Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

firele de la usa golf 5

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
hajliparli

hajliparli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 03.02.2011
buna ziua
am un golf 5 din 2005,problema este urmatoatrea
de la cine am cumparat masina a schimbat usile de pe partea stanga,si sunt unele probleme,cand dau sa deschid gamul cupleaza si inchiderea si nu mai face nimic,
eu as vrea sa verifica firele daca sunt la locul lor ati putea sa-mi spuneti firele la ce sunt acelea de la mufa  de la usa?culoarea firului si ce face acele fire
multumesc mult

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai firele au aceiasi culoare si-n usa veche, si-n usa noua, probabil "meseriasul" care a schimbat usile a taiat firele, apoi le-a inadit si nu le-a izolat ca lumea si se atinge un fir de la geam cu unul de la inchidere. Tot ce poti tu verifica, e sa vezi daca exista aceasta inadire, daca culorile firelor coincid si sunt bine izolate, daca nu-s intrerupte in mansonul dintre stalp si usa.
Cum la masina ta, exista un modul electronic ce controleaza geamul, oglinda si inchiderea, nu-i exclus sa fie buba in acel modul.

#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,916
  • Înscris: 14.11.2004
Fa-i diagnoza computerizata, este controlata CAN si nu este usor sa o repari fara un VAG Com la intemana.

Avantajul CAN_BUS este constructia simpla si usoara, reparatia rapida si simpla, cu conditia sa ai sculele adecvate. Problema ta am intampinat-o pe un Golf5 cu o usa luata de la dezmembrari, unde usa noua nu se integra cu calculatorul masinii si implicit nu functiona geamul, desi pe masina donor a functionat perfect.

#4
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,929
  • Înscris: 09.12.2004
de la cine l-ai cumparat, nu ai luat si resturile? poate inlocuiesti calculatoarele


nu ii inteleg de ce trebuie sa le taie cind le pot desface frumos din mufe....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate