?

Intrarea din Dudesti este groaznica , aglomeratie dimineata .
Prea inghesuite blocurile .
Spatiul verde desenat pe banner-ul de la biroul de vanzari este poveste .
Daca vrei ceva de calitate , mergi 100 metri inspre Dristor si ai Incity .
Fantani arteziene , spatiu verde , locuri de joaca , parcare subterana  si mult mai mult spatiu .

#3
anter22

anter22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.03.2013
auzi la el Incity ...amice inainte sa vb prostii mai documenteaza-te despre incity. Cei de la incity nici macar nu sunt proprietarii pe pamantul blocurilor construite, ei au terenul cesionat de la primarie :) , blocurile arata bine dar sunt construite super prost . daca chiar vrei ceva bun te duci 100 metri spre dristor si ai new town...
si eu am vz alba iulia residence pana sa ma hotaras sa cumpar in new town , am fost in decembrie 2012, cand era la rosu. Ce nu mi-a placut la alba iulia a fost ca se costruieste un bloc lipit de acesta + apartamente micute.

#4
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

 anter22, on 29 aprilie 2013 - 06:28, said:

, blocurile arata bine dar sunt construite super prost .

Te contrazic total . De la structura pana la compartimentare sunt facute la standarde ridicate . Au fost facute de Anchor ...

 anter22, on 29 aprilie 2013 - 06:28, said:

daca chiar vrei ceva bun te duci 100 metri spre dristor si ai new town...


:)) Ma faci sa rad . Mai sus vorbeai de constructia proasta a blocurilor InCity .
A inceput sa rada structuristul cand a vazut cele de la NewTown .
Intre InCity si NewTown nu exista termen de comparatie .
NewTown este similar cu confort city . Muuult carton .
La Incity , din cauza grosimii peretilor nu ai semnal la telefon dar asta este un mic impediment , se poate rezolva cu o antena de semnal , dar la NewTown ai semnal dar grosimea peretilor este de o palma ...

 anter22, on 29 aprilie 2013 - 06:28, said:

auzi la el Incity ...amice inainte sa vb prostii mai documenteaza-te despre incity. Cei de la incity nici macar nu sunt proprietarii pe pamantul blocurilor construite, ei au terenul cesionat de la primarie

Ai informatii total gresite .

 anter22, on 29 aprilie 2013 - 06:28, said:


si eu am vz alba iulia residence pana sa ma hotaras sa cumpar in new town , am fost in decembrie 2012, cand era la rosu. Ce nu mi-a placut la alba iulia a fost ca se costruieste un bloc lipit de acesta + apartamente micute.

Aici ai dreptate , blocurile sunt inghesuite si este construit ad-hoc ...

#5
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
In Alba Iulia ai de ales intre apartamentele dinspre blocul din spate ori cele care dau in strada sau in laterale. Evident ca nu mi-as lua cu priveliste inspre spate.
Am mai fost si in alte complexuri ale caror apartamente cu 2 camere se incadrau in bugetul meu dar nu mi se pareau la fel de bine lucrate:
- proiectele celor de la New City Residence <Delea Noua, Mosilor> seamana cu niste camine de studenti;
- Vivere Rezidential - peretii subtiri in exterior, izolati cu polistiren de 8-10mm, compartimentare cu rigips;
- Carol Rezidential - din pacate nu mai erau apartamente de 2 camere disponibile, doar 3 si cateva garsoniere;
- Nerva Rezidential - este foarte bine amplasat, langa gradinita 81 si in spatele blocurilor, nu mai este nimic imprejur sa-ti obstructioneze intimitatea, peretii din caramida porotherm in exterior  nu stiu nimic de interior totusi;
- Vitan Residence 2 - foarte frumos si acesta doar ca zona este foarte dubioasa pentru cei fara masina + ca se fac eforturi financiare mai mari pentru achizitionare comparativ cu zona in care este construit.
Evident ca in InCity abia-mi permiteam o garsoniera, asta daca erau dispusi sa mai negocieze 5000 E. Iar in New Town nu au vrut sa mai lase din pret destul cat sa ma simt confortabil.

#6
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

 aeouin, on 29 aprilie 2013 - 08:56, said:


Evident ca in InCity abia-mi permiteam o garsoniera, asta daca erau dispusi sa mai negocieze 5000 E. Iar in New Town nu au vrut sa mai lase din pret destul cat sa ma simt confortabil.

Intradevar , pretul este mai mare dar colegul de mai sus in loc sa spuna ca in functie de pret s-a reorientat catre NewTown , a inceput sa caute nod in papura .
La NewTown o chirie este 500 euro 3 camere si la InCity 1200 145 mp  utilat /mobilat .
Zilnic trec pe langa AlbaIulia Rez dar nu mi-as lua acolo . Vis-a-vis de complex locuiesc tiganii cu facturi , curve , fier vechi . Langa Complex ai spalatorie auto , statie gas , vulcanizare deci galagie cat cuprinde .Si spatiul este foarte mic intre blocuri , sunt exagerat de inghesuite . Despre structura sau compartimentare nu stiu ce sa spun ...

#7
anter22

anter22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.03.2013
Tu chiar esti orb? te-ai intresat de In City residence? ca sa vezi ce inseamna sa stai acolo ?? uita-te pe forum la incity sa vezi ca doar 1 bloc din cele 4 a respectat standardele + blocurile sunt goale si daca vrei sa iti cumperi un apartament unde terenul este concesionat de primarie sau de altciineva , treaba ta , poti aruca banii pe el . Te contrazic la faza cu semnanul , in incity ai semnal .
Peretii de la new town nu sunt din carton asa cum zici tu. Am vz poze de cand se lucra la structura de rezistenta la new town , nu sunt de o palma peretii. dar na omul cand sta si doar se uita , comenteaza :).

#8
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
În ce mă priveşte, preţurile ambelor (de fapt chiar şi cele de la New Town) sunt puţin cam mari pentru ce oferă.
Despre InCity nu ştiu nimic (deci nu-mi dau cu părerea),
New Town mi se pare îngrămădit (camere mici, să iasă la număr),
Alba Iulia Residence, Aş da banii ceruţi de ei doar dacă fac totul ca în pliantul de prezentare. Altfel, mai mult de 90.000 pe 3 camere nu aş da.

P.S. Deşi e mai spre marginea oraşului, am pus ochii pe Pallady Towers. Să vedem ce-o ieşi.

Edited by sfantu.dracu, 29 April 2013 - 11:58.


#9
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

 anter22, on 29 aprilie 2013 - 11:12, said:

Tu chiar esti orb? te-ai intresat de In City residence?

Stau la et 11 Posted Image . Bl A, B , C sunt functionale , D este in conservare .
In toate blocurile gradul de ocupare este de 75 % .
Terenul nu este in concesiune ci pe partea din spate exista un edificiu de la primarie ce nu poate fi demolat pentru ca este monument protejat .
Stiu mai multe despre structura decat ai vazut tu in poze la NewTown .
Hai sa discutam despre Alba Iulia sa fim On .

Edited by pxrotcenoc, 29 April 2013 - 15:32.


#10
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013

 pxrotcenoc, on 29 aprilie 2013 - 15:28, said:

Stau la et 11 Posted Image . Bl A, B , C sunt functionale , D este in conservare .
In toate blocurile gradul de ocupare este de 75 % .
Terenul nu este in concesiune ci pe partea din spate exista un edificiu de la primarie ce nu poate fi demolat pentru ca este monument protejat .
Stiu mai multe despre structura decat ai vazut tu in poze la NewTown .
Hai sa discutam despre Alba Iulia sa fim On .

cat mai e intretinerea pe luna la InCity? eventual scrie la topicul dedicat

Edited by vexatul1987, 29 April 2013 - 16:26.


#11
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

 vexatul1987, on 29 aprilie 2013 - 16:25, said:

cat mai e intretinerea pe luna la InCity? eventual scrie la topicul dedicat

De pe 19 ianuarie pana pe 24 aprilie am exact 820 ron la 139 mp/3 camere .
Eu zic ca-i bine .

Edited by pxrotcenoc, 29 April 2013 - 18:08.


#12
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013
sunt garsoniere comuniste in bucuresti la care s-a platit mai multPosted Image
surprinzator de putin.
totuj, de ce e la 3 luni, va regularizeaza?Posted Image

#13
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013

 vexatul1987, on 30 aprilie 2013 - 16:48, said:

sunt garsoniere comuniste in bucuresti la care s-a platit mai multPosted Image
surprinzator de putin.
totuj, de ce e la 3 luni, va regularizeaza?Posted Image

Nu stiu dar sunt afise peste tot in complex . Stimati locatari , deoarece facturile sunt mai mari decat incasarile ...bla bla bla ...
22 de apartamente actionate in judecata pentru neplata intretinerii ...

#14
iolanda_p

iolanda_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2013
Buna seara,

Am vizitat si eu acest proiect pentru ca sunt interesata de aceasta zona.
Aveti idee cand s-ar finaliza?
Mi s-a comunicat luna iulie insa imi pare un pic fortat termenul.

A cumparat cineva aici 3 camere?

Multumesc!

#15
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
@iolanda_p - ai aflat un pret pt 3 camere in acest ansamblu?

#16
iolanda_p

iolanda_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2013

 breadband, on 03 mai 2013 - 21:46, said:

@iolanda_p - ai aflat un pret pt 3 camere in acest ansamblu?

Ce mi s-a parut interesant la prima vedere era un apartament cu o terasa de 20mp, la etajul 4. La prima discutie costa 128.000 Euro.
Apoi am vazut un apartament fara terasa asa mare dar care avea 95mp utili si era mai apropiat de ceea ce avem noi nevoie. Dar pretul mi-a depasit usor asteptarile, era undeva in jurul a 145.000 Euro.

#17
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Multumesc pt info. Mi se par mari preturile, raportate la amplasamentul inghesuit, cu linia de tramvai sub geam si vecini cu facturi de vanzare.
Succes in cautari. La Hercesa ai incercat? Mi se pare mai "spalat" ansamblul.

#18
iolanda_p

iolanda_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2013

 breadband, on 04 mai 2013 - 14:30, said:

Multumesc pt info. Mi se par mari preturile, raportate la amplasamentul inghesuit, cu linia de tramvai sub geam si vecini cu facturi de vanzare.
Succes in cautari. La Hercesa ai incercat? Mi se pare mai "spalat" ansamblul.

E departe de zona care ma intereseaza in plus acelea mi se par inghesuite. Acele balconase de la Hercesa imi aduc aminte de blocurile comuniste de care vreau sa uit.
Eu am vazut un apartament la etajul 4 ïn Alba Iulia Residence si de-acolo vezi doar case in jur sau blocuri de maxim 5 etaje. Asta m-a si atras la acest proiect, faptul ca are 6 etaje si nu e inconjurat de blocuri inalte.
Daca ar fi sa vorbim de blocuri de +10 etaje singura exceptie as face-o in cazul New Town datorita teraselor care arata elegant. Am cerut si acolo info, mai mult legat de costurile de intretinere.

Revin, a achizitionat cineva vreun apartament cu 3 camere aici?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate