Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Evolio Evotab HD

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Cu resetarea? N-am avut nevoie de resetare pana acum, dar pentru ca m-ai intrebat, i-am facut o resetare ca sa-ti raspund la intrebare. Resetarea a decurs normal. Mi-am pierdut aplicatiile instalate de mine, a revenit la setarile din fabrica. Dar de ce m-ai intrebat despre resetare?

#20
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
Am vazut ca ar avea probleme in anumite momente,gen jocuri.

#21
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
Azi am cumparat-o si eu de la EMAG din Timisoara :) se misca bine...inainte am mai avut una Serioux s101tab4all..care se misca in reluare si nu era asa buna...se merita sa ii fac root? ce ziceti ?

#22
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007

View PostNFS01, on 27 mai 2013 - 22:28, said:

Am vazut ca ar avea probleme in anumite momente,gen jocuri.
Nu stiu. Eu n-o folosesc pentru jocuri. Dar, citind comentarii si review-uri scrise pe alte site-uri, ar fi putin sub E-boda E300 si Vonino Orin S in ce priveste rularea jocurilor mai complexe, de tipul "Asphalt".

View Postmarrynik30, on 27 mai 2013 - 22:32, said:

Azi am cumparat-o si eu de la EMAG din Timisoara Posted Image se misca bine...inainte am mai avut una Serioux s101tab4all..care se misca in reluare si nu era asa buna...se merita sa ii fac root? ce ziceti ?
Tu nu ai probleme cu supraincalzirea, cam dupa vreo juma' de ora de utilizare?

#23
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
Ba da...am vazut ca se supraincalzeste....dar nu ma afecteaza asa de mult...as vrea sa ii fac root sa bag mai multe aplicatii pe ea....si sunt curios daca cineva a facut root si daca ar putea sa imi spuna daca a reusit...

#24
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View Postmarrynik30, on 28 mai 2013 - 16:06, said:

Ba da...am vazut ca se supraincalzeste....dar nu ma afecteaza asa de mult...as vrea sa ii fac root sa bag mai multe aplicatii pe ea....si sunt curios daca cineva a facut root si daca ar putea sa imi spuna daca a reusit...
este vorba despre evotab 3, in acest topic ? ce parere aveti de tableta asta ? este la cXXa la 369 ron. am avut evotab2, care a luat o tranta dupa 1 an de utilizare si... sa dus.
am fost multumit in principiu de ea, pentru scopul pentru care a fost achizitionata. a utilizato fica-mea. ma atrage evotab3 din cauza pretului si a display-ului HD.
dvs. ce parere aveti ? merita pasul ?

multumesc.

#25
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Intre timp, din pura intamplare, cred ca am gasit tableta chinezeasca, corespondenta pentru Evotab HD. Uitati-va si voi. E sau nu? http://www.chinavasi...oth_8GB_Memory/

#26
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
Da ea e,acolo scria adobe flash care flash? eu stiam ca nu mai exista adobe flash decatpana la ics.

#27
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
Are si Flash Player..din cate am vazut la aplicatii....cateodata cand o blochez si dau sa o deblochez...parca touch-ul e mort...ati mai patit asa ceva cu ea?

#28
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
P.s ..am incercat sa ii fac root cu metoda de pe XDA si nu merge...imi da instalation aborted...

#29
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Imi pare rau ca a trebuit sa fac asta, dar am inlocuit-o.  Am revenit la Orin S. Asta, din cauza a ceea ce mi s-a intamplat saptamana trecuta la service-ul Evolio. Pentru ca am avut treaba prin Bucuresti cateva zile, m-am gandit sa merg personal cu tableta la service, ca sa vad daca pot rezolva problema cu supraincalzirea ei. Am ajuns acolo, am explicat unui angajat care e problema cu tableta mea, i-am si facut o demonstratie, iar el mi-a zis s-o las la ei in service si ca ma  vor suna ei cand va fi remediata  problema. Asa am facut. A doua zi, ce sa vezi, m-au sunat sa-mi spuna ca pot sa merg la  ei ca sa mi-o iau. Chiar eram placut surprins sa observ ca in 24 de ore mi s-a rezolvat problema. Si m-am dus. Mi s-a inmanat tableta. Dar eu n-am plecat imediat cu ea, ci am deschis-o si am inceput s-o butonez ca sa vad daca se mai incinge. Pai, dupa vreo 15-20 de minute a inceput sa se incinga la fel ca inainte. I-am aratat tipului cum s-a incins tableta si l-am rugat sa-mi spuna ce a facut ca sa remedieze defectul. Mi-a zis ca i-a facut resoftare si ca a facut o recalibrare a bateriei. "Pai bine frate, vad ca tot asa se incinge. De ce m-ati sunat sa vin s-o iau,  daca n-ati remediat defectul?", zic eu. "Domnule, chestia asta cu supraincalzirea difera de la om la om, depinde cum percepe fiecare om caldura emanata de tableta." , zice el. Eu zic: "Bai, esti nebun? Uita-te la comentariile de pe forumuri, sa vezi ca toti clientii o percep ca o supraincalzire. Uite ce e, ori imi dati o tableta care nu are probleme cu supraincalzirea, ori imi eliberati negatie ca sa o inlocuiesc cu alt model." Si atunci, mi-au eliberat negatia. Cu ea m-am dus la Emag si am inlocuit-o. Si slava Domnului, ca actuala tableta(Vonino Orin S) este ok din toate  punctele de vedere. Si sper sa nu apara probleme prea curand. Pacat,  ca daca n-ar avea problema asta de supraincalzire, chiar e o tableta foarte buna. Dar nu reusisem sa ma obisnuiesc cu mainile transpirate dupa fiecare utilizare a tabletei. Iar service-ul Evolio mi-a lasat un gust amar. Dezamagit total.

#30
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View PostCroconelu, on 28 mai 2013 - 20:54, said:

este vorba despre evotab 3, in acest topic ? ce parere aveti de tableta asta ? este la cXXa la 369 ron. am avut evotab2, care a luat o tranta dupa 1 an de utilizare si... sa dus.
am fost multumit in principiu de ea, pentru scopul pentru care a fost achizitionata. a utilizato fica-mea. ma atrage evotab3 din cauza pretului si a display-ului HD.
dvs. ce parere aveti ? merita pasul ?

multumesc.
puteti raspunde, va rog ?

multumesc.
apreciez.

#31
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
Poate e normal sa se incalzeasca,nu trebuie sa aiba o pretectie?

#32
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Nu stiu ce protectie o avea, dar e foarte neplacut sa stai cu "cartoful incins" in mana si nu se stie ce se mai poate praji in ea dupa un timp de utilizare sau, mai rau, sa te trezesti ca-ti explodeaza-n mana. Nu-i de neglijat acest aspect.

View PostCroconelu, on 30 mai 2013 - 18:21, said:


puteti raspunde, va rog ?

multumesc.
apreciez.
NU e vorba depre Evotab 3 aci. E vorba despre EVOTAB HD.  Chiar nu ai sesizat acest aspect?

#33
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
Mie nu mi se pare sa se incalzeasca in asa fel incat sa iti transpire mainile....la ultilizare , toate se incalzesc....e ceva normal..procesorul e solicitat...

#34
pepino967

pepino967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.02.2007
Sigur ca toate se incalzesc. Dar una e sa se incalzeasca usor si alta e sa se incinga. Si dupa numai un sfert de ora. Eu mai am inca o Ainol Novo Tornados, o E-boda E300 si acum si o Vonino Orin S. Toate se incalzesc usor(insa dupa vreo 2 ore), dar niciuna nu mi se incinge asa cum mi se intampla cu Evotab HD. Dar poate ca a ta doar se incalzeste, nu se incinge. Bravo tie. Pentru ca e o tableta buna. Daca n-as fi avut problema asta, n-as fi schimbat-o.

View Postmarrynik30, on 29 mai 2013 - 12:34, said:

Are si Flash Player..din cate am vazut la aplicatii....cateodata cand o blochez si dau sa o deblochez...parca touch-ul e mort...ati mai patit asa ceva cu ea?
Adica nu se duce lacatelul spre dreapta? Nu e ceva anormal daca nu se duce imediat dupa ce ti se aprinde ecranul. Asteapta o secunda-doua, inainte de a muta lacatelul. Daca totusi ramane pe loc lacatelul, atunci incearca cu o resetare si vezi ce se intampla.

#35
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011
Cred ca o solutie ar fi allview speed duo,are ips hd.
Fratilor astia de la evolio au un site gen yoda,vai mama lui la ei hd inseamna 1024x600, multumita rezolutiei de 163 pixeli per inch.
Si tu te plangi de support tehnic,ce suport sa aiba cand ei nu stiu nici chesti de 2 lei.

Edited by NFS01, 31 May 2013 - 02:59.


#36
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
Cred ca HD se refera la faptul ca tableta are incorporat player care reda filme la rezolutie hd Posted Image)))

I-am dat resoftare si vad ca nu mai face asa..probabil a fost ceva de la android...

Edited by marrynik30, 31 May 2013 - 13:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate