Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

House of Cards (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#37
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Mulțumesc pentru răspuns, deși nu asta era întrebarea mea.

 cornel14, on 09 martie 2015 - 01:14, said:

1. Din ce scrie aici e sau online sau pe DVD=> nu are canale.

Prin ”canale” m-am referit la canale (căi) de distribuție, nu canale de televiziune. Specificasem deja că Netflix nu este televiziune. Sunt de acord că explicația Wikipedia nu este tocmai limpede

 cornel14, on 09 martie 2015 - 01:14, said:

Netflix, Inc. is a provider of on-demand Internet streaming media

Deși Netflix a intrat pe piață ca sursă de închirieri de DVD-uri, în prezent serviciul ăsta nu prea mai are căutare, de vreme ce orice smartTV produs în ultimii ani are buton Netflix chiar pe telecomandă, iar abonamentul costă 8 sau 9 dolari pe lună.

 cornel14, on 09 martie 2015 - 01:14, said:

2. Nu se poate accesa din Ro.

Bănuiesc că nu, din păcate, așa încât inițiatorul a vizionat House of Cards procurat pe altă căi.

În prezent, Netflix a pus la dispoziție 39 de episoade, din House of Cards, ultimul fiind episodul 13 din al treilea sezon.

Referitor la serial, Kevin Spacey a dat un interviu în care își pune cenușă în cap pentru câteva obiceiuri proaste.

#38
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
E si la astia

#39
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
L-am terminat de vazut, fata de primele 2 serii acum ii dau un 8.5, a avut cam  multe chestii previzibile inca din primul episod , de exemplu traseul lui Doug.Puteau sa aibe si un presedinte mai ferm in politica externa.As fi vrut ca Frank sa fie mai asemanator cu Bush decat cu molaul de Obama.

Edited by fany23, 15 March 2015 - 21:45.


#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006

 badsica, on 01 martie 2015 - 17:24, said:

Nu cred ca ar avea asa mare succes, exemplu chiar topicul asta...are doar 2 pagini..iar o porcarie ca The Walking Dead sare de 50 Posted Image

E masterpiece serialul!
Meh.
Topicul asta are doar trei pagini pentru ca e un serial plictisitor. The Walking Dead e chiar mai plictisitor, si cu toate ca-i lipseste complet politica.

Productia are calitate si actori buni, dar jumatate din termenii folositi de politicienii aia imi trec pe langa ureche (trebuia sa bag si subtitrarea in romana, sunt curios cum s-au chinuit traducatorii si ce ati inteles voi din adaptarile alea), e o telenovela politica, nimic mai mult.
"Representative Francis J. Frank Underwood, (D) , of South Carolina is the House Majority Whip in the 'House Of Cards' (2013) series."
Deci ce naiba de functie are Frank Underwood, stie careva? Tipul asta la cum invarte pe toata lumea ai zice ca e inconjurat de cretini, parca ma uit la Idiocracy.
Relatiile intre personaje sunt SF, oi fi eu prea departe de gandirea americanului de top ca sa-i inteleg. Iar intrigile politice care ocupa 3/4 din episoade te adorm instant. Prin episodul 3... nici macar nu tin minte ce scop a avut episodul ala, stiu ca s-au certat cu liderii de sindicate pe ceva proiect de lege, poate legat de educatie, e oricum irelevant deoarece Frank obtine intotdeauna ce vrea, deci zero suspans.

N-am urmarit decat primele 6 episoade, care au parut oricum foarte lungi.

#41
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

 Mizu, on 17 martie 2015 - 04:38, said:

Deci ce naiba de functie are Frank Underwood, stie careva?

Intradevar la inceput te cam zapaceste dar iti revi pe parcurs, iar daca vei trece de primul sezon vei avea o surpriza! Dar hai sa nu te mai tin in suspans: Frank va deveni presedintele SUA Posted Image
Serialul e foarte bine realizat si apreciat pe afara, sezonul 3 a avut un buget de 100mil $ !
Kevin Spacey a castigat un Glob de Aur pentru rolul sau iar serialul a avut multe nominalizari si a castigat ceva premii.

Insasi premierul nostru Victor Ponta urmareste si apreciaza acest fabulos serial  :lol:

Fac o scurtă paranteză: cel mai urmărit serial - sigur, ficțiune - de politică în acest moment în America, «House of Cards» are un moment în care președintele Statelor Unite îl primește pe președintele Rusiei la Casa Albă, și președintele Rusiei spune «ne înțelegem pe Middle East (Orientul Mijlociu - n.r.) dacă ești de acord să oprești scutul antirachetă din Europa» și mă gândeam dacă cineva din cei care au scris scenariul știau că România este cu adevărat, nu doar în ficțiune, un pion important, o țară importantă într-o asemenea gândire globală care face interesul inclusiv al serialelor de televiziune", a spus Ponta, la bilanțul Ministerului Apărării.

#42
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu credeam ca va ajunge presedinte, ca deja ar trebui sa schimbe scena serialul, sa treaca la alt nivel. Poate voi continua sa-l urmaresc, dar in general ma cam plictiseste politica.
Eu eram mirat, ca tot prin episodul 3 ii zice unui taran ca el a fost ales de vreo 11 ori consecutiv ca "representative" al statului South Carolina, deci era in DC de multa vreme dar nu i s-a aprins ambitia decat in primul episod, pana atunci ce alte interese o fi avut oare!? La fel si tipa aia reporter, parca n-avea ambitie inainte de momentul inceperii serialului.

Am avut oarecare neplaceri si cu serialul Veep, dar situatiile de acolo par mai reale decat aici desi ala e comedie.

#43
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
N-am apucat sa vad tot sezonul 3 ,nu ca nu mi-as fi dorit dar in acelasi timp urmaream ceva danez, tot cu politica, care mie personal mi se pare mai bine realizat ,mai realist si mult mai rafinat decat HOC.

Edited by edigee, 20 March 2015 - 11:42.


#44
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
E oficial, a fost reinnoit cu inca un sezon ale carui filmari vor incepe la vara, iar ca lansare cel mai probabil va fi in 2016 cam in aceeasi perioada ca si anul asta .

#45
Ledger

Ledger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 31.03.2015
am rezistat doar sase sau sapte episoade si astea le-am urmarit pe sarite. nu am mai avut aceeasi tragere de inima si nici intriga nu a fost precum in primul sezon.
mi-a placut actorul care-l intruchipeaza pe putin. dragutz

#46
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Sezonul 3 a fost mult mai slab decat precedentele. Deja tot jocul politic s-a cam banalizat si nu mai prezinta interes, incepe sa devina repetitiv. Acum incearca sa puna accentul pe latura personala, dar drama familiala ieftina la nivel prezidential risca sa transforme totul intr-un soap opera plictisitor.

#47
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Acu cateva zile mi-am zis sa incerc si eu primul episod sa vad cum e, pana acum am tot amanat, nu ma interesa politica prea tare si implicit acest serial dar la recomandarile multor prieteni i-am dat o sansa. Acum am terminat sezonul 3 si abia astept sa apara urmatorul. Kevin Spacey e genial, i se potriveste perfect rolul si abia astept sa vad ce-o sa se intample in sezonul 4, chiar il paraseste Claire? o sa candideze impotriva lui la prezidentiale? lots of questions.....

#48
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Da' mai fac încă o serie? Se stie ceva?

#49
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 cornel14, on 12 iunie 2015 - 14:22, said:

Da' mai fac încă o serie? Se stie ceva?

In perioada asta se filmeaza sezonul 4 si va fi difuzat undeva la sfarsitul lui februarie 2016.

#50
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Ok. Merci!

#51
altul__

altul__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 14.06.2014
Frank Underwood trebuie sa ajunga ranger intergalactic, nu se opreste aici.

Sezonul 3 m-a cam plictisit.

#52
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
sezonul 3 a fost mai slab pentru ca au mers pe  Claire f mult. si au transformat o in o persoana cu sentimente si rahaturi. Claire trebuia sa ramana o persoana puternica si fara scrupule. Au dat o in telenovele cu Claire in sezonul 3.

#53
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Se44ed4KBMA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
4 martie, sezonul 4:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EvGL42rywPM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate