Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

E-Boda X100

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#55
nitrogenetic

nitrogenetic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.06.2012
Detin de cateva zile aceasta tableta si am ajuns la concluzia ca are vointa proprie: se aprinde ecranul in stand-by desi nu e atins nici un buton, wirelessul merge cand vrea el. In privinta wifi apar niste probleme deranjante mai ales cand vede o retea si desi apesi butonul de connect pur si simplu nu se conecteaza. In alte cazuri nu vede chiar deloc reteaua nici la 1m de router. Din ce am citit si pe alte site-uri aceasta problema o au mai multi utilizatori.Ideea este ca nu stiu daca este o problema hardware sau de soft. A mai patit cineva asa ceva? Am si un iPad2 pe care l-am testat in conditii identice si nu exista termen de comparatie. Oricum, nu as vrea sa returnez tableta fara sa incerc sa gasesc o solutie  pentru wifi.

#56
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Sunt cu mult mai bune allview ,nu inteleg de ce cumparati de la e-boda. Allview alldro 3 speed la acelasi pret merge foarte bine,l-am testat,cat despre jocuri ,chiar nu inteleg cum nu merge nfs shift pe ea,eu am lg optimus one si ma joc nfs shift. :|

#57
Suzuki Wagon

Suzuki Wagon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 07.01.2006
Am vazut un review la tableta asta pe Digi24 la emisiunea 2.0. E inregistrata emisiunea si pe site la ei. Concluzia trasa de mine in urma emisiunii: e bunicica, dar mai are carente. Inclusiv la timpii de raspuns. Singura veste buna este ca mai vor sa lanseze anul asta inca 2 tablete. Din care una sa fie quad-core sau cel putin dual-core. Deci dupa cum nu stiau ce o sa fie ma astept sa o lanseze spre sfarsitul anului. Pana atunci Alldro Speed 3 la banii astia.

#58
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 14.02.2002
Eu m-am lămurit cu E-Boda: nu mai cumpăr de la ei. Tot în urma review-urilor și a reclamei înainte de apariție am precomandat-o și eu. M-am păcălit, asta e. Să-mi fie învățătură de minte.
În cîteva zile am să comand tableta de la Allview: măcar despre ea am citit multe lucuri bune de la cei care au cumpărat-o și ținut-o în mînă, nu de la TV...

#59
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
De la Alldro 2 Speed in sus puteti cumpara fara griji,sunt bune,ofera mai mult decat credeti pt pretul acela.Sunt facute in China asa este,dar sa nu credeti ca nu sunt testate si nu sunt facute sub o oarecare supraveghere,daca nu ar fi asa chiar ca nu ar avea nici o sansa.Eu am o camera video samsung f34 din 2009 ,tot facuta in China ,merge perfect.Am un aparat foto Canon Ixus 115 hs care,aparent am crezut ca e facut in Japonia,am vazut recenzii pe net si in pozele puse acolo asa scrie pe aparat ca e facut in Japonia,asta ce l-am primit tot in China era facut,dar imi merge perfect.iPad-urile sun majoritatea facute in China sau cu piese din China ,nu ar avea cum sa le faca pe toate in SUA,ar fi prea scumpe,asa exista o oarecare balanta,mai toate sunt facute si in China pe langa cele ce sunt facute in tara de origine,asta nu inseamna ca sunt contrafacute,sunt testate si corespund cerintelor ,sunt facute sub supravegherea producatorului general.E ca un fel de Dacia Logan,in sensul ca se mai fac si in alte tari nu numai la noi,dar nu sunt diferente intre ele.Allview-urile sunt chiar ok ,si inainte sa cumparam fiecare o tableta mai scumpa ar trebuii sa ne gandim prima data la seria alldro speed ,cel putin alldro 3 speed e chiar super si cred ca o sa mi-o cumpar in dauna lui asus tf300 ,e diferenta de aproape 1000 de ron,in banii astia imi pot cumpara un smartphone,sau o bicicleta,sau un lcd de 81cm,sau un pc etc,si fac cam tot aia amadoua.

#60
nitrogenetic

nitrogenetic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.06.2012
A reusit cineva sa se conecteze la 3g cu un stick de rds ZTE MF110? Desi in lista de stickuri compatibile se regaseste si acest model nu am reusit sa il fac sa functioneze. Am citit pe diverse site-uri setari de APN dar cand dau sa introduc un nou APN nu  am optiune de salvare iar acel fisier wcdma nu il am in folderu indicat. Poate totusi cineva a avut mai mult noroc la setari.

#61
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005

View PostBobses, on 14th June 2012, 17:48, said:

We are sorry, your device cannot support Asphalt 5.

Aș fi făcut un screenshot, dar aplicația și-a dat duhul instantaneu: a funcționat fix pentru 2 capturi de ecran.
eu am instalat aplicatia drept este nu din market, si imi este functionala,
dar am intrat in setari la afisare si am facut setarile pentru jocuri si rezolutie.

#62
bogdanstate

bogdanstate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.03.2005
Dupa ce m-am uitat mai bine la ecran se pare ca este totusi un firicel prins la asamblare (dupa cum vedeti si in poze).
Mi-a venit si al 2-lea router si treaba este un pic mai bine, dar concluzia este ca de vina este tableta. Are zone cand semnalul este foarte prost (maxim 2 liniute), chiar daca am doar 2 pereti intre mine si router.  Per total sunt multumit de ea, mai nasol este ca odata ce instalezi multe aplicatii, si ea se misca destul de greu.
PS. Bateria ma tine 2 seri de butonat, adica cam 2-3 ore de butonat pe seara (wifi on), ziua fiind la serviciu.

Attached Files


Edited by bogdanstate, 28 June 2012 - 12:43.


#63
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005
eu n-am probleme la semnal, routerul este in alta camera, la laptop am 2 linii , la tableta la fel, misto e ca daca merg la un vecin cu un etaj mai sus la fel am semnal. per total pentru ce l-am cumparat sunt ultra multumit. noi romanii vrem gadgeturi ultra ieftine si super tehnologie.
ah o mica completare, pune si tu un taskkiller si programeaza-l sa inchida aplicatii nedorite la stingerea ecranului , vei observa ca va functiona chiar okey
legat de firicelul ala, schimba tableta mai ales daca ai achizitionato recent.

Edited by vulcaneanul, 28 June 2012 - 12:45.


#64
nitrogenetic

nitrogenetic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.06.2012

View Postvulcaneanul, on 28th June 2012, 13:43, said:

noi romanii vrem gadgeturi ultra ieftine si super tehnologie.
Eu ca roman doresc ca produsul achizitionat sa functioneze in parametrii specificati de producator...nimic mai mult. In momentul in care nu se intampla asa apar probleme.Eu am achizitionat aceasta tableta pentru internet (mail, browser) fiind a doua tableta dupa un iPad2. Nu cred ca cineva se astepta sa fie vreo extra-fenomenalo-mirobolanta tableta dar macar sa functioneze corespunzator. Sa zicem ca anumite probleme survenite la tableta pot aparea in procesul de fabricatie, etc, dar ce te faci cand incerci sa contactezi departamentul de suport si ei nu au nici macar decenta de a pune un mesaj presetat pe care sa ti-l trimita.Exista o vorba : 'Clientul nostru , stapanul nostru' , se pare ca unele firme de pe plaiurile mioritice au adaptat in 'Clientul nostru,fraierul nostru'.

Edited by nitrogenetic, 28 June 2012 - 18:00.


#65
bogdanstate

bogdanstate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.03.2005
Nu prea as trimite-o la garantie pt ca ar trebui sa ma lipsesc de ea cateva zile bune. Am instalat task killer dar nu e vb de aplicatii deschise ci de procesele care raman deschise si el nu le vede. Abia astept sa vad android 4.1 pe ea dar cine stie cand va fi asta.

#66
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005

View Postbogdanstate, on 28th June 2012, 19:07, said:

Nu prea as trimite-o la garantie pt ca ar trebui sa ma lipsesc de ea cateva zile bune. Am instalat task killer dar nu e vb de aplicatii deschise ci de procesele care raman deschise si el nu le vede. Abia astept sa vad android 4.1 pe ea dar cine stie cand va fi asta.
pai daca ai luato acum nu trebuie sa o duci la garantie, ci de unde ai cumparato si ti se schimba.

View Postnitrogenetic, on 28th June 2012, 18:58, said:

Eu am achizitionat aceasta tableta pentru internet (mail, browser) fiind a doua tableta dupa un iPad2. .
nu va inteleg, eu unul am iphone de multi ani, tot timpul mi-am luat iphone, am incercat sa trec de la iphone la alte marci, si efectiv nu eram la fel de incantat ,de ce faceti comparatii intre ipad-uri si alte tablete?
pana la urma nici galaxy tab nu se compara cu ipad dar compari ipad cu e-boda?

#67
nitrogenetic

nitrogenetic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.06.2012

View Postvulcaneanul, on 29th June 2012, 08:27, said:

nu va inteleg, eu unul am iphone de multi ani, tot timpul mi-am luat iphone, am incercat sa trec de la iphone la alte marci, si efectiv nu eram la fel de incantat ,de ce faceti comparatii intre ipad-uri si alte tablete?
pana la urma nici galaxy tab nu se compara cu ipad dar compari ipad cu e-boda?
Unde am comparat eu iPad-ul cu chinezaria asta? Nici nu poti sa faci acest lucru. Diferentele sunt colosale nici nu incape discutie.Eu am luat aceasta tableta nu pentru a o compara cu iPad-ul, sub nici o forma, ci doar vroiam o tableta pe care se pot accesa macar partea de internet.Nu cred ca cer mult de la o tableta care totusi costa 899 ron ( am prins oferta de pret la precomanda), un pret nu prea mic, si constat ca nici macar internetul nu functioneaza corespunzator. In ceea ce privesc produsele Apple , detin si eu si sotia iPhone-uri dar si un macbook pro, nu pot fi comparate cu astfel de produse facute pe un vaporas in mijlocul oceanului. Se poate spune ca sunt un fan Apple dar mai presus de toate sunt un fan al fiabilitatii si a produselor de calitate. In cazul chinezariei asteia am facut un compromis pe care il regret si nu o sa mai repet experienta.

Edited by nitrogenetic, 29 June 2012 - 10:36.


#68
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005
cand faci un review nu faci cumparatie cu alte produse
asadar la ce spun ei ca ofera per eu sunt multumit, singura incovenienta este cardul microsd care daca il folosesti incetineste tableta considerabil, asadar i-am introdus un alt microsd de clasa 6 si schimbarea sa vazut.
eu tot timpul am considerat un review la ceea ce spun ei ca ofera, si din ceea ce spun ca poti face cu ea, intreadevar asa este.
ah inca o chestie ce nu-mi convine ca nu am gasit o husa eboda pentru ea, si am luat una de la hama care normal nu prea este compatibila pt ca n-am access la mufele usb, si de incarcare.
spun ca poate rula full hd, probat asa este.
spun ca functioneaza cu modemuri dongle 3g - asa este
display - asa este,
capacitatea bateriei, m-a tinut 4 ore cu wifi activ, 5 ore jucand table din care 1 ora a fost pe 3g.
dupa cum spuneam eu am achizitionato pentru a citi documentele de care sunt interesat,
sa am acces la email, sa-mi modific site-ul cand este ceva urgent si sunt plecat de-acasa.
unii pe site spuneau de jocul asphalt5 daca merge instalat
da merge dar nu din play store ci din 1market sau cum ii spune.

asadar ce sa-i mai cer chinezariei asteia?
si pana la urma si chinezii fac lucruri de calitate. dar alea costa mai mult. pana si apple fac tot in china.

#69
nitrogenetic

nitrogenetic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.06.2012

View Postvulcaneanul, on 29th June 2012, 11:36, said:

spun ca functioneaza cu modemuri dongle 3g - asa este
Ai reusit sa o faci sa functioneze cu un modem usb MF 110 de la rds (desi se regaseste in lista de modemuri compatibile) sau ce modem usb folosesti?
Singurul functional in cazul meu e un modem de la orange dar prefer cel de la rds pentru ca am internet nelimitat spre deosebire de oferta de la orange.

#70
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005

View Postnitrogenetic, on 29th June 2012, 11:43, said:

Ai reusit sa o faci sa functioneze cu un modem usb MF 110 de la rds (desi se regaseste in lista de modemuri compatibile) sau ce modem usb folosesti?
Singurul functional in cazul meu e un modem de la orange dar prefer cel de la rds pentru ca am internet nelimitat spre deosebire de oferta de la orange.
am folosit huawei 352 de la orange, e220 de la vodafone ,si un zte dar sincer nu stiu daca este cel mentionat de tine.
ps: cel de la orange se poate decoda usor


ps: am uitat sa mentionez, inainte sa le incerc, nu imi functiona,am contactat service-ul eboda si mi-au zis ca trebuie obligatoriu pin-ul dezactivat la sim.
incearca asta.

Edited by vulcaneanul, 29 June 2012 - 10:49.


#71
nitrogenetic

nitrogenetic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.06.2012
Este dezactivat pin-ul dar cand il introduc imi da mesaj card deteriorat...nici macar nu il vede ca modem. Am trimis 2 mail-uri deja celor de la suport si nici un raspuns pana azi.

#72
vulcaneanul

vulcaneanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.08.2005
ti-am trimis emailul de la cel cu care am discutat eu.
problema cu card deteriorat o primeam cand nu introduceam in portul corespunzator adaptorul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate