Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Marcarea condensatoarelor - codul culorilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ionutiaz95

ionutiaz95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.02.2013
Astazi am inceput sa invatam despre marcarea condensatoarelor.(link invatare)
Am pus un link mai sus de pe platforma de unde am invatat.
Vreau sa fac referire si daca o sa va uitati o sa gasiti la condensatoarele cu 5 benzi. La banda 1 zice coeficientul de variatie a temperaturii.
Ei bine, in tot acel document nu am gasit nicaieri sa scrie coeficientul de variatie al temperaturii.
Dupa am gasit un document cu acel coeficient. Acel coeficient are valori negative.
Intrebarea mea este(uitativa la exemplul din document, chiar jos la condensatorul cu 5 benzi) cum este pus ca eu nu vad nicaieri valori negative ci doar 8sapm.spam
Va rog sa ma ajutati!, este urgent.

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Pai are valori negative ca unele condensatoare au o cerinta in temperatura minima de utilizare.

Caracteristica climaterica e data in general prin trei valori, minima, maxima si cate zile a fost testat lotul la umezeala. Ultimele doua sunt extrem de rare in prezent si folosite numai pentru componente comnadate direct cu acele specificatii, adica de la producator direct la utilizator, nu cele pentru vanzare directa pe piata unde la unele regasim doar prima caracteristica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate