Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Cum scap de burta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#55
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
btw, la mall-ul de langa cimitrul Bellu exista ceva sala de fitness ca imi e in traseu? sau stie cineva vreo sala ptr tras de fiare situata in apropierea unei guri de metrou pe linia IMGB-Pipera? ca circul mult cu metroul pe aceasta linie si mi-ar fi comod doar sa ma dau jos din metrou seara, sa trag putin de fiare si apoi sa ma duc mai departe acasa.

Edited by rex, 02 December 2005 - 03:27.


#56
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Intreb si eu de curiozitate (am si un pic de burtica) produsele alea Herbalife or fi bune de ceva?

#57
Rose

Rose

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 21.11.2005
Pot sa-ti spun cum sta treaba cu Herbalife din experienta. Pe PM, daca vrei.

#58
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001

 rex, on Dec 2 2005, 03:22, said:

btw, la mall-ul de langa cimitrul Bellu exista ceva sala de fitness ca imi e in traseu? sau stie cineva vreo sala ptr tras de fiare situata in apropierea unei guri de metrou pe linia IMGB-Pipera? ca circul mult cu metroul pe aceasta linie si mi-ar fi comod doar sa ma dau jos din metrou seara, sa trag putin de fiare si apoi sa ma duc mai departe acasa.


exista ceva intre Unirii si Tineretului, in dreptul fostului restauirant Budapesta, sunt 2 sali foarte apropiate

1. Olimpia - mai "populara" si mai ieftina
2. in cadrul centrului de sanatate - mai cu fite si ptr fitosi

din pacate nu-ti pot da info detaliate ptr ca nu am mai fost pe acolo de vre-o 2 ani

#59
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
- Doctore mi-a crescut laba gastii!!
- Normal omule, mai iesi si tu din apa.

Cam asa si cu burta voastra.. e doar o forma de adaptare naturala la scaunul de care stati probabil lipiti toata ziua. Schimbati-va locul de munca cu unul in constructii si o sa vedeti voi cum dispare si burta.

Parerea mea e ca exercitiile sunt inutile fara si o schimbare a stilului de viata, degeaba te chinui cateva luni de zile sa dai joc kilogramele, cand intrerupi chinurile burta sare iar pe tine, un Revelion mai imbelsugat e suficient sa-ti distruga cateva zile de sala.

Schimbati-va viata sau obisnuiti-va cu burta pentru ca muncitorii de birou cu corp atletic exista doar in filme si reviste pentru femei.

#60
rsch

rsch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 08.08.2005

 Astor, on Dec 2 2005, 13:35, said:

Schimbati-va viata sau obisnuiti-va cu burta pentru ca muncitorii de birou cu corp atletic exista doar in filme si reviste pentru femei.
da, burta creste direct proportional cu statu' pe scaun. Dar sa renunt la profesie doar sa scap de burta!!!! zicem ca e gluma si trecem mai departe.
cu atentie la ce mananci (fara fastood), cu exercitiu fizic si rabdare se rezolva.
Dar daca incepi sa te biciuiesti cu tot felul de regimuri alimentare cretine si sa tragi de tine ca sa mergi la sala fara sa ai nici o placere.... mai bine cu burta. :D

#61
shrew

shrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.11.2005

 shobi, on Nov 18 2005, 19:49, said:

nu e de la bere ... un prieten de-al meu consuma la fiecare iesire in oras 2-3 halbe de bere (asta inseamna aproape zilnic... si cand are bani) si nu are burta ... ba chiar e destul de suplu :D
Asta tine de metabolism; poate are arderile mai rapide sau toleranta mai mare la alcool; dar in nici un caz nu-i buna bautura la dieta!

#62
shrew

shrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.11.2005

 rex, on Dec 2 2005, 03:22, said:

btw, la mall-ul de langa cimitrul Bellu exista ceva sala de fitness ca imi e in traseu? sau stie cineva vreo sala ptr tras de fiare situata in apropierea unei guri de metrou pe linia IMGB-Pipera? ca circul mult cu metroul pe aceasta linie si mi-ar fi comod doar sa ma dau jos din metrou seara, sa trag putin de fiare si apoi sa ma duc mai departe acasa.
Sunt destule:
- la aparatorii patriei, la o statie de masina;
- la brancoveanu, chiar vizavi de metrou;
- la tineretului, din nou la o statie de masina;
- la unirii (in magazin, deasura KFC-ului);
- la universitate (la sala Palatului);


 Cristist50, on Dec 2 2005, 04:02, said:

Intreb si eu de curiozitate (am si un pic de burtica) produsele alea Herbalife or fi bune de ceva?
Mama a luat mult timp Herbalife si nu au fost bune de nimic!! O porcarie care iti distruge organismul!

#63
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Netshadow, on Dec 2 2005, 01:25, said:

Hehe :) M-am gandit si eu la asta.Dar cand se deschide? Hai ca vorbim pe pm,ok?

OK.

#64
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,001
  • Înscris: 03.12.2005

 Cristist50, on Dec 2 2005, 04:02, said:

Intreb si eu de curiozitate (am si un pic de burtica) produsele alea Herbalife or fi bune de ceva?


hello camila. umbla vorba ca produsele respective sunt la fel de eficiente ca si caca de cocostarc pentru slabit.

#65
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Multumesc de tip. Deci ma apuc de fumat. Mai des :D

#66
razvano2002

razvano2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.12.2005

 Cristist50, on Dec 2 2005, 04:02, said:

Intreb si eu de curiozitate (am si un pic de burtica) produsele alea Herbalife or fi bune de ceva?

Cica slabesti de la ele, dar daca te lasi, te ingrasi si mai mult (cunoscutul efect placebo)
Sfatul meu: renunta la paine in prima faza si apoi la dulciuri (de obicei, fainoasele se depun mai repede si sunt asimilate mai bine de organism decat dulciurile), apoi inceraca sa inlocuiesti dulciurile cu fructele (poti incerca de asemenea in prima faza fructele uscate, deshidratate - iti recomand in special smovhinele, apoi poti trece la fructe proaspete, gen mere, pere, portocale, piersici... (detalii la www.idieta.ro)
Fa-ti cat mai multe salate, mananca cat mai multe proteine (din iaurt, branza - poti incerca produsele 0,1% grasime de la danone sau milli care sunt cele mai bune), frecventeaza o sala de fitness (poti incepe mai intai cu exercitii cardio gen bicileta, banda, miscari statice si apoi sa treci la exercitiile cu greutati.
In paralel poti incerca si suplimente nutritive, iti recomand Cuts II de la Prolab, L-Carnitin& Chromium de la ProNutrition, HCA Chitosan de la Scitec Nutrition sau Burn FX de la ProNutrition. Pentru detalii intra pe www.suplimente.ro. De asemenea, la magazinele Get Fit poti obtine o foarte buna consiliere, te sfatuiesc sa nu le ocolesti. Am fost si eu mai demult si am fost foarte multumit de raspunsurile date de cei de la aceste magazine.
Sper k nu se considera reclama, am vrut doar sa ajut. O zi buna si spor la treaba!

#67
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
A incercat cineva electrostimulatoare? Sunt eficiente?

#68
razvano2002

razvano2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.12.2005

 xnick, on Dec 28 2005, 17:58, said:

A incercat cineva electrostimulatoare? Sunt eficiente?

Uite k la asta nu m-am gandit. Oricum, am inteles k ar fi destul de scump un astfel de tratament, asa k nu stiu cat de mult ar merita. Totusi, pentru cazurile disperate... Recomand mai degraba sauna si regimul discoiat + sala de forta.

PS: Daca incerci si functioneaza, impartaseste-ne si noua din experienta ta, ok?

#69
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 27.02.2004
mai baieti, cel mai simplu si mai sanatos, fara stres si fitness: NIMIC de mancare dupa ora 18. reversul: vezi rezultatele abia dupa 2-3 luni. dar, cu timpul, te obisnuiesti. incercat de mine, efect garantat! :smoke:

sau, cauta-ti o gagica noua! :inlove:

sau, preferabil, amandoua solutiile in acelasi timp! :coolspeak:

#70
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 razvano2002, on Dec 29 2005, 19:28, said:

Uite k la asta nu m-am gandit. Oricum, am inteles k ar fi destul de scump un astfel de tratament, asa k nu stiu cat de mult ar merita. Totusi, pentru cazurile disperate... Recomand mai degraba sauna si regimul discoiat + sala de forta.

PS: Daca incerci si functioneaza, impartaseste-ne si noua din experienta ta, ok?

Electrostimulatoarele sunt niste prostii.Aveam un prieten care se radea pe burta ca sa poata folosi un astfel de aparat.Va dati seama ce caraghios arata..E cea mai mare prostie ideea cum ca "slabesti doar pe burta" (sau in alte zone)..grasimea este distribuita destul de uniform pe corp cu oarecare diferente intre barbat(gusa,burta) si femeie(coapse,solduri).
Ca sa dai jos burta trebuie sa slabesti uniform si in cel mai natural mod posibil.Asta inseamna multe proteine si putini carbohidrati.Si daca se poate si antrenament cardio.Suplimentele nutritive trebuie alese cu mare grija pt ca majoritatea au f multi carbo pt "crestere".Recomand aminoacizi si concentrate proteice cat mai bune (nu romanesti daca se poate)
Incercati sa nu mancati paine si dulciuri si mai ales la ore tarzii.In 1-2 luni cred ca se vor vedea rezultatele..:)

#71
adina2005

adina2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 02.12.2005

 Klaudio, on Jan 3 2006, 12:24, said:

mai baieti, cel mai simplu si mai sanatos, fara stres si fitness: NIMIC de mancare dupa ora 18. reversul: vezi rezultatele abia dupa 2-3 luni. dar, cu timpul, te obisnuiesti. incercat de mine, efect garantat! :smoke:

Nu cred ca te ajuta cu ceva daca nu mananci dupa 6. Sau poate o fi avand efect, dar daca in restul zilei bagi mancare in tine pana te spargi, nu reusesti nimic. Un pic de miscare nu strica, ba chiar ajuta, si mai usor cu dulciurile si berea (chiar daca sunt bune amandoua). Mai putina paine (ca aia ingrasa de mori), ceva mai multe lichide, cateva plimbari ceva mai lungi, poate si cateva exercitii (macar o ora pe saptamana).

#72
Viezure

Viezure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.01.2006
Sfatul meu: Maninca cit vrei si mergi pe jos. Eu asa fac. Merg pe jos in fiecare zi de la munca (la dus nu, ca intirziu), am un drum de vreo 9 statii, pe care il fac pe scurtatura, peste un deal (sa zicem cam 6-7 statii) si crede-ma, dk nu maninc ca lumea, ajung ca un pui de crocodil la seceta. Trebuie sa am grija sa maninc ca lumea, altfel ma fac de ris. Noroc cu vacantele, beau o oala de ceai cu zahar pe zi si maninc k lumea, ca altfel as fi papuash. Chestia asta functioneaza cam in 2 - 6 saptamini, dk te doare inima las-o mai usor si ia vitamina C. Eventual poti sa faci si drumul dus pe jos.

PIS. Eu merg repede :))
PIPIS. ATENTIE! S-ar putea sa functioneze brusc! Te trezesti intr-o seara, cind te intorci, ca ai aspect de subnutrit!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate