Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

House of Cards (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Dar nici 'spovedania' lui Kevin nu e ok. Am facut, am pus, am bagat..
Pana la urma nu e ceva normal, chiar daca e trendy prin vest sa fii ghei.

#92
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012
Nu de gheiala e vorba ci de fapte de natura sexuala fara acordul celuilalt, indiferent daca e ghei sau nu. Daca esti hetero si nu esti virgin nu inseamna ca orice obeza are dreptul sa te pipaie cand are ea chef fie ea si celebra ca Draga Olteanu Matei.

Edited by iulian_k, 12 November 2017 - 17:33.


#93
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postiulian_k, on 12 noiembrie 2017 - 15:54, said:

Si daca ar fi adevarat te razbuni pe scenarist nu pe mesager(actor).

Sincer chiar cred ca a facut magariile  de care e acuzat si inca multe altele , nedezvaluite din motive de rusine.  E un actor foarte bune spre genial si ca multi alti actori foarte buni spre geniali  Malcom McDowell, Klaus Kinsky, Lawrance Olivier are un bai care ii permite sa fie atat de bun empatizeaza bovaric cu personajele pe care le joaca(pt scurt vreme se crede personajele) si ajung sa  faca in viata privata lucruri pe care le-ar face personajele. Nu e vorba de schizofrenie, nu se duce la supermarket si pretinde ca e Frank Underwood, ci doar aplicand metoda Stanislavsky  ii atribuie  peronajului elemente din biografia propria: cum l-a  marcat  ca a cazut din copac, sau ce i-a spus maica-sa cand avea 7 ani chestii care  ar trebui  sa apropie personajul de actor  si sa-i justifice acestuia de ce ar lua anumite decizii in viata, de ce ar reactiona intr-un anumit fel in anumite ocazii. Prin procesul asta se realizeaza contaminarea dinspre personaj spre actor in momentul in care descopera ca  viata ar fi putut lua o alta turnura. Psihodrama care a fost folosita intens in  gulaguri si incadrul Experimentului Pitesti si care a transformat calugari in atei, legionari in comunisti,  intelectuali repectabili in tortionari se bazeaza  tot pe fortarea identificarii.
Daca a facut...trebuia sa il dea in glanda atunci si sa intre la bulau....nu dupa 30 de ani vine si zice ca ala a vrut sa-i bage scarba-n ochiu maro

Edited by I2O, 12 November 2017 - 20:53.


#94
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

View Postiulian_k, on 12 noiembrie 2017 - 17:29, said:

Nu de gheiala e vorba ci de fapte de natura sexuala fara acordul celuilalt, indiferent daca e ghei sau nu. Daca esti hetero si nu esti virgin nu inseamna ca orice obeza are dreptul sa te pipaie cand are ea chef fie ea si celebra ca Draga Olteanu Matei.
Da, dar spui atunci, nu dupa 100 de ani. Cum dovedeste mademoisella ca unu a pipait-o acum 7 ani?

#95
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012
Cum dovedesti ca unu' (un gay mai masiv decat tine, pt a exclude posibilitatea  ripostei violente) te-a pipait ieri ? Celmai probabil il lasi in pace ca sa nu rada prietenii de tine. Dar dupa 7 ani  il vezi in parlament(nu de alta da' in Romania superstarurile sunt politicienii nu actorii sau cantaretii), dand interviuri pe la televiziuni, pe punctul de a deveni  si mai influent, in aplauzele multor fani. Si mai afli ca nu esti singurul, nu a fost o gluma tranzitorie ci asta chiar si-a facut un obicei din a hartui barbati hetero sau gay dar care nu il plac.

Edited by iulian_k, 13 November 2017 - 01:07.


#96
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ba mai da-o dreacu..o fi vrut asta sa futa toata industria mondiala de film si teatruPosted Image Posted Image
http://adevarul.ro/e...b631/index.html

#97
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Circ frate.

----
Sezonul asta din House of Cards spre sfarsit a fost cam lame. Adica planu lui genial era sa se dea singur in gat si nevasta-sa sa-l gratieze. De parca nu era terminat ca politruc odata cu dezvaluirea.

#98
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
I-au terminat cariera bulangii....


Eu sunt momentan spre sfarsitul sezonului 4....pacat ca sezonul 6 o sa fie ultimul

Edited by I2O, 19 November 2017 - 23:20.


#99
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
L-au luat si pe asta in primire....
https://www.cinemagi...lescente-38621/

#100
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
A aparut sezonul final (6).

#101
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Cam asta se intampla atunci cand ramai fara jumatate de serial si trebuie sa improvizezi din greu.
Nu stiu ce au vrut sa scoata din ultimul sezon, dar a iesit o satira de toata frumusetea la adresa feminismului exacerbat.

#102
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am vazut cateva episoade din ultiumu sezon si l-am lasat drecu ca nu aveam nici macar 10% atractie fata de cat aveam cand era si kevin prin peisaj,omu e actor tare....dar l-au matrasit jegosii ordinari
Cica asta ar fi vrut sa cordeasca tot "holiudu"...au fost invidiosi aia cu nasu coroiat pe el si l-au nenorocit complet

Edited by I2O, 27 November 2018 - 22:32.


#103
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,552
  • Înscris: 02.10.2009
Foarte slab sezonul 6,  un scenariu insailat in graba si atat de deperte de realitate incat cea mai buna solutie este pur si simplu abandonarea vizionarii. Pacat de timpul pierdut.
De fapt sunt multe cazuri de seriale care se lungesc mult prea mult dupa ceva succes initial, si asa ajung sa strice imaginea de ansamblu a seriei.
Oricum, ca serialul asta pare ingropat, pot spune ca n-a fost mai mult decat o copie nereusita- la toate capitolele- a House of Cards versiunea engleza initiala.

#104
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
poate cineva de aici sa-mi spuna daca chiar asa au incheiat serialul, cu un cliffhanger?...nu l-am mai urmarit dupa ce l-au scos pe James Spadey, dar am zis totusi sa-l termin.

Edited by jimi91, 09 December 2018 - 21:00.


#105
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018

View Postjimi91, on 09 decembrie 2018 - 21:00, said:

...nu l-am mai urmarit dupa ce l-au scos pe James Spadey, dar am zis totusi sa-l termin.

Asta cine mai e? Posted Image

#106
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View Postjimi91, on 09 decembrie 2018 - 21:00, said:

poate cineva de aici sa-mi spuna daca chiar asa au incheiat serialul, cu un cliffhanger?...nu l-am mai urmarit dupa ce l-au scos pe James Spadey, dar am zis totusi sa-l termin.
Da, asa s-a terminat. :)

#107
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
am vazut si eu ultima serie si sincer mi se pare mult sub celelalte sezoane, in care spacey facea legea. Pentru ca multe lucruri mi s-au parut fortate, facute de parca presedinta era singura pe acolo si nu avea cozi dupa ea, secret service etc. E drept ca penultimul si ultimul episod m-au tinut in tensiune si oarecum nu m-am asteptat la final.. ce mi-au placut au fost actorii oarecum noi.. fratii sheperd, vicepresedintele.. Pacat ca seria nu s-a terminat cu spacey,care daca ne luam dupa serialul original (cel britanic) ar fi sfarsit cam la fel..
Seria ca un total primeste 8, ultimul sezon primeste 7 de la mine

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate