Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

House of Cards (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#55
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Abia aștept, FW for president!

Edited by marcel201, 12 January 2016 - 11:27.


#56
mihnearau

mihnearau

    viitor banat

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,485
  • Înscris: 19.12.2015
singurul motiv pentru care ma mai uit e Mara in bikini!

#57
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Pai n-o sa aiba viata prea lunga serialul asta la tine. Un sezon plus vreo 2 episoade.
Noroc ca aia Mara cu bikinii e Kate. Ca daca ar fi fost sor'sa, mai cunoscuta Rooney, ai fi fugit ca Usain Bolt la o priveliste similara.

#58
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMizu, on 17 martie 2015 - 04:38, said:

Meh.
"Representative Francis J. Frank Underwood, (D) , of South Carolina is the House Majority Whip in the 'House Of Cards' (2013) series."
Deci ce naiba de functie are Frank Underwood, stie careva? Tipul asta la cum invarte pe toata lumea ai zice ca e inconjurat de cretini, parca ma uit la Idiocracy.


Un whip e responsabil în cadrul grupului parlamentar cu disciplina votului şi a participării la şedinţe; misiuni pe care (la noi) le îndeplineşte liderul unui asemenea grup.

#59
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NTzycsqxYJ0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#60
intruderul

intruderul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 17.12.2013
Si a aparut si sezonul 4.Intre noi fie vorba, am vazut deja 5 episoade din acest sezon.

#61
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
am vazut si eu primele 2 episoade si sincer mi se pare mai bun decat sezonul 3. Mai mult conflict (credibil), infingeri de pumnaluri pe la spate (specialitatea lui francis) , ce sa zic.. imi place.. 9/10 pana acum pentru primele 2 episoade din sezonul 4

#62
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
am ajuns la episodul 3 si imi place din ce in ce mai mult. Cum ziceam: sezonul asta e plin de emotii. Mai ales cand aflam ce sarpe a crescut frank la san. Desi.. e discutabil daca claire e sau nu un sarpe , pentru ca poate.. pana la urma are dreptate. Frak pare sa fie bun la urzeli, la distrus totul in calea lui ca sa isi atinga un scop. Chestie care nu mai poate fi facuta asa de usor cand esti presedinte al sua, cand miscarile tale (uneori sinucigase) nu mai afecteaza doar un numar de oameni ci toata populatia tarii. Voi ce ziceti? Are sau nu nevoie de claire, e sau nu frank un distrugator?

#63
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,625
  • Înscris: 02.10.2009
Nu va grabiti, va fi si sezonul 5.
Rabdare.
JR era copil de gradinita pe langa astia din film.
De aici si comentariile cum ca totusi nu tine cu din astea in realitate. Dar ici si colo... Posted Image

De fapt, pentru cine a citit cartea sau a vazut serialul original englez din anii 90 (excelent), miscarea e clara, doar ca in serialul nou se lungeste cat se poate, sa iasa banu.

Edited by Rosebud09, 09 March 2016 - 02:56.


#64
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Vazut si sezonul asta (pana la episodul 6: remarcabil, apoi nitel mai slabut pentru ca se construieste alt fir epic)

Adevarul este ca e un serial mai greut (necesita aplecare spre politica si intrigaraiul ei)
Chiar este salutara apariatia sub forma de bloc (sezon intreg) pentru ca nu iti ofera timp sa uiti detaliile care sunt de multe ori foarte importante.
..............
@vanitty: nevasta nu ii este esentiala decat prin prizma devastarilor pe care le poate face daca o are dusman (deh, stie mult prea multe)
...dar este o grea piatra de moara de gatul lui.


Pe ansamblu eu am senzatia ca serialul este chiar o palida replica a realelor culise politice din multe tari...de exemplu oprea nostru (iadului) a urcat, ba chiar a fost premier-inlocuitor fara nici o sustinere data de voturi (doar prin jocurile politice din parlamentul asta mustind de borfasi)

Replica sezonului pentru mine: "Not escalation, Cathy. Obliteration!" ;)

#65
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

View Postvanitty, on 06 martie 2016 - 20:23, said:

am vazut si eu primele 2 episoade si sincer mi se pare mai bun decat sezonul 3. Mai mult conflict (credibil), infingeri de pumnaluri pe la spate (specialitatea lui francis) , ce sa zic.. imi place.. 9/10 pana acum pentru primele 2 episoade din sezonul 4
Exact. Sezonul 3 a fost cel mai slab din serial.

View Postvanitty, on 09 martie 2016 - 00:50, said:

Cum ziceam: sezonul asta e plin de emotii. Mai ales cand aflam ce sarpe a crescut frank la san. Desi.. e discutabil daca claire e sau nu un sarpe , pentru ca poate.. pana la urma are dreptate.
Incredibila intoarcere de situatie.....

#66
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
am vazut si ultimul episod din acest sezon. Cred ca a fost cel mai intens sezon din House of Cards. Adica.. amenintarea lui conway, arabii, faptul ca presedintele e dispus sa duca america la razboi pentru a-si securiza postul.. cel putin ultima faza din ultimul episod, cu cei 2 underwood, fiind de piatra,vor sa dovedeasca ca sunt alfa si omega.. M-a luat cu furnicaturi, imagine mai tare ca asta nu am vazut de mult intr-un serial. Acuma is curios daca in sezonul 5 vom asista la prabusirea sotilor underwood sau cumva reusesc sa scape de asta. Desi.. nu cred ca vor reusi ..

#67
intruderul

intruderul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 17.12.2013
And....action!   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5xUZKyPBaR0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Pe 30 mai începe sezonul 5

#69
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UW8Zyt8SF_U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


cat de dark pare.. abia astept sa apara sezonul nou..

Edited by vanitty, 02 May 2017 - 08:59.


#70
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
And he's back! Posted Image

#71
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Un sezon 5 slabut. Devine plictisitor, n-ar trebui s-o mai lungeasca.

Edited by octav727, 20 June 2017 - 13:55.


#72
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Mie mi s-a părut că a fost mult mai bun decât sezonul 4, mi-a plăcut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate