Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2974 replies to this topic

#2035
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
eu am patit exact invers, nu erau semnalizati si ei stateau cu pistolul ascunsi dupa masinile parcare si putin mai in fata masinile de politie ( 3 la numar ce premiau ). I-am pus eu pe harta ( foarte mirat ca era o zona cu trafic cat de cat si nu erau semnalizati ) si ajuns acasa, dupa aproximativ 30 minute, ce sa vezi, nu mai era alerta.

#2036
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Fix ce ziceam, multi useri sunt mai degraba cuprinsi de febra punctelor decat de a ajuta in mod real. E mai simplu sa dai "not there" sau traffic jam la fiecare 2 masini pe care le ai in fata. Ca sa nu mai spunem despre actualizarea preturilor la statiile de carburant. Cred ca zicea cineva bine mia in urma ca romanul e...mai putin corect. Una peste alta waze este inca in preferintele mele.

#2037
Zo-haN

Zo-haN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 10.11.2009
Gata, nu mai am scapare .... credeam ca e ceva "cumetrie" la han, cand colo "decat" masina RAR...

Attached Files



#2038
Griggson

Griggson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 16.02.2015

View PostZo-haN, on 06 martie 2018 - 09:40, said:

Gata, nu mai am scapare .... credeam ca e ceva "cumetrie" la han, cand colo "decat" masina RAR...

Trebuie sa intelegeti ca sunt multi din cei care dau rapoarte nu sunt inregistrati (deci nu sunt disperati dupa puncte) dar vor sa ajute, iar din cate stiu daca nu ai pusa o destinatie nu primeste alertele de politie...

Mai degraba cred ca intr-adevar ca exista politie daca vad mai multe rapoarte. Am patit de multe ori sa vad doar un raport si sa nu fie nimic...

Aplicatia depinde foarte mult de utilizatorii ei si nu cred ca ar trebui comentate toate lucrurile care tin strict de utilizatori.

Posted Image

#2039
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Punctele ar trebui eliminate. Nu suntem la Mario sau Candy crash.
Sau metodologia de acordare a punctelor trebuie schimbata. Trebuie sa avem ,,recompense,, ca sa ajutam?

Este de-a dreptul hilar sa vad trase linii pe camp, probabil cartografiate dupa niste ortofotoplanuri dupa ce tractoarele au arat zona (au lasat o urma..PAC! E drum!). Pe vremuri, TopMap te punea deseori sa o iei la dreapta pe calea ferata Posted Image Nu suntem departe.

Topmap nu avea sistem de rank-uri. Here la fel. Ce stimulezi cu punctele? Cel mai tare din parcare? Din parcarea cui? Incurajezi rapoartele false+ altele...

M-as baga sa ajut la dezvoltarea software a Waze. Dar nu cu politica actuala....
Am sa decompilez Waze sa vad in mare ce si cum ... Poate facem custom Waze, ca si custom Roms Posted Image)

Edited by Rhesus, 06 March 2018 - 15:03.


#2040
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,912
  • Înscris: 27.04.2010

View Postarg, on 06 martie 2018 - 20:57, said:

Acu, cand am trecut de 8000, sa scoata punctele..... mmmmmm
8.000 ???
Am 92.966 si nu ma screm atat ... nu tin de foame, nu-ti arata mai precis vreun garcea ...
De puncte ne cramponam acum ??
Aplicatia sa mearga bine, asta conteaza.
Ce nu inteleg unii e ca daca s-au dat cateva rapoarte, de radar sa zicem, si aia au plecat, apoi e normal sa apara rapoartele pe harta si masina sa fie lipsa ...!!!
Probabil asta e printre putinele avantaje ale celor cu puncte multe, disparitia instanta a raportului cand "semnalizezi" ca nu mai este masina acolo, cand dezactivezi un raport.
Am observat si eu asta, ca dispare instant ...

#2041
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003
Intru rar pe acest forum pentru că te ia durerea de cap când începi să citesti discutiile de pe aici.
Sunt foarte multi care vor să demonstreze la toti cât de prost este Waze si cât de bune sunt alte aplicatii. Unii dintre ei nici nu stiu să scrie corect românește (n-au auzit de cratimă, n-au învătat că o propozitie se începe întotdeauna cu literă mare iar după ce ai terminat-o și ai pus punct neapărat trebuie să lasi un spatiu.
Alt membru spune că nu e departe de momentul în care Waze îl va ruta pe calea ferată.
Nu mă apuc acum să mă "iau" de toti userii care încearcă să arate cât de proastă este această aplicatie.
Românul e cârcotas si nu-l poti schimba.
Oare câte ore au stat acesti domni să editeze harta Waze ca să ajute miile de utilizatori? Fără editori, Waze România n-ar fi existat. E normal să mai apară și greseli dar sa arunci cu noroi în acesti oameni care stau si isi rup din timpul lor liber pentru ai ajuta pe altii mi se pare de prost gust.
Nu vă place, nu folositi! Mie nu-mi place Antena 3 si în consecintă nu mă uit. Simplu!
Nu vă plac alertele? Dezactivati-le!
Nu vă plac versiunile beta? Nu le instalati! Sunt de test si de aceea sunt pline de bug-uri!
Am sa incerc sa intru mai des pe aici sa vad ce discutii mai sunt si să mai răspund celor care se plâng de aplicatie dar si celor care sunt multumiti de ea.



View PostRhesus, on 06 martie 2018 - 14:59, said:

Punctele ar trebui eliminate. Nu suntem la Mario sau Candy crash.
Sau metodologia de acordare a punctelor trebuie schimbata. Trebuie sa avem ,,recompense,, ca sa ajutam?

Este de-a dreptul hilar sa vad trase linii pe camp, probabil cartografiate dupa niste ortofotoplanuri dupa ce tractoarele au arat zona (au lasat o urma..PAC! E drum!). Pe vremuri, TopMap te punea deseori sa o iei la dreapta pe calea ferata Posted Image Nu suntem departe.

Topmap nu avea sistem de rank-uri. Here la fel. Ce stimulezi cu punctele? Cel mai tare din parcare? Din parcarea cui? Incurajezi rapoartele false+ altele...

M-as baga sa ajut la dezvoltarea software a Waze. Dar nu cu politica actuala....
Am sa decompilez Waze sa vad in mare ce si cum ... Poate facem custom Waze, ca si custom Roms Posted Image)

Tu esti unul dintre cei care se bate cu caramida în piept că stie să facă si să desfacă. Din păcate pentru tine sunt cam putine reprezentante ale sexului frumos pe aici care să te aprecieze iar cei de la Waze să fii convins că n-au cum să te angajeze mai ales că nu ești de acord cu politica lor actuală.


View PostdreaQ, on 06 martie 2018 - 09:34, said:

Fix ce ziceam, multi useri sunt mai degraba cuprinsi de febra punctelor decat de a ajuta in mod real. E mai simplu sa dai "not there" sau traffic jam la fiecare 2 masini pe care le ai in fata. Ca sa nu mai spunem despre actualizarea preturilor la statiile de carburant. Cred ca zicea cineva bine mia in urma ca romanul e...mai putin corect. Una peste alta waze este inca in preferintele mele.
Sunt multi într-adevăr dar avem noi grijă de cei care abuzează de raportare pentru a strânge puncte. Îi blocăm la raportare.
Mai greu e cu cei care nu sunt înregistrați.
Pe viitor nu vei mai putea folosi Waze dacă nu vei fi logat iar pentru aceasta va trebui să-ți creezi un user care va fi legat de o adresă de mail.

View Postfoxbat, on 05 martie 2018 - 12:58, said:

si cu ce schimba asta situatia? aplicatia sociala asa cum zicea un coleg mai sus are ca punct centra fix asta.daca nu mai e ok ..naspa.nu motivele conteaza ci ca nu te mai poti baza pe ea.
Tu te auzi ce spui?

View Postwhisssper, on 26 ianuarie 2018 - 14:51, said:

Se poate seta alerta radar la 1 km sau mai mult ? Posted Image
Nu, nu se poate. Te avertizează de la 500 metri.

#2042
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

View Postdacianova, on 09 martie 2018 - 23:27, said:

Intru rar pe acest forum pentru că te ia durerea de cap când începi să citesti discutiile de pe aici.
Sunt foarte multi care vor să demonstreze la toti cât de prost este Waze si cât de bune sunt alte aplicatii. Unii dintre ei nici nu stiu să scrie corect românește (n-au auzit de cratimă, n-au învătat că o propozitie se începe întotdeauna cu literă mare iar după ce ai terminat-o și ai pus punct neapărat trebuie să lasi un spatiu.
Alt membru spune că nu e departe de momentul în care Waze îl va ruta pe calea ferată.
Nu mă apuc acum să mă "iau" de toti userii care încearcă să arate cât de proastă este această aplicatie.
Românul e cârcotas si nu-l poti schimba.
Oare câte ore au stat acesti domni să editeze harta Waze ca să ajute miile de utilizatori? Fără editori, Waze România n-ar fi existat. E normal să mai apară și greseli dar sa arunci cu noroi în acesti oameni care stau si isi rup din timpul lor liber pentru ai ajuta pe altii mi se pare de prost gust.
Nu vă place, nu folositi! Mie nu-mi place Antena 3 si în consecintă nu mă uit. Simplu!
Nu vă plac alertele? Dezactivati-le!
Nu vă plac versiunile beta? Nu le instalati! Sunt de test si de aceea sunt pline de bug-uri!
Am sa incerc sa intru mai des pe aici sa vad ce discutii mai sunt si să mai răspund celor care se plâng de aplicatie dar si celor care sunt multumiti de ea.





Tu esti unul dintre cei care se bate cu caramida în piept că stie să facă si să desfacă. Din păcate pentru tine sunt cam putine reprezentante ale sexului frumos pe aici care să te aprecieze iar cei de la Waze să fii convins că n-au cum să te angajeze mai ales că nu ești de acord cu politica lor actuală.


Sunt multi într-adevăr dar avem noi grijă de cei care abuzează de raportare pentru a strânge puncte. Îi blocăm la raportare.
Mai greu e cu cei care nu sunt înregistrați.
Pe viitor nu vei mai putea folosi Waze dacă nu vei fi logat iar pentru aceasta va trebui să-ți creezi un user care va fi legat de o adresă de mail.

Tu te auzi ce spui?

Nu, nu se poate. Te avertizează de la 500 metri.

@dacianova - "C"u parere de rau dar aplicatia asta a fost super ok pana undeva in zona Nov - Dec 2017. Dupa care s-a "basit mireasa". N-am nici cea mai mica dorinta de a promova alte aplicatii ci pur si simplu de a averitiza cand ceva nu mai este ok. Ca pentru marea majoritate de "soferite" este o aplicatie exceptionala, nimic de zis
Nu inteleg la randu-mi incrancenarea de a apara un produs care nu mai este ok si a carui acuratete a scazut pana la punctul de a nu mai oferi singuranta. Aveti actiuni la monstrii sacrii ai Marketingului care a dus la aparitia bulelor gen iphone, bmw, psd?  Daca da, iertare.

Ontopic - cand un "minunat produs" imi omoara tel in 40 de min de functionare, cand suge date pentru operatii banale, (in roaming daca era vorba de costuri), cand exact scopul pentru care a fost asa de bine primit (avertizari) nu mai este sigur si precis ce vrei sa fac ? sa aplaud ca la congresul X?

Da, pe partea de "de bine" am remarcat o drastica scadere a lag-ului la ultimele 2 update-uri.
Si da, pe ultimul samsung s11 ruleaza impecabil, bla bla. Deci o sa cumparam toti ultimele smart-uri pentru a merge Waze-ul bine.
asta in timp ce navigatiile profesionala ruleaza pe sisteme/platforme hardware de peste 2 - 3 ani vechime ( ba chiar si mult mai vechi), cu tot cu TTS si anunturi din trafic (TMCparca).

In speranta ca se aude undeva acolo la Google ca n-o sa ne luam toti Pixel 2 :).

Spor la corectat harta si multumim (pe bune) pentru efortul depus anterior.

Respecte!

#2043
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postkretzu77, on 01 martie 2018 - 17:49, said:

Sygic-ul e pe bani, Waze e gratuit.
Trebuia raportat drumul inchis, insa nimeni nu a facut-o.In plus moderatorii Lvl mare de la Map editor au niste talente in cap. Raspund obraznic, daca aduci o info in plus la un report se iau de tine precum nu este raportul tau, sa iti vezi de treaba.  
Am renunțat de luni bune sa mai editez dupa ce le-am bagat strazile la 2 orașe mici (toate) .

Asa că este si unul din motivele in care i informatiile nu sunt actualizate fluent.
Si este verificată in timp. Nu am scris doar la instinct.




#2044
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Nemultumirile incep sa depaseasca nivelul de "supravietuire" a aplicatiei. E normal, pentru ca initial aplicatia avea un scop precis, acum dupa ce a fost achizitionata de Google, scopul ei este cu totul altul. Google a depasit pragul "de bun simt" si ofera mult mai putin decat cere de la utilizatorii serviciilor sale...
De ce credeti ca a oferit o gramada de bani pe un joc? Ca sa foloseasca datele oferite de milioanele de utilizatori, date vandute tertelor parti cu care lucreaza...Google face BANI, nu-l intereseaza sa afli tu unde este politia, sau sa ajungi mai repede la destinatie...Ca sa intelegeti ce spun, decompilati una din primele versiuni si una recenta, sa vedeti diferentele "de abordare", sa intelegeti de ce ai nevoie curand de un "octacore" cu baterie de 8000mAh sa misti o "amarata" de harta pe ecran...

Mai mult, de curand Google e asa de "fomist" ca a inceput sa-si protejeze investitia, accesul la serverele cu alerte se face mai greu, e mai dificil de implementat in alte aplicatii.

Punctele...o gaselnita simpla sa coopteze utilizatori care sa-si dedice timpul lui Google, fara sa fie platiti...

#2045
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 10.02.2006
E interesant... pe apkmirror vad versiunea 4.35.1 ca fiind beta si integrand noul motor OpenGL 2.0. Aseara am primit actualizare din Play Store la aceeasi versiune, fara mentiunea noului motor. Plus ca nu sunt inscris in programul lor Beta.

Care sa fie explicatia ?

#2046
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,696
  • Înscris: 17.01.2008
Pai ce, in Play Store spune ce îmbunătățiri sunt aduse? Ca are un nou motor?
Nu, doar generalități...
Eu astept cu interes, versiunea care nu o sa mai limiteze rutarea...
Se pare ca pana de Paste vom avea asta...

Edited by danutzu_1069, 10 March 2018 - 13:19.


#2047
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

View Postfoxbat, on 10 martie 2018 - 08:51, said:


@dacianova - "C"u parere de rau dar aplicatia asta a fost super ok pana undeva in zona Nov - Dec 2017. Dupa care s-a "basit mireasa". N-am nici cea mai mica dorinta de a promova alte aplicatii ci pur si simplu de a averitiza cand ceva nu mai este ok. Ca pentru marea majoritate de "soferite" este o aplicatie exceptionala, nimic de zis
Nu inteleg la randu-mi incrancenarea de a apara un produs care nu mai este ok si a carui acuratete a scazut pana la punctul de a nu mai oferi singuranta. Aveti actiuni la monstrii sacrii ai Marketingului care a dus la aparitia bulelor gen iphone, bmw, psd?  Daca da, iertare.

Ontopic - cand un "minunat produs" imi omoara tel in 40 de min de functionare, cand suge date pentru operatii banale, (in roaming daca era vorba de costuri), cand exact scopul pentru care a fost asa de bine primit (avertizari) nu mai este sigur si precis ce vrei sa fac ? sa aplaud ca la congresul X?

Da, pe partea de "de bine" am remarcat o drastica scadere a lag-ului la ultimele 2 update-uri.
Si da, pe ultimul samsung s11 ruleaza impecabil, bla bla. Deci o sa cumparam toti ultimele smart-uri pentru a merge Waze-ul bine.
asta in timp ce navigatiile profesionala ruleaza pe sisteme/platforme hardware de peste 2 - 3 ani vechime ( ba chiar si mult mai vechi), cu tot cu TTS si anunturi din trafic (TMCparca).

In speranta ca se aude undeva acolo la Google ca n-o sa ne luam toti Pixel 2 Posted Image.

Spor la corectat harta si multumim (pe bune) pentru efortul depus anterior.

Respecte!
E clar că ție îți place să faci flame! N-am să intru în jocul tău.
Nu văd unde ai văzut tu încrâncenare la mine în a apară un produs! Nu e al meu Waze ca să-l apăr de unii utilizatori supărați așa ca tine. Departe de mine gândul ăsta!
E economie de piață. Nu-ți place un produs, du-te la concurență! Nu te forțează nimeni să folosești ceva ce nu-ți place! E atât de simplu!

View Postgra1, on 10 martie 2018 - 11:24, said:

Nemultumirile incep sa depaseasca nivelul de "supravietuire" a aplicatiei. E normal, pentru ca initial aplicatia avea un scop precis, acum dupa ce a fost achizitionata de Google, scopul ei este cu totul altul. Google a depasit pragul "de bun simt" si ofera mult mai putin decat cere de la utilizatorii serviciilor sale...
De ce credeti ca a oferit o gramada de bani pe un joc? Ca sa foloseasca datele oferite de milioanele de utilizatori, date vandute tertelor parti cu care lucreaza...Google face BANI, nu-l intereseaza sa afli tu unde este politia, sau sa ajungi mai repede la destinatie...Ca sa intelegeti ce spun, decompilati una din primele versiuni si una recenta, sa vedeti diferentele "de abordare", sa intelegeti de ce ai nevoie curand de un "octacore" cu baterie de 8000mAh sa misti o "amarata" de harta pe ecran...

Mai mult, de curand Google e asa de "fomist" ca a inceput sa-si protejeze investitia, accesul la serverele cu alerte se face mai greu, e mai dificil de implementat in alte aplicatii.

Punctele...o gaselnita simpla sa coopteze utilizatori care sa-si dedice timpul lui Google, fara sa fie platiti...

Dacă tu ai băga bani într-o aplicație i-ai băga pur și simplu ca să faci opere de caritate? N-ai aștepta să obții un profit? Așa face și Google. În ceea ce privește securitatea datelor cred că te pricepi din ce văd. De ce să-ți ofere ție acces la serverele lor de date?

#2048
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

View Postmandrku, on 10 martie 2018 - 10:17, said:

Trebuia raportat drumul inchis, insa nimeni nu a facut-o.In plus moderatorii Lvl mare de la Map editor au niste talente in cap. Raspund obraznic, daca aduci o info in plus la un report se iau de tine precum nu este raportul tau, sa iti vezi de treaba.  
Am renunțat de luni bune sa mai editez dupa ce le-am bagat strazile la 2 orașe mici (toate) .

Asa că este si unul din motivele in care i informatiile nu sunt actualizate fluent.
Si este verificată in timp. Nu am scris doar la instinct.

E vorba de Sygic sau de Waze? De care editori este vorba?

#2049
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postdacianova, on 10 martie 2018 - 15:59, said:


E vorba de Sygic sau de Waze? De care editori este vorba?
waze.


#2050
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

View Postdacianova, on 10 martie 2018 - 15:14, said:


E clar că ție ĂŽți place să faci flame! N-am să intru ĂŽn jocul tău.
Nu văd unde ai văzut tu ĂŽncrâncenare la mine ĂŽn a apară un produs! Nu e al meu Waze ca să-l apăr de unii utilizatori supărați așa ca tine. Departe de mine gândul ăsta!
E economie de piață. Nu-ți place un produs, du-te la concurență! Nu te forțează nimeni să folosești ceva ce nu-ți place! E atât de simplu!



Dacă tu ai băga bani ĂŽntr-o aplicație i-ai băga pur și simplu ca să faci opere de caritate? N-ai aștepta să obții un profit? Așa face și Google. În ceea ce privește securitatea datelor cred că te pricepi din ce văd. De ce să-ți ofere ție acces la serverele lor de date?

Dacianova .eu si flame?pe bune acum.un om tehnic nu se cearta.ci expune efectiv realitatea tehnnica/faptele.
Daca am mintit te rog sa ma contrazici cu argumente tehnice.nu e forum politic si nici poiana..


#2051
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Catre colegul dacianova: Dupa ce am stat noptile sa editez o harta semivarza la raposatul Topmap prin 2010-2011, ca in final sa dea faliment/sa fie inghitita de NNG, nu mai fac greseala asta.

La Waze, am editat, un drum-doua, care cica ,,nu au fost editate cum trebuie". Asta in conditiile in care am adaugat peste 1000km pe TopMap. Dar ,,nu e bine". A mutat-o (un editor superman level 200) 5 cm mai la stanga, si atunci a devenit ,,perfecta"....

Am bagat de curiozitate ultima varianta: Din ,,Waze is not responding/Force close app" nu ma scoate. Deci, back to 3.9.

Nu facem flame. Nici eu, nici foxbat. Doar ca incercam sa fim obiectivi. Mai obiectivi decat editorii sau angajatii Waze.
Daca nu am spus de 10 ori ca e o aplicatie buna, ca ,,fondul" e bun - ce e asta? Critica? Nu. Asta e adevarul. Cand incepem sa ne legam ca e aplicatie sociala, si ca e departe de o aplicatie de navigare profesionala, suntem ,,flameri" ...
Cand spunem ca Waze se ocupa de cu totul alte prostii, de briz-brizuri grafice, de copii uitati in masina, pe cand aplicatia are o problema mare pe partea de delay/lag - care afecteaza direct! navigarea -  suntem ,,hateri" ....
Cand am spus ca imediat ce a aparut lag-ul pe iOS, in imediata versiune urmatoare a scazut simtitor lag-ul (atat pe iOS cat si pe Android), iarasi am fost hateri. Asta in conditiile in care problema a fost semnalata pe Android de luni multe (chiar si pe waze forum, etc.).

Cand spunem ca e o aplicatie buna, ca fondul e bun - e bine. Cand incepem sa semnalam probleme (reale) - suntem hateri.

Daca vreti, putem facem un contract cu Waze, ca sa facem review-uri bune. Asa cum se practica mai nou in vlogging: Primesti gratis telefonul X, daca il lauzi pana vomiti pe Youtube si ai 100000 de views. 'Review-urile' (majoritatea) de pe Youtube miros de la distanta a reclama.

Dar nu asta e solutia pentru binele aplicatiei (pe termen lung). Sau ma insel?

Edited by Rhesus, 10 March 2018 - 16:40.


#2052
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View PostRhesus, on 10 martie 2018 - 16:17, said:

........ Dar ,,nu e bine". A mutat-o (un editor superman level 200) 5 cm mai la stanga, si atunci a devenit ,,perfecta"....

Deci nu dumezeu este problemă. Sfintii si apostolii.
Poate si-au pus speranțe mari pe viitor in activitatea ce o desfasurau si doreau sa epatateze .
Poate doar erau prea sictiriți de multele modificari stupide aduse. (gen lipsa zoom pe harta la editare drum).  Habar nu am. Dar moderatorii (sau userii lvl mare) m-au făcut să renunț la editare.

Și am editat......
Să treci tu printr-un oraș și să nu scrie pe decât numele orașului pe Waze?
Si sa te repeadă un lvl5 sau cat era ca scriai intr-un post al altui user waze un comentariu (confirm problema, este corectă remarca)

In orașul meu am băgat toate numele de blocuri. Unele nici după 6 luni nu erau acceptate.
Eu cred ca s-a oferit o putere prea mare cui nu trebuia.

In ziua de azi doar rapoarte ce mai dau (o groapă, un like, un politist)
Editare? ...no way !!!


Un ex:
(Dacian, si cine mai vrea sa verifice)
De ce la 1, 2 ani de la adaugare nu au fost acceptate blocurile din zona asta? X-uri, Y-uri, B-uri.

https://www.waze.com...96&lon=28.57328

Pentru ca un lvl atotputernic  nu a dat accept.

Edited by mandrku, 10 March 2018 - 16:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate