Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Cum scap de burta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
158 replies to this topic

#19
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
dar masajul nu ajuta cu nimic ?

#20
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
la ce a zis bogdanan, as mai adauga:
- nu mai bea sucuri decat foarte rar
- las-o mai usor cu dulciurile (spre deloc :D)
- incearca sa mananci cat mai rar prajeli
- nu te atinge de fornetti sau alte produse de patiserie (sunt cele mai rele)
- mananca legume, fructe

astea sunt cele mai importante lucruri :D

combina dieta + miscare, pentru ca daca faci doar una efectul o sa fie destul de slab.

vezi si http://www.idieta.ro/forums/ si http://www.idieta.ro :)

eu am ales varianta cea mai simpla, m-am dus la doctor ca sa-mi recomande un program adaptat pentru mine.  :blush:

#21
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 shobi, on Nov 18 2005, 19:49, said:

nu e de la bere ... un prieten de-al meu consuma la fiecare iesire in oras 2-3 halbe de bere (asta inseamna aproape zilnic... si cand are bani) si nu are burta ... ba chiar e destul de suplu :D

Dupa atita bere poate nu mai are bani si de mincare  :w00t:

#22
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Redu: paine, alcoolice, porc, cartofi, paste, dulciuri- asta pentru a slabi in general. Mancarea de la cel mai cunoscut fast food din Romania are fix 61% grasime.
Dar pentru burta e suficient sa faci 600-1000 de abdomene zilnic (abdomene mici, te ridici numai 10-15 cm de la sol), in 10-15 minute (ajungi sa faci asta in 7-10 zile fara probleme). Priveste tv si trece timpul mai repede.
In 1-2 luni scapi total de burta si de 'manerele dragostei'. Dar iti apar si mushii respectivi in locul burtii (6-8 bucati).
Daca faci numai abdomene scapi de burta, dar nu scazi in greutate.
Daca vrei sa si slabesti trebuie sa aplici prima fraza si sa faci exercitii multiple (alergat, inot-daca vrei sa dai jos repede).

#23
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
pentru barbati nu-i o problema grava, la femei  da, e oribil...

#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 submit, on Nov 18 2005, 18:49, said:

Intrebarea e clara. Desi am observat la un moment dat, prin semnatura moderatorului de aici, o vorba inteleapta de genul "barbatul fara burta e ca mertzanul fara stea", nu mi se pare ceva cu care sa ma mandresc, mai ales la varsta mea, si m-am hotarat sa o dau jos.

Stiu ca cea mai buna solutie este alergarea, dar sa o lasam ca o ultima alternativa, mai ales ca vine iarna. Ce alte exercitii recomandati, din experienta daca se poate? Ceva care poate fi facut acasa. Abdomenele n-au nici un efect, decat daca vreau sa fac muschi.

Thanks  :peacefingers:

Daca ai fi in Timisoara, te-as invita sa ne inscriem la un centru de fitness. Si eu as vrea sa slabesc, dar mi-ar trebui pe cineva care sa mearga cu mine. De unul singur nu prea am tragere.

 kraMMer, on Nov 18 2005, 18:50, said:

nu mai mananci dupa 6 si scoti painea din meniu!

Asta cu painea nu prea tine. Painea (mai ales cea neagra si prajita) nu contine multe calorii.

#25
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

 submit, on Nov 18 2005, 18:49, said:

Intrebarea e clara. Desi am observat la un moment dat, prin semnatura moderatorului de aici, o vorba inteleapta de genul "barbatul fara burta e ca mertzanul fara stea", nu mi se pare ceva cu care sa ma mandresc, mai ales la varsta mea, si m-am hotarat sa o dau jos.

Stiu ca cea mai buna solutie este alergarea, dar sa o lasam ca o ultima alternativa, mai ales ca vine iarna. Ce alte exercitii recomandati, din experienta daca se poate? Ceva care poate fi facut acasa. Abdomenele n-au nici un efect, decat daca vreau sa fac muschi.

Thanks  :peacefingers:
Mai mult sexxxx. Ajuta. Si faci o nevasta fericita. Poate si o amanta.

#26
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
acum vreo 3-4 luni am renuntat complet la paine. la inceput m-am simtit ca naiba, ptr ca eram obisnuit sa mananc cu paine. acum deja nu mai stiu ce e aia paine, mai mananc cate o data paine neagra (cu seminte de mac si floarea soarelui) la serviciu, dar destul de rar. toti cunoscutii au zis ca nu e bine, ca trebuia sa reduc treptat, ca organismul nu mai are lipide (da de unde, ca astea se pot obtine din cartofi si alte mancaruri).
in primele 2-3 luni a avut efect, adica cine ma vedea mai rar imi zicea ca am slabit. acum parca a inceput sa se puna iar.
ideea cu renuntatul la paine mi-a venit asta vara cand am vazut un amic cu care nu mai vorbisem de vreun an de zile, ca a slabit vreo 10 Kg. l-am intrebat cum a reusit si mi-a zis ca a renuntat la paine. mi-am zis ca se poate si la mine si asa am renuntat complet. si mai e inca un avantaj: e mult mai curat la bucatarie, ptr ca nu mai sunt frimituri de paine.

#27
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

 Domnita, on Nov 19 2005, 10:02, said:

pentru barbati nu-i o problema grava, la femei  da, e oribil...

cum adica nu e o problema grava? :naughty:

#28
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Si eu am probleme cu reciproca! :blink:

#29
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Stiu persoane care au slabit la greu cu Regenon ( nu-i tocmai recomandabil totusi ) si daca te tine punga si vrei si repede poti "servi" un Reductil

#30
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
yo am scapat de burta luandu-mi o oglinda in care ma vad de la piept in sus...

#31
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

 mirela, on Nov 18 2005, 18:58, said:

e si normal sa nu aiba efect abdomenele la tine din moment ce mananci dupa :rolleyes:

exercitii multe(abdomene,alergat, nu slabesti numai dintr-un exercitiu anume), poti sa mananci orice dar putin, nu te lacomi sa termini tu toata mancarea :) , mai lasa si la altii

seara mananca si tu fructe si bea lichide (nu bere :D )

spor la treaba :peacefingers:

Poate imi explici in particular ca vad ca te pricepi :P

#32
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

 ebola23, on Nov 21 2005, 02:16, said:

Poate imi explici in particular ca vad ca te pricepi :P
te parasc! :P
dar se rezolva cu o shaorma ;)

#33
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

 Tzepi, on Nov 21 2005, 05:13, said:

te parasc! :P
dar se rezolva cu o shaorma ;)

Tzeposule-mars in pat si culca-te :D (sau ti-a pus mamica cafea in grisulet si nu mai poti dormi? :coolspeak: ).Parca ziceai ca iti vezi interesul.O sa te mituiesc si cu shaorma aia.

#34
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Haide la mine la lucru. Am de amenajat aprox 10.000 mp de solarii, respectiv de incarcat/descarcat/imprastiat peste 2.500 metri cubi de pamant de padure. Iti garantez ca in 2 luni de munca vei avea cateva grame pe tine.

#35
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005
Incearca pentru inceput sa nu mai mananci  paine(dar deloc), si apoi te orientezi in functie de rezultate. :)

#36
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Incearca sa nu mai mananci nimic. Slabire garantata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate