Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Waze in Romania - Real time traffic software

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2968 replies to this topic

#1999
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010
Versiunea de 3.9.xx nu iti arata limita de viteza pe sectorul pe care circuli, insa e mai fluenta aplicatia si nici nu mai incinge telefonul.

#2000
TheUglyOne

TheUglyOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 02.09.2006
Azi waze mi-a dat numai gherle pe drum. Bucuresti - Constanta. A tot incercat sa ma bage pe autostrada desi era inchisa. O data am si incercat sa ma iau dupa el, crezand ca poate stie el ceva.
M-am inselat, nu stia nimic.
In schimb, sygic-ul mi-a spus exact pe ce portiuni de A2 nu se circula si pe unde trebuia sa intru si sa ies.

#2001
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
Sygic-ul e pe bani, Waze e gratuit.

#2002
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View PostIngerik, on 28 februarie 2018 - 16:55, said:


Ciudat este ca acum o luna am facut o resetare la tableta, iar waze-ul l-am luat din google (adica este instalat recent, nu inteleg de ce a aparut o versiune veche) .. .nu mai conteaza acum.
Probabil din cauza versiunii android a tabletei.

#2003
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postkretzu77, on 01 martie 2018 - 17:49, said:

Sygic-ul e pe bani, Waze e gratuit.
bravo.asta e.cat dai atata face.de bagat la cap

#2004
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012

View Postaris86, on 01 martie 2018 - 10:24, said:

Versiunea de 3.9.xx nu iti arata limita de viteza pe sectorul pe care circuli, insa e mai fluenta aplicatia si nici nu mai incinge telefonul.
Am vazut acum ca au bagat economizor sau ceva de genu!

#2005
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,855
  • Înscris: 26.02.2010
Noua versiune de Waze se misca mai bine, cei care mai folositi?

#2006
yanis34

yanis34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.02.2018
Nu ma pot imprieteni cu waze orice ar fi. Imi arata ca e plin de politie, dar de fapt nu e nimic ...ma duce pe drumuri nasoale...Un mare nu din pacate.

#2007
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Nici mie nu-mi plac jocurile pe telefon, mai ales la volan:) Nu e vina lui waze, e vina utilizatorilor...

Edited by gra1, 03 March 2018 - 11:01.


#2008
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Eh, e si vina Waze ca a devenit un joc... A luat-o pe directia gresita atunci cand au ales nisa ,,aplicatie sociala,, .
Daca se axau pe nisa de aplicatie de navigare, era departe Waze. Foarte departe! Dar asa, vorba colegilor, e un joc...

#2009
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nimanui nu-i place waze dar toti il folosesc.

#2010
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Nu e vorba ca nu ne place. Fii sigur ca daca nu era la baza o aplicatie interesanta, nu dezbateam zeci de pagini pe Softpedia. Ramanea ca alte threaduri la 10-15 pagini..

Dar directia pe care a urmat-o e gresita. E si mai frustrant cand dezvoltatorii se ocupa de alte lucruri in aplicatie, cand exista probleme pe partea principala, si anume cea de navigatie.

E gratuit. Stim. Vreti alt soft? "Mutati-va". Stim si zicala asta. Nu va convine, nu folositi - Stim si mottoul acesta. Faptul ca inca folosim Waze (fie ca e varianta 3.8 sau 3.9), inseamna ca am gasit ceva ok, pe care nu-l gasesti altundeva.

Nu stiu de ce nu se gandesc sa faca un audit, sa vada daca nu cumva ar fi cazul sa migreze de la nivelul de aplicatie sociala/pt. navetisti, la una profesionala. Sa mearga si nea Ion cu TIRul din Romania in Spania, fara limita de 1500km,  sa se lucreze la optimizarea rutarilor, sa angajeze niste analisti geografici (ca la Here), etc. Sa pot spune cu gura mare: Nu-mi trebuie Google Maps, iGo, here, sygic, osmand, pentru ca am Waze! Indiferent ca merg la mare, la munte, in Norvegia sau pe luna https://forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/tongue.pngSi ca sa completez fraza ,,Cat de departe ajungea Waze daca...,, doar atata zic: Waze are mai multi editori (comunitate) decat s-au chinuit sa aduca TopMap, Navteq(Here), Osmand si Tomtom la un loc. Pe Romania ma refer. "Branza buna in burduf de caine"

Edited by Rhesus, 03 March 2018 - 17:10.


#2011
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nu stiu la ce te referi cu problemele pe partea de navigatie. Waze este absolut beton pe partea de navigatie.

#2012
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,877
  • Înscris: 27.04.2010
Lasa-l, ca mai da si asta rateuri ...

#2013
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nu exista sofer 100% multumit. Deci "rateurile" alea sunt majoritar subiective si sunt bombanite de localnici care "stiu ei mai bine".

Eu ma raportez strict la faptul ca nu m-a bagat niciodata, never ever pe interzis si cand sunt intr-un oras complet strain ma duce pe rute perfect rezonabile pe care niciun turist nu ar avea cum sa le stie. Este un sistem de navigatie de tipul social network. Daca te baga pe o anumita ruta, inseamna ca are suficiente date din trafic ca sa o justifice.

Edited by izometric, 03 March 2018 - 18:45.


#2014
gra1

gra1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 22.02.2010
Hai sa nu vorbim prostii, daca nu avea alertele pentru politie, nu exista...

#2015
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Mai da și rateuri prin București.


#2016
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Azi m-a bagat pe niste stradute de inram nici cu bicicleta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate