Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Recomandare firma de gazduire VPS

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
34 răspunsuri în acest subiect

#19
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
Nu eram deloc ironic. Ai pretentii de trafic nelimitat la bani de pizza si vrei sa fie lumea serioasa cu tine? LOL. Multe radiouri printre care si Radio Zu emit cu 32Kbps AAC+ si nu mai moare lumea si tu ai pretentii de 128Kbps, trafic nelimitat si alte rahaturi.

#20
MikeRGDD

MikeRGDD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 201
  • Înscris: 24.05.2012
Ok, sa o lasam asa, se poate inchide/sterge topicul.

#21
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.378
  • Înscris: 14.06.2005
Pe http://www.webshiver.com/ gasesti un top cu cele mai ieftine site-ui care ofera si vps...

#22
linkalone

linkalone

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 20.01.2013
Nu e imposibil sa gasesti un VPS cu trafic nemasurat pt 10 euro. Daca vrei Germania, poti sa licitezi pt un server dedicat la Hetzner si pt $20-25 poti sa iei un AMD.

#23
dhalus

dhalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.07.2009
Uite aici exact ce-ti doresti cu 9,99 de eurocenti trafic nelimitat

Eu am avut de la ei 6 luni, am fost chiar foarte fericit, dar am lasat radio faima de-o parte si m-am apucat de munca ca ma rodea stomacu in fata computerului Posted image

http://misterhost.de...server/xen-big/

si aici sunt si mai ieftine tot cu trafic nelimitat http://misterhost.de...rver/xen-small/

si inca 1 cu trafic 100% nelimitat la bugetu tau https://www.ugvps.com/cart.php?gid=15

be happy.

Editat de dhalus, 14 februarie 2013 - 04:54.


#24
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 962
  • Înscris: 18.10.2007

Vizualizare mesajastimp_srl, pe 17 martie 2013 - 10:35, a scris:

Buna,
bla bla... mai au trafic nelimitat si 10mbps extern


Lauda-m-as da n-am cui

#25
razzv

razzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 164
  • Înscris: 20.03.2011
@DarkAngelBv
Daca nu esti in stare sa ajuti omul, macar nu-l incurca. Ti-ai zis parerea din start: nu exista trafic nelimitat sub 10euro. Faptul ca n-ai dreptate deloc e partea a doua. Nu trebuie sa insisti.

Editat de razzv, 31 martie 2013 - 22:42.


#26
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
@razzv, eu cred ca l-am ajutat suficient de mult. E frumos sa visezi cai verzi pe pereti.
Du-te la o prostituata cu 20 de lei in buzunar si spune-i ca vrei sa faci sex nelimitat cu ea o noapte intreaga sa vezi ce-ti zice.

Serverul poate fii considerat a fii o prostituata. Este UNUL si este impartit de un numar mic de utilizatori (la VPS. Asta poate fii considerat o tarfa de lux) sau la un numar mare de utilizatori (Shared. Asta poate fii considerat o tarfa de la pod).
Ia spune-mi si mie, din moment ce tarfa aia e UNA si o zi are 24 de ore, cum ar putea sa ofere cate o noapte pe zi pentru toti clientii ei?

Este aberant ce vrea, mai ales la pretul ala. Da, gasesti VPS-uri cu 128MB de memorie la bani putini, dar avand in vedere RAM-ul consumat de fiecare ascultator, calculeaza si tu cat de nelimitat esti.
Sa presupunem prin absurd ca OS-ul consuma doar 50 MB de memorie si un ascultator consuma 4 MB, asta inseamna ca mai ai loc de  (128 - 50) / 4 = 19.5. Sa zicem prin absurd 50. Si atunci pentru ce iti trebuie trafic nelimitat?

Stiu, vrei sa te dai rotund, dar eu ajutam oamenii pe forumul asta cand tu inca te incaltai cu fesul.
Dintre posturile mele si ale tale nu stiu care ajuta si care nu.

#27
dhalus

dhalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.07.2009
Incercati scriind pe google "VPS de pomana!" poate aveti mai mult success! Posted image

Editat de dhalus, 31 martie 2013 - 23:50.


#28
razzv

razzv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 164
  • Înscris: 20.03.2011

Vizualizare mesajDarkAngelBv, pe 31 martie 2013 - 23:05, a scris:

@razzv, eu cred ca l-am ajutat suficient de mult. E frumos sa visezi cai verzi pe pereti.
Du-te la o prostituata cu 20 de lei in buzunar si spune-i ca vrei sa faci sex nelimitat cu ea o noapte intreaga sa vezi ce-ti zice.

Serverul poate fii considerat a fii o prostituata. Este UNUL si este impartit de un numar mic de utilizatori (la VPS. Asta poate fii considerat o tarfa de lux) sau la un numar mare de utilizatori (Shared. Asta poate fii considerat o tarfa de la pod).
Ia spune-mi si mie, din moment ce tarfa aia e UNA si o zi are 24 de ore, cum ar putea sa ofere cate o noapte pe zi pentru toti clientii ei?

Este aberant ce vrea, mai ales la pretul ala. Da, gasesti VPS-uri cu 128MB de memorie la bani putini, dar avand in vedere RAM-ul consumat de fiecare ascultator, calculeaza si tu cat de nelimitat esti.
Sa presupunem prin absurd ca OS-ul consuma doar 50 MB de memorie si un ascultator consuma 4 MB, asta inseamna ca mai ai loc de  (128 - 50) / 4 = 19.5. Sa zicem prin absurd 50. Si atunci pentru ce iti trebuie trafic nelimitat?

Stiu, vrei sa te dai rotund, dar eu ajutam oamenii pe forumul asta cand tu inca te incaltai cu fesul.
Dintre posturile mele si ale tale nu stiu care ajuta si care nu.

Din nou ai scris o poveste zicand practic ce ai zis din primul post.

PS: Chiar si presupunand ca ajuti oamenii, ai putea sa o faci fara sa fii nesuferit.

#29
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
Cine ma cunoaste personal stie ca te inseli grav.
Am incercat sa-l ajut deschizandu-i ochii. Puteam foarte bine sa dau un search pe google si sa pun aici primul link gasit spre o firma (sau non-firma) care ofera vps-uri cel mai ieftin si "nelimitat", dar ca utilizator de VPS-uri si servere dedicate (2 VPS, 3 servere dedicate) vorbesc din experienta, nu ca altii din auzite.

#30
dhalus

dhalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.07.2009

Vizualizare mesajDarkAngelBv, pe 31 martie 2013 - 23:05, a scris:

un ascultator consuma 4 MB
Unde ai citit tu ca consuma 4 mb de ascultator? eu stiam ca consuma 14k de fiecare ascultator .... si depinde foarte mult de upload-ul vps-ului. eu mi-am luat 4 servere de 3 euro 128 mb ram, 5 gb hdd ... 4 x 2 = 8 TB luna,100 mbps /8 = 12,5 mb, e deajuns cu 12 euro luna.
Serverele de radio sunt relay. 1 principal iar restu relay. Posted image

Editat de dhalus, 01 aprilie 2013 - 01:02.


#31
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
Am dat cu zarul.
Nu vad rostul relay-ului decat in cazul in care vps-urile respective sunt pe acelasi server sau in acelasi datacenter si traficul pe interfata interna nu se contorizeaza.

#32
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008
darkangel vorbeste strict de configuratia vps-ului si de cum functioneaza acest sistem, poate ca nu stie cat ram consuma un ascultator, nici eu nu stiu ca nu ma intereseaza, dar ideea este ca in banii aia nu gasesti firma serioasa. vps-urile din afara excluse din start ca nu au banda, firmele serioase nu ofera in veci asa ceva, nici pe 50 euro, firmele fantoma chiar daca au configuratia dorita nu au port de 1gb si nici peering, deci ce mai ramane?

Acea limita de banda este pusa acolo cu un rost, cine ofera nelimitat minte din start, nu exista asa ceva pe o platforma hardware. Poate tu ai impresia ca e nelimitat, asta doar pana te trezesti cu vps-ul blocat.

Si eu iti recomand sa-ti cauti ceva de munca sau o alta activitate cu mai putina bataie de cap, stai linistit ca nu ajungi dj la bamboo.

#33
dhalus

dhalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.07.2009
Eu am spus ca ideie, eu am avut luat aceste 4 servre de  la 3 firme diferite. acum nu mai am nici unul... le-am lasat cu mult timp in urma ca nu iese nimic din asa ceva..dar timp de 6 luni le-am avut asa, am fost cu irc-ul si cu radio... un hobby... dar cum am mai zis uneori te strange la stomac si trebe sa faci si alte activitati. ori cum si in acele 6 luni, aveam amici care le placea radio, erau mai mereu cate 100 120 de ascultatori la radio... pe fiecare server relay era setat maxim 75 de ascultatori, cand se umplea un server trecea la urmatorul, sa nu fac excess de trafic doar pe un server, radioul era setat pe 64 kbps accp, mergea super ok, pana nu am mai avut bani, si nu vedeam rostu pentru ce sa le mai platesc... acesta era varianta mea.

Si cum zice Domnul MikeRGDD, daca sunt 300 de ascultatori, logic ar trebuii sa iasa bani de la un asemenea radio... si bugetul ar fii mult mai mare. Parerea mea.. eu aveam putini 100 si mi s-a propus de 2 ori sa fac reclama. la un radio cu 300 de ascultatori... 100% tot il intereseaza pe cineva sa-si faca reclama la ce are el nevoie.

si consumul din RAM unui ascultator este 14 Kb RAM, este testat de mine, poate alt cineva nu este de aceasi parere dar as vrea ca cine zice ca nui asa sa-mi dea o sursa corecta, poate gresesc undeva..sau nu vad bine resursele consumate din 128 de mb RAM de pe vps. OS. CentOS 5.6 OpenVz ce consuma 30-40 mb RAM.
o zii frumoasa!

Editat de dhalus, 01 aprilie 2013 - 03:02.


#34
djscary

djscary

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 133
  • Înscris: 14.03.2006
iti recomand gazduire sau ssnet.ro . la ora actuala am la ssnet pentru 15 euro pe luna, nu se percepe Tva, si merge foarte bine. are conexiune de 1 gb, cu toate ca nu scrie,  uplink face cu 18, 20 de MB/s prin serverele xservers.ro .  am o medie de vreo 4 TB lunar, cu un uplink mediu de vreo 5 MB/s pe zi. il folosesc doar pentru streaming shoutcast. am hostate vreo 20 de servere radio, cu vreo 1300 de ascultatori simultan din 2500 maxim. ocupa cam vreo 470 M Ram.

#35
tabulaweb

tabulaweb

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 19.07.2008
Ai gasit ceva bun ? Vezi si pe http://www.infohost....gazduire-radio/ pentru o lista cu servicii de gazduire radio.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate