Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Cum scap de burta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#37
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Probabil ca inaninte de a face burta aveai unele obiceiuri alimentare, fizice, legate de a raspunde la stress etc
Incearca sa vezi ce faceai, cum mancai si ce ai schimbat pe parcurs de a aparut burta :angry:  

  Apropo, am inteles de ce mai toti manelisti - tineri fiind - au burtile alea de neam prost ( ca mai pun si tricouri mulate pe ei ) : e semn de prosperitate si de "lovele" moshuuuleee :cursing:

#38
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View PostIon_de_la_Raion, on Nov 24 2005, 03:23, said:

Incearca sa nu mai mananci nimic. Slabire garantata.
azi ce tocmai am aflat că unul din profesorii grevişti, intrat în greva foamei, după vreo săptmână a slăbit cu 10 kile.

#39
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

View Postanonimix, on Nov 19 2005, 00:33, said:

dar masajul nu ajuta cu nimic ?
buna idee, as prefera un masaj erotic, urmat de o partida focoasa :D

sigur ajuta! :D daca nu la burta, sigur la moral  :lol:

#40
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postglumetu, on Nov 26 2005, 23:35, said:

buna idee, as prefera un masaj erotic, urmat de o partida focoasa :D

sigur ajuta! :D daca nu la burta, sigur la moral  :lol:

Masajul nu stiu, dar partida focoasa sigur arde calorii.

#41
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Citisem undeva ca un organism a unei persoane pe la 20-30 de ani,sanatoase cat de cat,poate lua sau pierde cam 0.5 kg zilnic(ceea ce imi pare destul de mult)
Am si eu aceeasi problema ca si tine,dar prin februarie am decis sa schimb radical situatia.A urmat sala,sauna,regim disociat (si,evident,zero dulciuri,sucuri,alcool),dar fara sa ma infometez absolut deloc,si fara mese dupa 7 seara.Rezultatele am inceput sa le vad cam dupa 2 saptamani,iar in 2-3 luni(cam atat am tinut) dadusem jos vreo 17-18 kg.Dar apoi am avut o depresie puternica(ceva mi-a declansat asta urat de tot - un eveniment intr-un fel si neasteptat si nedorit),urmata apoi de sesiunea stresanta si de alte chestiuni idioate,si iata ca mi-am bagat picioarele in el de regim de viata sanatos si am revenit modul cum traiam inainte,chiar mai rau(+ ca modul de viata al meu acum e de-a dreptul haotic,dovada fiind si faptul ca postez la ora asta,in loc sa dorm,(si cam noapte de noapte e asa)iar cand termin cu raspunsul asta o sa ma duc sa dau un atac la frigider...:( )
Dar ceea ce vreau eu sa subliniez aici este faptul ca in perioada respectiva(cand chiar incercam sa slabesc),chiar NU duceam dorul niciunui aliment pe care il exclusesem,iar faptul ca m-am reapucat de ele a fost din pura prostie - nu simteam ca ar fi ceva deosebit ca si gust in momentul in care m-am reapucat,si as fi putut trai bine mersi si fara alea.Iar cu sala si cu sauna (mai ales),devenise un fel de dependenta(si acum duc dorul saunei,si doar cand ma gandesc imi vine sa ma reapuc de sala...) Dar acum prefer sa am pretexte: nu am cu cine sa merg,sa traga intr-un fel de mine ca sa ma tin de treaba,nu am timp,banii (abon la Olimpia e totusi scump, pe la 750 k ).Insa adevaratul motiv e ca imi lipseste imboldul ala de moment care m-a facut si prima data sa ma apuc + o motivatie puternica ( stiu eu ce avantaje ar prezenta slabitul asta,dar...parca nu-i suficient.Acum chiar nu stiu ce m-ar mai determina sa ma las de berica si sa ma reapuc de treaba.... :deadtongue:  )
Inca un amanunt: din cate am inteles eu,prima dieta are sansele de reusita cele mai mari,ca apoi...nu ar mai cam da  aceleasi rezultate.(once again,unlucky me...:(   )

Edited by Netshadow, 27 November 2005 - 02:40.


#42
d@nyb

d@nyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2005
Eu as vrea sa mai dau din burta jos dar fara sa slabesc, ba chiar sa mai iau cateva Kg. Se poate? :o

#43
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

View Postd@nyb, on Nov 27 2005, 14:52, said:

Eu as vrea sa mai dau din burta jos dar fara sa slabesc, ba chiar sa mai iau cateva Kg. Se poate? :o
daca reusesc eu sa dau burta jos ti-o dau tie.
nu se poate face transplant de burta? :huh:

cum pot da burta jos da sa nu renunt la cele 2 berici seara ca dorm tare bine dupa ele.
Painea am exclus-o sau daca mananc e neagra sau prajita.
Prostia e ca la munca ma mai izbeste foamea si mai dau iama in saorma.... :death:

#44
d@nyb

d@nyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2005

View Postreclamagiu, on Nov 27 2005, 16:51, said:

daca reusesc eu sa dau burta jos ti-o dau tie.
nu se poate face transplant de burta? :huh:

Pai si eu vreau sa scap de ea, dar nu si de Kg! <_<

#45
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

View Postd@nyb, on Nov 27 2005, 15:56, said:

Pai si eu vreau sa scap de ea, dar nu si de Kg! <_<
stai sa inteleg si eu....tu esti slab cu burta?  :w00t:

#46
d@nyb

d@nyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2005

View Postreclamagiu, on Nov 27 2005, 17:18, said:

stai sa inteleg si eu....tu esti slab cu burta?  :w00t:

1.75m cu 72Kg. Asadar slab nu sunt! Dar burta exista, si vreau sa scap de ea, dar sa-mi pastrez greutatea.
Si eu nu beau bere! :)

#47
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Metoda rapida ?! : Abdominoplastie - liposuctie.Dar cum draq ai tu burta si nu zici ca nu esti si gras ?!   :o   :cursing:  
Si mai vrei sa pui pe tine cateva kg?  :eek: Acum,fara sa vreau sa jignesc pe cineva,si exagerand rau de tot,desigur: arati ca si copii aia somalezi sau etiopieni,rahitici,cu picioare si maini ca de chibrite,dar cu burta mare?  :cursing: Doar pe aia ii vezi slabi,si in acelasi timp,cu burtile mari.Sau ei fi si tu un "Area 51 rezident" ? :P

Sa stii de la mine ca atunci cand slabesti,nu slabesti doar dintr-o anumita zona a corpului,ci e cam globala treaba.Si si cu ingrasatul e cam tot asa,deci daca te apuci sa te ingrasi,sa nu te astepti ca burta sa ramana la acelasi nivel...
Apuca-te de abdomene !!! Poate da rezultate.

Edited by Netshadow, 27 November 2005 - 17:57.


#48
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
1 bucata depresie, urmata de lipsa poftei de mancare, urmate de nesomn...urmata de pierderea increderii partiala in tine... si as mai continua...

#49
d@nyb

d@nyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2005
Era faza aia ca un barbat arata bine cand greutatea este egala cu cati cm depasesc un metru la inaltime, deci la 1.75m => o greutate de 75Kg. Eu am 72Kg deci mai vreau 3Kg!
Nu am o burta asa evidenta (ca somalezii) si nici nu ma deranjeaza tare, dar as vrea sa nu fie deloc daca s-ar putea.
Asadar nu sunt nici gras, nici slab! Eu zic ca arat chiar binisor! :P

#50
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pt cine se intreba de burta ... uite o metoda :
intri in invatamant, astepti prima greva si intri in greva foamei .... scapi de kg garantat ;)

#51
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Spital 2 saptamani, fara mancare sau altceva din exterior. Te faci ca Zorro.

Si daca mai mergi si in carje vreo 2 luni (cazul meu), fratioare...niste tricepsi, spate si pectorali de toata frumusetea(inclusiv burta si curul date jos fara nici un abdomen). Ce-i drept, in primele zile de mers in carje iti vine sa plangi.

Edited by Jaxx, 01 December 2005 - 21:47.


#52
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postd@nyb, on Nov 27 2005, 18:10, said:

Era faza aia ca un barbat arata bine cand greutatea este egala cu cati cm depasesc un metru la inaltime, deci la 1.75m => o greutate de 75Kg.

Deci piticii adulti, de la 1 metru in jos intra in stare imponderabilitate.

#53
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostNetshadow, on Nov 27 2005, 02:31, said:

Citisem undeva ca un organism a unei persoane pe la 20-30 de ani,sanatoase cat de cat,poate lua sau pierde cam 0.5 kg zilnic(ceea ce imi pare destul de mult)
Am si eu aceeasi problema ca si tine,dar prin februarie am decis sa schimb radical situatia.A urmat sala,sauna,regim disociat (si,evident,zero dulciuri,sucuri,alcool),dar fara sa ma infometez absolut deloc,si fara mese dupa 7 seara.Rezultatele am inceput sa le vad cam dupa 2 saptamani,iar in 2-3 luni(cam atat am tinut) dadusem jos vreo 17-18 kg.Dar apoi am avut o depresie puternica(ceva mi-a declansat asta urat de tot - un eveniment intr-un fel si neasteptat si nedorit),urmata apoi de sesiunea stresanta si de alte chestiuni idioate,si iata ca mi-am bagat picioarele in el de regim de viata sanatos si am revenit modul cum traiam inainte,chiar mai rau(+ ca modul de viata al meu acum e de-a dreptul haotic,dovada fiind si faptul ca postez la ora asta,in loc sa dorm,(si cam noapte de noapte e asa)iar cand termin cu raspunsul asta o sa ma duc sa dau un atac la frigider...:( )
Dar ceea ce vreau eu sa subliniez aici este faptul ca in perioada respectiva(cand chiar incercam sa slabesc),chiar NU duceam dorul niciunui aliment pe care il exclusesem,iar faptul ca m-am reapucat de ele a fost din pura prostie - nu simteam ca ar fi ceva deosebit ca si gust in momentul in care m-am reapucat,si as fi putut trai bine mersi si fara alea.Iar cu sala si cu sauna (mai ales),devenise un fel de dependenta(si acum duc dorul saunei,si doar cand ma gandesc imi vine sa ma reapuc de sala...) Dar acum prefer sa am pretexte: nu am cu cine sa merg,sa traga intr-un fel de mine ca sa ma tin de treaba,nu am timp,banii (abon la Olimpia e totusi scump, pe la 750 k ).Insa adevaratul motiv e ca imi lipseste imboldul ala de moment care m-a facut si prima data sa ma apuc + o motivatie puternica ( stiu eu ce avantaje ar prezenta slabitul asta,dar...parca nu-i suficient.Acum chiar nu stiu ce m-ar mai determina sa ma las de berica si sa ma reapuc de treaba.... :deadtongue:  )
Inca un amanunt: din cate am inteles eu,prima dieta are sansele de reusita cele mai mari,ca apoi...nu ar mai cam da  aceleasi rezultate.(once again,unlucky me...:(   )

Pai hai ca-ti dau eu un imbold. Mergem amandoi cand se deschide sala de fitness de la mall, ce zici ?

#54
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Hehe :) M-am gandit si eu la asta.Dar cand se deschide? Hai ca vorbim pe pm,ok?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate