Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Sporturi de contact (mma, kickboxing)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
40Shadow07

40Shadow07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 22.05.2009
Salut tuturor! As avea si eu cateva intrebari pentru cei care practica MMA in timpul liber nu de performanta. Cum sunt antrenamentele? Dau rezultate? Am gasit si eu o sala in apropiere, care are si MMA pe langa altele. Am nevoie de a practica un sport de contact deoarece nu am siguranta cand merg pe strada, daca nu am pe langa mine un articol de autoaparare. Am forta (Nu stiu daca skanderbergul, aparatele de dat cu pumnul sau trantele intre amici imi intarnesc afirmatia :P )  am doborat si pe unul mai mare ca mine doar cu o lovitura dar tot nu am incredere in mine, mereu ma gandeam daca nu cadea ala jos din prima, ce as fi facut? Si as dori sa practic un sport de contact ca sa capat si rezistenta asta e marea mea problema, tind sa cred ca as pica din prima daca sunt lovit. Nu am avut o existenta plina de violente, dar  ca si majoritatea am si dat dar am si luat si de la mai multi o data:)). In fine am deviat de la subiect. Deci care este starea practicarii artelor martiale mixte in Romania? Am mai citit ca pe unii ba ii baga prea multi intr-o sala, ba ca antrenamentele sunt slabe. Ar fi kickboxingul o alternativa? Sper ca am postat bine. Multumesc!

#2
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.567
  • Înscris: 21.12.2012
Increderea ti-o da testosteronul... nu MMA-ul.
Si apropo, ai vazut vreodata un meci de MMA, tu crezi ca poti sa te bati asa pe strada :D???

Editat de echo3, 25 februarie 2013 - 19:33.


#3
40Shadow07

40Shadow07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 22.05.2009

 echo3, on 25 februarie 2013 - 19:30, said:

Increderea ti-o da testosteronul... nu MMA-ul.
Si apropo, ai vazut vreodata un meci de MMA, tu crezi ca poti sa te bati asa pe strada Posted Image???

Exceptand lupta la sol. DA! Plus ca aia primesc o gramade lovituri si rezista.

 40Shadow07, on 25 februarie 2013 - 19:34, said:


Exceptand lupta la sol. DA! Plus ca aia primesc o gramade lovituri si rezista.

Si de unde pot lua niste testosteron, gasesc pe okazii? (o glumita mai seaca asa:D )

#4
holeratu

holeratu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 244
  • Înscris: 23.01.2013
ai nevoie de un psiholog nu de mma Posted Image

#5
40Shadow07

40Shadow07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 22.05.2009

 holeratu, on 25 februarie 2013 - 20:35, said:

ai nevoie de un psiholog nu de mma Posted Image

M-am gandit si la asta. Dar de fel sunt si o persoana impulsiva si imi vine sa lovesc mereu ceva, si am gandeam ca poate ma ajuta un asemenea sport :D

#6
holeratu

holeratu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 244
  • Înscris: 23.01.2013

 40Shadow07, on 25 februarie 2013 - 20:46, said:


M-am gandit si la asta. Dar de fel sunt si o persoana impulsiva si imi vine sa lovesc mereu ceva, si am gandeam ca poate ma ajuta un asemenea sport Posted Image
atunci da...te ajuta foarte mult...la problema asta chiar iti rrecomand sport de contact.la partea cu nesiguranta ...psiholog

#7
IAmGod

IAmGod

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 550
  • Înscris: 04.03.2013
Orice sport de contact te-ar putea ajuta sa te autodisciplinezi, sa inveti sa iti controlezi emotiile si sa capeti incredere in tine.
Kickboxing-ul si, mai ales, Muay Thai ar fi probabil ideale. Chiar si box-ul. La MMA nu poti ajunge asa, dintr-odata. Disciplineaza-te pe rand in mai multe sporturi de contact si, abia dupa aceea poti decide daca este cazul sa te apuci, de exemplu, de Judo sau de Jiu-Jitsu Brazilian, dupa care sa te indrepti spre MMA.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate