Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
30104 răspunsuri în acest subiect

#28009
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.905
  • Înscris: 22.12.2005

View Postroni184, on 18 noiembrie 2015 - 00:15, said:

problema descarcare baterie
pe al meu i9505, am reusit in final sa-l tunez pe sufletul meu cu ultima versiune de pe cyanogenmod.com de cm 12.1 20151114, ultimul ROM pus de ei. E frumos, mult mai stabil decat cel anterior (de prin aprilie) doar ca, bateria se consuma f repede. Am sapat netu' dar toti spun ori ca e cu 3g activ, ori ca-s aplicatii autorun, ori ca se incinge inutil. Al meu e rece bocna, e "curatat" de cu seara cu Clean Master pe RAM si ROM, lasat cu baterie 100% pe 2G cu wifi oprit, bateria pe balanced si display cu luminozitate pe la un 65-70%. Dimineata gasesc bateria pe la un 93-94%, iar la o utilizare medie pe zi, se duce de-l gasesc toti dracii.
Mentionez ca, pe acelasi telefon, am avut si celalalt cm 12.1 la care ma tinea bateria in medie cam 2 zile (la ritmul de acum de folosire). Ex, ascultat muzica vreo 20j de minute cu folder player a bubuit bateria cu aproape 10%, in masura in care inainte abia daca se duceau 2-3% in aproape o ora.

Ceva idei?sau problema mea cere un forum de psihologi?! Posted Image) ca prea stau cu ochii pe ce face telefonul

citeste si tu review-ul meu pt diferitele rom-uri..ceva mai sus..
5.x e total contraindicat pentru utilizatori care tin la baterie. si multe altele...

#28010
roni184

roni184

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 24.01.2007

View Postfoxbat, on 18 noiembrie 2015 - 08:12, said:

citeste si tu review-ul meu pt diferitele rom-uri..ceva mai sus..
5.x e total contraindicat pentru utilizatori care tin la baterie. si multe altele...

ok, mersi foxbat, merg si citesc. Nedumerirea mea e legat de faptul ca pe acelasi tip de cm bateria tine diferit. Nu ma astept sa tina cat la E90 :))

#28011
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.079
  • Înscris: 24.02.2007
Mai conteaza si bateria cat de veche/forjata e. Si da, se intampla de multe ori sa-i scada brusc capacitatea.

#28012
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.776
  • Înscris: 18.01.2011
Sunt multi factori ce influențează durata de viata a bateriei. De exemplu dacă înainte aveai setat timpul de contact al serverului de email la 5 minute în tot acest timp wireless era pe putere minima și maxim la verificare. Dacă ai setat pe conexiune continua wireless va fi tot timpul full.

#28013
roni184

roni184

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 24.01.2007

View Postfilip.serban, on 18 noiembrie 2015 - 09:35, said:

Mai conteaza si bateria cat de veche/forjata e. Si da, se intampla de multe ori sa-i scada brusc capacitatea.

E o treaba si cu bateria insa o eliminam pt ca problema este fix de la instalarea noului ROM.

View Postswtm, on 18 noiembrie 2015 - 10:29, said:

Sunt multi factori ce influențează durata de viata a bateriei. De exemplu dacă înainte aveai setat timpul de contact al serverului de email la 5 minute în tot acest timp wireless era pe putere minima și maxim la verificare. Dacă ai setat pe conexiune continua wireless va fi tot timpul full.

Mail pe telefon nu am setat inca, nu vreau sa ma gandesc cum ar lesina atunci :))

#28014
roni184

roni184

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 24.01.2007
A folosit cineva o baterie mai puternica? cu mai multi MAh decat cea standard de 2600. Ajuta la ceva in mod real?

#28015
TwistedWrench

TwistedWrench

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 91
  • Înscris: 29.04.2015
Asa ca info pt cei care se gandesc sa upgradeze de la S4 la altceva.

Tocmai ce mi-am vandut S4 BE cutie completa, plus vreo doua huse cu 800ron. Era in stare perfecta, cu garantie ramasa de la Vodaf inca 1 an.

Posted Image

#28016
gunur

gunur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 160
  • Înscris: 08.01.2009
Si la ce ai trecut? Ma gandesc si eu sa il dau pe al meu (i9506) dar inca nu stiu ce sa iau in loc.

#28017
barbarossa20042005

barbarossa20042005

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 552
  • Înscris: 28.01.2007

View Postgunur, on 19 noiembrie 2015 - 19:32, said:

Ma gandesc si eu sa il dau pe al meu (i9506) dar inca nu stiu ce sa iau in loc.
Note 5?

#28018
TwistedWrench

TwistedWrench

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 91
  • Înscris: 29.04.2015

View Postgunur, on 19 noiembrie 2015 - 19:32, said:

Si la ce ai trecut? Ma gandesc si eu sa il dau pe al meu (i9506) dar inca nu stiu ce sa iau in loc.

Pentru mine a fost un choice intre Note4 si S5 4G+,  am decis pentru S5.  Note 4 era super insa mult prea mare pentru a fi purtat in buzunar la jeans.

Seriile S si Note din metal&sticla nu le voi lua veci. Posted Image
Sa vedem cu ce or iesi de acu inainte. Daca continua sa emuleze Apple ma reprofilez pe OnePlus sau Motorola, sau ceva Nexus line.  Si asa, mi s-a luat de Touch whizzzzzz. (stiti ce inseamna "to take a whiz"...)

Posted Image

Editat de TwistedWrench, 20 noiembrie 2015 - 16:34.


#28019
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Ce a fost pt tine mă? :)))


#28020
TwistedWrench

TwistedWrench

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 91
  • Înscris: 29.04.2015

View Postnick_style, on 20 noiembrie 2015 - 18:10, said:

Ce a fost pt tine mă? Posted Image))

Domnule "nicu_stil" , nu cred ca ai ceva pe care sa te bazezi  in remarca de mai sus :)))) ,  sper totusi ca glumesti..:)

Oricum imi pare bine ca te-am amuzat, dar "mah" nu sunt cu dumneata , ca nu am mancat din acelasi troc.

#28021
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Normal ca n-am mancat ca eu mananc din farfurie nu din troaca :))
Doar m-a amuzat romano-engleza ta atata tot,nimic altceva :)

#28022
valyyyyyy

valyyyyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 08.08.2008
Se vede plictiseala si lipsa subiectelor pe forumul asta de S4 :)))
Cred ca e cazul sa il vindem si noi, astia care am mai ramas cu el.

#28023
mafsi

mafsi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 907
  • Înscris: 06.07.2008

View Postvalyyyyyy, on 23 noiembrie 2015 - 12:50, said:

Se vede plictiseala si lipsa subiectelor pe forumul asta de S4 :)))
Cred ca e cazul sa il vindem si noi, astia care am mai ramas cu el.
Eu nu.l vind. E foarte bun telefonul. Am mai citit pe forumuri și cam toți spun ca cineva care a avut un s4 și vrea să facă upgrade, logică firească este să se ducă pe un note 4. Sigur, dacă are bani să ia și un note 5. Eu nu am încă bani de note 4, dar îl țin pe asta pina cind voi avea.

Momentan folosesc AICP nightly. În vacanța de iarnă trec pe KK să văd cum se comporta la baterie. N.am timp acum de teste.

#28024
valyyyyyy

valyyyyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 08.08.2008
Stiti ca la inceput cand activati din Toggle Location era default pe GPS only,  apoi, dupa ce il activati, va intreba daca vreti sa comutati pe High Accuracy (GPS, Wi-Fi, mobile networks) si puteati bifa sa nu va ma intrebe chestia asta si sa fie default pe High? Eu am bifat din greseala si acum, cand activez Location se pune automat pe High Accuracy, dar nu vreau asta. Stie cineva cum fac sa revin la GPS Only by default?

Editat de valyyyyyy, 23 noiembrie 2015 - 17:37.


#28025
idm_luci

idm_luci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 22.06.2007
Si al meu e in cutie , telefonul e in stare perfecta , cu tempered glass montat , l-am pus de test  la vanzare cu 900 full box + accesorii(s-view , protective cover + , inca o baterie , baterie extinsa cu capac , incarcator separat baterie) . Daca mi se da fix atat il dau , daca nu il tin in cutie pana va fii nevoie de el. A fost si este in continuare un telefon bun si reusit , nu am avut niciodata cat timp l-am folosit probleme cu el.

#28026
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postmafsi, on 23 noiembrie 2015 - 14:16, said:


Eu nu.l vind. E foarte bun telefonul. Am mai citit pe forumuri și cam toți spun ca cineva care a avut un s4 și vrea să facă upgrade, logică firească este să se ducă pe un note 4. Sigur, dacă are bani să ia și un note 5. Eu nu am încă bani de note 4, dar îl țin pe asta pina cind voi avea.

Momentan folosesc AICP nightly. În vacanța de iarnă trec pe KK să văd cum se comporta la baterie. N.am timp acum de teste.

Doar ca nu prea poti alerga cu un note in buzunar sau intr-un armband. Eu il mai tin pana crapa ceva pe el, apoi voi trece pe oneplus x, singurul telefon ce se apropie de s4 ca dimensiuni si ecran. Daca n-ar avea bateria fixa, ar fi inlocuitorul perfect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate