Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#4501
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012

 razvanviper, on 08 august 2013 - 08:26, said:

Windows e windows, android e android. Niciun sistem de operare nu poate fi comparat cu altul, sunt complet diferite. Nici symbian-ul nu seamana cu vreunu din astea Posted Image.


Mergi pe Samsung. Am Samsung Micro SDHC 32GB Clasa 10 UHS-I



Pe Protective Cover+ am dar 49 lei, evomag (acolo am gasit-o sub 50 lei). O gasesti si la peste 50-60 lei daca nu cauti bine.
Are ridicatura la difuzor, se aude cand suna.
Daca vrei, ii fac poze peste vreo 2-3 ore si iti arat cum arata telefonul pus in carcasa asta.
da as dorii daca nu sunt prea insistent...am cautat prin Cora Pantelimon si avea la 60 ron...transportul cit costa la evomag?

#4502
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Nu stiu sigur, parca 15 lei.
Eu am fost si am ridicat personal, ca sa nu mai astept 1-2 zile dupa curier..

#4503
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012

 razvanviper, on 08 august 2013 - 08:26, said:

Windows e windows, android e android. Niciun sistem de operare nu poate fi comparat cu altul, sunt complet diferite. Nici symbian-ul nu seamana cu vreunu din astea Posted Image.


Mergi pe Samsung. Am Samsung Micro SDHC 32GB Clasa 10 UHS-I



Pe Protective Cover+ am dar 49 lei, evomag (acolo am gasit-o sub 50 lei). O gasesti si la peste 50-60 lei daca nu cauti bine.
Are ridicatura la difuzor, se aude cand suna.
Daca vrei, ii fac poze peste vreo 2-3 ore si iti arat cum arata telefonul pus in carcasa asta.
daca poti fa niste poze...

#4504
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Samsung Protective Cover+ S4, Navy Blue.
Cam asta e. Nuantele rosiatice de pe margine sunt din cauza reflexiei blitz-ului din textura orange din spate.

Daca mai sunt intrebari... astept!

Attached Files


Edited by razvanviper, 08 August 2013 - 20:22.


#4505
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013

 razvanviper, on 08 august 2013 - 20:21, said:

Samsung Protective Cover+ S4, Navy Blue.
Cam asta e. Nuantele rosiatice de pe margine sunt din cauza reflexiei blitz-ului din textura orange din spate.

Daca mai sunt intrebari... astept!
am luat eu ceva assemanator si am dat doar 19 roni....neoriginala desigur....

#4506
Soap16

Soap16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2013

 razvanviper, on 08 august 2013 - 20:21, said:

Samsung Protective Cover+ S4, Navy Blue.
Cam asta e. Nuantele rosiatice de pe margine sunt din cauza reflexiei blitz-ului din textura orange din spate.

Daca mai sunt intrebari... astept!
Salut! Marginile sunt suficient de iesite in afara pentru a proteja displayul la socuri?
Am o husa in vizor http://www.originale...tpu-p-3727.html
Si pe Protective Cover+
Ce ai alege?
Merci.

#4507
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013

 Soap16, on 09 august 2013 - 00:38, said:

Salut! Marginile sunt suficient de iesite in afara pentru a proteja displayul la socuri?
Am o husa in vizor http://www.originale...tpu-p-3727.html
Si pe Protective Cover+
Ce ai alege?
Merci.
E scump ce ai ales acolo,uite cat e la un site specializat pe gsm  http://www.gsmnet.ro...-s4-wave--61224 ...eu le vand cu 20 pe alea si le iau cu 10
Is bune tpu...nus nici plasticate nici siliconice

Cei ce doriti accesorii ieftine si originale gasiti pe http://www.gsmnet.ro/
Eu le iau din depozite

Edited by tofandorin, 09 August 2013 - 00:51.


#4508
Soap16

Soap16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2013
Multumesc , dar e in constanta , nu stau stau 2 zile sa vina husa doar ca sa scap de 5 lei.Posted Image

#4509
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
Vin in 24h...si sambata livreaza fan

#4510
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

 Soap16, on 09 august 2013 - 00:38, said:

Salut! Marginile sunt suficient de iesite in afara pentru a proteja displayul la socuri?
Am o husa in vizor http://www.originale...tpu-p-3727.html
Si pe Protective Cover+
Ce ai alege?
Merci.

Stratul care vine peste marginea display-ului are cam 1mm grosime (inaltime) iar latimea este de vreo 2mm, din marginea exterioara, pana unde se termina peste telefon (nu ajunge sa acopere display-ul. se opreste cam la 1.5mm distanta de display, sa nu te incurce la operarea acestuia).

 tofandorin, on 09 august 2013 - 00:46, said:

E scump ce ai ales acolo,uite cat e la un site specializat pe gsm  http://www.gsmnet.ro...-s4-wave--61224 ...eu le vand cu 20 pe alea si le iau cu 10
Is bune tpu...nus nici plasticate nici siliconice

Cei ce doriti accesorii ieftine si originale gasiti pe http://www.gsmnet.ro/
Eu le iau din depozite

Nu crezi sa exagerezi ?
Si ce daca le iei cu cat le iei si le dai cu cat le dai? Crezi ca ne intereseaza de unde le iei?
Fiecare e liber sa isi aleaga ce vrea si de unde vrea, nu trebuie sa ii bagi pe gat un anumit produs, facand reclama site-ului tau.

Edited by razvanviper, 09 August 2013 - 08:38.


#4511
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
Site-ul meu??? Posted Image))
Am dat exemplu de site serios cu produse de calitate si ieftine.daca nu iti convine nu comanda dar nu vorbi in numele altora ca nu am bagat pe gat nimanui,cred ca te-ai trezit cu fata la cearsaf

Daca nu ma insel originale.ro al tau e cam tzeapa si e detinut de persoane ce fac bisnita cu produse gsm cumparate din depozite cum cumpar si eu,nu e un magazin online respectabil ce comanda de la producatori direct ci e doar un intermediar intre depozite si cumparatori

Am vazut pe multe site-uri pusti ce incearca sa faca reclama la acest site fantoma cu spam dupa spam

Edited by tofandorin, 09 August 2013 - 11:31.


#4512
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Nici nu am deschis discutia despre originale.ro "al meuPosted Image"  Posted Image  dar trebuie sa vorbeasca si nea Ion, ca si el e om. Ai vrut si tu sa faci o acuza, dar nu a mers. Nu am cumparat de la ei, nu am recomandat, nu il detin.
Am crezut ca e al tau, ca in urma cu cateva pagini te laudai ca ai vandut telefoane cat nu o sa aiba neamul unui coleg, inca, cateva secole de acum inainte. iar site-ul respectiv cam cu asta se ocupa. Iar acum prea il laudai, ca si cand ar fi al tau, ca are produse de calitate, ieftine... si ca tu le iei din depozite.

Quote

Cei ce doriti accesorii ieftine si originale gasiti pe http://www.gsmnet.ro/
Eu le iau din depozite

Din asta cam asa se deduce.

Edited by razvanviper, 09 August 2013 - 12:09.


#4513
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013

 razvanviper, on 09 august 2013 - 12:08, said:

Nici nu am deschis discutia despre originale.ro "al meuPosted Image"  Posted Image  dar trebuie sa vorbeasca si nea Ion, ca si el e om. Ai vrut si tu sa faci o acuza, dar nu a mers. Nu am cumparat de la ei, nu am recomandat, nu il detin.
Am crezut ca e al tau, ca in urma cu cateva pagini te laudai ca ai vandut telefoane cat nu o sa aiba neamul unui coleg, inca, cateva secole de acum inainte. iar site-ul respectiv cam cu asta se ocupa. Iar acum prea il laudai, ca si cand ar fi al tau, ca are produse de calitate, ieftine... si ca tu le iei din depozite.



Din asta cam asa se deduce.
1)citeste mai bine ce vinde site-ul respectiv....mai exact vinde ACCESORII SI COMPONENTE GSM...nu si telefoane
eu comand din depozite dar unoeri mai comand si de aici,avand cam cele mai bune preturi fata de orice magazin online din aceasta gama gsm

2)da,ma ocup cu telefoane in timpul liber,dar nu am magazin.stii cum e romanul inventiv.fac mai mult un sistem amanet:cine are nevoie de bani urgent sau vinde un telefon la un pret mai mic sa-l dea rapid eu il cumpar si vand mai departe in zona mea
dar peste jumate din telefoane le am sigilate aduse din afara si cumpar angro 2-3-4-5-10 bucati odata de acelasi model sau diferite

Edited by tofandorin, 09 August 2013 - 12:16.


#4514
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
toti ne trezim cu fata la cearsaf daca il suparam pe gigel asta.
e o vorba: daca unul iti spune ca esti beat, il trimiti la culcare. cand iti spune si al doilea, te duci tu sa te culci!
mai ales ca faci si reclama la un site ca ###. din 3 comenzi de produse anuntate ca originale, 2 mi-au venit ba swap, ba fake dar extrem de asemanator cu originalul.
jiste jegosi.

#4515
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
pai vezi ca au originale dar au si chinezarii.....fiecare dupa cat il duce buzunarul....eu tot ce am comandat(si am "Tranzactii (1.512,79 Lei) -retururi (0,00 Lei)") nu am avut nimic de reprosat ca am stiut ce anume comand,ei au trimis ce am ales eu

daca te uiti bine scrie care e swap si care e original,etc...dar cum tu nu prea esti atent si te simti cu "musca pe caciula",sa nu mai zic ca suferi de atentie,ratezi sa observi chestiile importante si asa profita altii de tine "gigel"

#4516
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 tofandorin, on 09 august 2013 - 12:15, said:

peste jumate din telefoane le am sigilate aduse din afara
De curiozitate, cu cat dai un S4 sigilat de producator?

#4517
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
iar vb sa te aflii in treaba. am scris clar ca erau trecute pe site ca originale.
la incarcatorul pt s2 i-am si sunat sa-i intreb daca e vreo diferenta intre ala al lor de 17 lei trecut ca original samsung si cele de 52 lei de oriunde altindeva. au zis ca nu, ca e acelasi. in 10 zile s-a ars.
asa ca nu mai face reclama aici la site-uri dubioase sau primesti raport!

 alin62, on 09 august 2013 - 13:17, said:

De curiozitate, cu cat dai un S4 sigilat de producator?
asa, chiar. ca si eu am avut curiozitatea asta.

#4518
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
19-20mil....dar nu trimit prin tara,am clienti aici.

Edited by tofandorin, 09 August 2013 - 13:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate