Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

House of Cards (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#19
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Netflix announced that House of Cards will return for its third season on Feb. 27, 2015.

Laser frate! Posted Image

#20
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Hai ca a aparut azi...cu taraita, dar aparut.

#21
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Viva torentul!!!

Am vazut primul episod urmeaza restul, foarte fain serialul asta Posted Image

#22
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Daca un canal de la noi ar baga asa ceva in prime time in loc de mizeriile alea de emisiuni regizate cu pseudo staruri ar rupe audientele in doua.

#23
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Nu cred ca ar avea asa mare succes, exemplu chiar topicul asta...are doar 2 pagini..iar o porcarie ca The Walking Dead sare de 50 Posted Image

E masterpiece serialul!

Edited by badsica, 01 March 2015 - 17:25.


#24
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Morala episodului 4, cand e vorba de intors si celalat obraz,biblic vorbind, pana si barbosul de sus are standardele sale.

#25
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
...dar macar a ramas cu atentia/urechea care sa il asculte. Posted Image

#26
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012

 fany23, on 01 martie 2015 - 12:29, said:

Daca un canal de la noi ar baga asa ceva in prime time in loc de mizeriile alea de emisiuni regizate cu pseudo staruri ar rupe audientele in doua.
E pe voyo.
Nu stiu daca vreo televiziune clasica din lumea asta da serialul. Cred ca e decizia Netflix de a fi doar online.

#27
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
S-a terminat cam repede sezonu asta din pacate :(

#28
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Tot 13 episoade insa...cel mai slab sezon.
Merita, merita vazut fara indoila doar ca speram sa fie la fel de halucinant ca sezonul 2.

#29
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 cornel14, on 04 martie 2015 - 17:18, said:

Nu stiu daca vreo televiziune clasica din lumea asta da serialul. Cred ca e decizia Netflix de a fi doar online.
Nu este doar online, dar este, într-adevăr, doar pe canale Netflix, care e și producător pentru House of Cards.

Motiv pentru care formularea inițiatorului mi se pare ușor derutantță

 Uny, on 11 februarie 2013 - 04:51, said:

House of Cards a fost transmis de Netflix dintr-un foc: toate cele 13 episoade intr-un singur week-end

Cum adică a fost ”transmis”? Netflix nu este post de televiziune. Îmi poate spune cineva cum se poate accesa Netflix din România?

#30
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Eram cam ingrijorat ca Frank se cam inmuiase ,dar dupa episoadele 4-5 vad ca se da pe brazda.
Geniala prestatia lui Lars Mikkelsen(fratele lui Mads) in rolul unui Putin mult mai inalt! Cam i-a bagat in boscheti pe ceilalti actori ,inclusiv pe Spacey.

Edited by edigee, 08 March 2015 - 10:47.


#31
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010

 Cazimi, on 08 martie 2015 - 01:57, said:

Nu este doar online, dar este, într-adevăr, doar pe canale Netflix, care e și producător pentru House of Cards.

Motiv pentru care formularea inițiatorului mi se pare ușor derutantță


Cum adică a fost ”transmis”? Netflix nu este post de televiziune. Îmi poate spune cineva cum se poate accesa Netflix din România?


TRANSMÍTE vb. 1. a comunica, a spune, a zice, (înv.) a parastisi, (fig.) a servi. (I-am ~ tot ce mi-ai spus; le-a ~ ultimele noutăți.) 2. a prezenta. (Îți ~ salutările lui.) 3. a-i duce. (A-i ~ salutări de la ...) 4. v. înmâna. 5. v. preda. 6. v. împărtăși. 7. v. anunța. 8. a da, a trece, (fam.) a pasa. (~ scrisoarea din mână în mână.) 9. a purta, a trece. (~ paharul din mână în mână.) 10. v. transfera. 11. a trece. (Maladia s-a ~ de la unul la altul.) 12. v. răspândi. 13. v. propaga. 14. v. emite.

#32
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009

 edigee, on 08 martie 2015 - 10:43, said:

Eram cam ingrijorat ca Frank se cam inmuiase ,dar dupa episoadele 4-5 vad ca se da pe brazda.
Geniala prestatia lui Lars Mikkelsen(fratele lui Mads) in rolul unui Putin mult mai inalt! Cam i-a bagat in boscheti pe ceilalti actori ,inclusiv pe Spacey.

eu is la episodul 4 si episodul 3 mi s-a parut genial.Felul in care se pune lumea la cale si cum se negociaza unele lucruri..mie mi s-a parut un episod destul de intens.. sa vad cum se confrunta presedintele sua cu cel al rusiei

Edited by vanitty, 08 March 2015 - 21:11.


#33
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Confuntarea la cutite intre cei 2 va fi in episodul 10. Nu fac spoiler, atat zic, cuplul prezidential va iesi sifonat rau.

Imi place prestatia lui Paul Sparks aka Mickey Doyle din Boardwalk Empire care-l intepreteaza pe scriitorul ala. La un moment dat chiar si rade cu rasul lui Mickey.

#34
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Oare cat mai trebuie sa asteptam pentru sezonul urmator ? se anunta foarte interesant.

#35
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012

 Cazimi, on 08 martie 2015 - 01:57, said:

Nu este doar online, dar este, într-adevăr, doar pe canale Netflix, care e și producător pentru House of Cards.

Motiv pentru care formularea inițiatorului mi se pare ușor derutantță


Cum adică a fost ”transmis”? Netflix nu este post de televiziune. Îmi poate spune cineva cum se poate accesa Netflix din România?

1. Din ce scrie aici e sau online sau pe DVD=> nu are canale.


Netflix, Inc. is a provider of on-demand Internet streaming media available to viewers in all of North America (including Cuba[5]), South America and parts of Europe (Denmark, Ireland, The Netherlands, Norway, Sweden, Finland, United Kingdom, France, Switzerland, Austria, Belgium, Luxembourg and Germany),[6] and of flat rate DVD-by-mail in the United States, where mailed DVDs are sent via Permit Reply Mail. The company was established in 1997 and is headquartered in Los Gatos, California. It started its subscription-based service in 1999. By 2009, Netflix was offering a collection of 100,000 titles on DVD and had surpassed 10 million subscribers.

2. Nu se poate accesa din Ro. Stiu ca e ceva discutie ca au taiat accesul prin vpn, daca îmi amintesc bine, asta fiind o metoda prin care daca erai in alta tara puteai accesa conținutul netflix

#36
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
am ajuns si eu la episodul 10, destul de intens pana acum, eu unul deocamdata nu sunt dezamagit. e drept ca se prezinta mai putine masinatiuni si ca acum problemele de multe ori sunt externe.. Mi-a placut.. cadoul lui pseudoputinica fata de Underwood si culmea e ca putinica chiar avea dreptate ca ii face un bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate