Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pensie anticipata cu certificat g...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 

(szq) Casuta primitoare, Berceni CartNou

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
3566 replies to this topic

#1927
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Sean, ai mare dreptate, ca intotdeauna, dar uneori esti asa aspru precum smirghelu si unora le sta in git. Ca o scobitoare de ti se rupe intre dinti inainte de meeting sau prezentare. Cinstit acu, e o tona de jurnale aici. Numa timpiti, unu si unu. Ca numai de-aia cred ca n-au facut ce zici tu acolo.
Asta e, asta-i locul unde traim, si indobitocirea noastra timp de 50 de ani, plus inca vreo citeva sute inainte, nu se vindeca asa usor.

View Postmolplro, on 07 noiembrie 2014 - 22:50, said:

eu nu prea m-am prins.... n-am vazut "scrisu' "   Posted Image)))
am incercat si cu shazam... degeaba!  n-am priceput Posted Image

felicia margineanu
"daca eu pot face asta, puteti si voi"
https://www.google.n...icia margineanu

http://stirile.rol.r...lor-651961.html
http://www.realitate...pte_748379.html
http://www.telegrafo...emeidrepte.html

#1928
molplro

molplro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.05.2014
suficient, viorele! gata! am priceput! :)

deci...cum facem sa preschimbam fosa in beci? ha?

#1929
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,807
  • Înscris: 11.03.2006

View Postmolplro, on 07 noiembrie 2014 - 23:30, said:

suficient, viorele! gata! am priceput! Posted Image

deci...cum facem sa preschimbam fosa in beci? ha?

Mai usor e sa transformi beciul in fosa.

#1930
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 05.04.2006

View Postcumparator, on 07 noiembrie 2014 - 19:44, said:


Ionut, chiar poti sa cureti fosa si sa o transformi in beci?

In fosa acum bag la greu bacterii si nu miroase aproape deloc. Sa ma vad eu cu canalizare si spal fosa cu periuta de dinti. La citi bani am bagat in betonarea ei si la ce volum are + adincime de 3,5 m, o retencuiesc, o imbrac in caramida si nu o sa miroasa deloc (sper).

#1931
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013

View PostSean_John, on 07 noiembrie 2014 - 22:23, said:

...Chiar si-o eoliana isi poate monta in curte si surplusul sa-l injecteze preferential in sistem; mai primeste si certificate verzi pentru fiecare MW produs.
cand o sa mai strang ceva bani ..eoliana scrie pe mine sau mobila in casa sau rate la cele trei credite din familie ...cred ca mai bine mananc un blid de fasole si gata Posted Image
abia astept momentul cand smartmeterele or sa fie ..allover za pleis si ne putem injecta unu altuia curent si putem unu altuia sa fim furnizori&consumatori in acelasi timp , sa ne grupam pe cartier etc. si doar sa platim o chirie pe teava prin care ne dam unu altuia energia

View Postviotl, on 07 noiembrie 2014 - 22:22, said:

bring me to the light
asa ceva? ca eu zic ca asta e cheia, si dureaza... stii cine e? ...
nu stiu ce ziceau suedezii aia "egali" , era un mesaj la final ca toti sunt egali , pe naiba ...aia misto vorbea la clarineta si celelalte stateau si se uitau , iar masculuii ...cred ca nici nu intelegau ce zice aia la trompeta

Edited by szg, 08 November 2014 - 09:51.


#1932
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,807
  • Înscris: 11.03.2006

View Postszg, on 08 noiembrie 2014 - 09:47, said:

cand o sa mai strang ceva bani ..eoliana scrie pe mine sau mobila in casa sau rate la cele trei credite din familie ...cred ca mai bine mananc un blid de fasole si gata Posted Image
abia astept momentul cand smartmeterele or sa fie ..allover za pleis si ne putem injecta unu altuia curent si putem unu altuia sa fim furnizori&consumatori in acelasi timp , sa ne grupam pe cartier etc. si doar sa platim o chirie pe teava prin care ne dam unu altuia energia

Sau... http://stirileprotv....nsum-mediu.html.

#1933
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
Da' au cei de la Iridex la rampa de gunoi rudeni, gaze gratis. le dau liber in atmosfera in zona Chiajna si se duce mirosul de gaz de gunoi in jumate de Bucuresti, Bucurestii Noi, Militari, Pajura...
Detalii aici:
https://www.facebook...42555212525079/

#1934
andreilesan

andreilesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,835
  • Înscris: 11.03.2012

View Postcumparator, on 08 noiembrie 2014 - 17:59, said:

Buna abordare.. ""Le vindem la straini tot si dupa acea sa ne asiguram ca ne-a ramas macar materie prima pentru aceasta inventie. Dar si calitatea de curent produsa, probabil, depinde de calitatea alimentatiei.. Asa vom putea vedea dupa lasarea noptii cine mananca bine si cine nu prea.."" Posted Image
Scuze, nu m-am putut abtine.Posted Image

#1935
molplro

molplro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.05.2014

View Postcumparator, on 08 noiembrie 2014 - 17:59, said:


deodata nu mai sunt interesat de cum sa-mi transform fosa in beci.
fosa sa ramana!
am zis!

#1936
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,807
  • Înscris: 11.03.2006
Se naste intrebarea: cum o sa controleze statul aceasta resursa? Unde va fi pus contorul? Posted Image

#1937
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postmolplro, on 08 noiembrie 2014 - 22:05, said:


deodata nu mai sunt interesat de cum sa-mi transform fosa in beci.
fosa sa ramana!
am zis!
asa mafrend, kktu e kkt indiferent de prezentare.

View Postszg, on 08 noiembrie 2014 - 09:47, said:

nu stiu ce ziceau suedezii aia "egali" , era un mesaj la final ca toti sunt egali , pe naiba ...aia misto vorbea la clarineta si celelalte stateau si se uitau , iar masculuii ...cred ca nici nu intelegau ce zice aia la trompeta
Nu poci pentru ca sa cred ce vaz, zi-mi ca-s beat si sa-mi vad de treaba.

#1938
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,880
  • Înscris: 06.04.2013

View Postcumparator, on 09 noiembrie 2014 - 00:25, said:

Se naste intrebarea: cum o sa controleze statul aceasta resursa? Unde va fi pus contorul? Posted Image

Asa cum platim pentru apa care intra in casa precum si pentru apa care iese, vom plati TVA-ul si pe mân(că)care.
Posted Image

#1939
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013
hm , merita notat asta , cateva regului de urmat (in noua casa) pt. a fi sanatos

apropo de noua casa:
- ce bine este sa simti caldura in calorifere
- din pacate decorul focarului coboara prea mult peste usa focarului iar deschiderea ei (in interventiile de service) nu mai este posibila , ci doar ..ridicarea ei ; trebuie ajustat
- pompa de recirculare in calorifere este cam zgomotoasa , se aude prin instalatie ...hm

Attached Files


Edited by szg, 12 November 2014 - 18:05.


#1940
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
VRei sa slabsti?

#1941
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013
:)) m-a slabit casa suficient , nu mai am de unde
dar ma gandeam ca io am "program" sa mai rad un fasfood odata pe saptamana , dar nea danezu zice ca ..odata pe luna
mai rad si un energizant odata pe saptamana si o cioco tot asa , si un ...extraveral :) , si vreo trei ciorbe ..sucuri acidulate nu prea , doar apa minerala carbogazoasa natural (cumpatata) + sirop

aaa ...a uitat nordicu ca exista ciorba sa-si spele matzele si canceroasele cu ea ... buna inventie ciorba asta

#1942
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013
apropo de sursele regenerabile amintite pe aici, si pt. ca este bine sa traim momentul la maxim dar sa si tragem nitel cu ochiul in viitor ...-ul pregatit de altii pt. noi , observ de pe Agenţia Internaţională a Energiei (AIE) WEO-2014 ca:
- cam creste ritmul de desfiintare centrale nuclearoelectrice , oare daca noi am tot amanat pana acum reactorele ...or sa le mai facem , sau infig doua trei eoliene in varfu galetilor alea ? plus ca trebe sa se gasesasca si forme alternative de acoperire necesar sau ...sa scada necesarul (adica consumatorii mari sa se duca'n ....China / Africa)
- industria panourilor fotovoltaice ..creste si ea , in zonele bogate evident , cu toate ca investitiile ...nu prea se vad a creste in domeniu in urmarul cincinal Posted Image (pana in 2020)
ups , m-a laut foamea de la efortul mental Posted Image

oricum ..daca nu tinerii atunci cine sa se gandeasca la bazaconiile astea

Edited by szg, 13 November 2014 - 12:25.


#1943
szg

szg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 08.02.2013
victoriiiiieeee, am ....doua bude/tronuri functionale :-)
totul pt. ... momente unice, pline de ...substanta , momente inaltzatoare ... cand simti ca nu mai ai aer, si-l cauti :-)
[ http://img0.joyreactor.com/pics/post/comics-thoughts-toilet-concentrated-laugh-816224.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

i-am rugat insistent pe baieti sa  nu-mi "dezvirgineze" budele, sa ma lase sa-mi "gust" momentul , chiar daca n-am usi
:-)  
ce minune e o baie de 6mp fata de una de 3mp ...simti ca poti respira ....mai mult :-)

ce chestie , ne facem casa ...ca sa ..ne kkm in ea ...

Edited by szg, 15 November 2014 - 09:56.


#1944
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Nu esti zdravan......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate