Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

House of Cards (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/e/ec/HouseofCardsposter.jpg/250px-HouseofCardsposter.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.harpersbazaar.com/cm/harpersbazaar/images/ct/hbz-february-culture-list-2013-house-of-cards-de.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Adaptare americana dupa miniseria BBC cu acelasi nume, House of Cards a fost transmis de Netflix dintr-un foc: toate cele 13 episoade intr-un singur week-end, la inceputul lui februarie.

Jocurile puterii de la Washington sunt dezvaluite din perspectiva ambitiosului congresman Frank Underwood (Kevin Spacey), a sotiei sale (Robin Wright) si a jurnalistei Zoe Barnes (Kate Mara).

Este primul proiect petru micul ecran la care participa in calitate de regizor si producator executiv David Fincher (Seven, Fight Club, The Girl with the Dragon Tatoo).


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ULwUzF1q5w4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 01.12.2006
Serialul BBC a fost excelent..
"You might very well think that; I couldn't possibly comment"

#3
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Nota 10 pentru trailer

#4
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Nu stie nimeni cand apare restul, din pacate am vazut toate 13 episoadele intr-o zi. :)

#5
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Am inceput si eu sa urmaresc serialul, am vazut recent cateva episoade, mai mult din lipsa alternativelor in perioada asta.
E bine realizat, pe IMDB are 9/10 dar nota mea e undeva pe la 7,5 maxim 8.

#6
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
L-am terminat si eu de urmarit. Nu-mi place mie politica dar serialul merita vazut indiferent de asta. Foarte bun si cred ca isi merita nota de pe IMDB.

Edited by AntonioStefan, 25 April 2013 - 22:05.


#7
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Este ok dar nu merita nota de pe IMDB.
O nota de 8 este mai aproape de realitate.

#8
DumitrascuCristi

DumitrascuCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.07.2013
l-am vazut si eu. e f misto facut, cu poveste cu tot.

#9
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
prestatia lui k.spacey este excelenta ca de altfel tot filmul cum zicea si cineva mai sus!

#10
cyberk

cyberk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 28.02.2011
Sezonul 2 apare pe 14 februarie. Toate cele 13 episoade in acelasi zi.

#11
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
A inceput puternic al doilea sezon si vad ca o tine bine cu fiecare episod...sunt intr-un binge viewing.
Am ajuns la episodul 3.

#12
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Eu am ajuns la ep6, extraordinar de captivant acest serial ...a mai aparut si tot sezonul in aceeasi zi Posted Image

#13
thebamboocea

thebamboocea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.02.2014
Am citit un articol foarte interesant despre House of Cards si evolutia politicii in serialel americane. Desi e un serial pana la urma, manipularea asta politica e reala.
http://seriale.ro/ho...ividualismului/

#14
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
ii se potriveste rolul de porc lui kevin spacey. sunt la episodul patru din sezonul doi si nu prea ma mai tine lipit cu ochii de monitor, un mare fas.

#15
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012

 heathledger, on 21 februarie 2014 - 11:14, said:

ii se potriveste rolul de porc lui kevin spacey. sunt la episodul patru din sezonul doi si nu prea ma mai tine lipit cu ochii de monitor, un mare fas.

retrag cuvintele. finalul a fost super :D

#16
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
It was confirmed in February that Netflix has ordered Season 3 of "House of Cards."
Deadline had reported that the production of "House of Cards" Season 3 has been put on hold until mid-June.

Doug was shown dead, but Rachel Brosnahan, who plays Rachel Posner, said to Entertainment Weekly that it is not yet certain that Doug is dead. The actress said: "I don't think we know that he's dead yet. It cuts so quickly. I don't think we can say for sure that Stamper is dead."  Posted Image

#17
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gFk0T3ifF48?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

 Mocebon, on 21 martie 2013 - 18:20, said:

Am inceput si eu sa urmaresc serialul, am vazut recent cateva episoade, mai mult din lipsa alternativelor in perioada asta.
E bine realizat, pe IMDB are 9/10 dar nota mea e undeva pe la 7,5 maxim 8.
Am urmarit ambele sezoane "pe banda". Primul sezon mai bun ca al doilea. Al doilea e prea incarcat , multe lucruri raman cu ochii-n soare si ceva abuz de chestii tehnice politice ce nu-si au rostul.
Ca o concluzie , jocul actorilor e peste scenariu ,neverosimilitatea unor fapte e evidenta(nici in Africa un politician de varf nu ucide cu mana lui), senzational tipic a la americaine (chinezi kinky, mai un threesome acolo , negru' ala cu costitele ,etc) ,per total 7,5-8/10 si de la mine.
Astept totusi si sezonul 3. Poate renunta totusi la elementele usor telenovelistice.

Edited by edigee, 24 June 2014 - 10:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate