Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Lenovo P770

- - - - -
  • Please log in to reply
670 replies to this topic

#487
big-sharky

big-sharky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 11.02.2010

View Postrazor1911, on 25 mai 2013 - 15:33, said:

@big-sharky: Ceva actualizari? Posted Image
     Semnalul este ceva mai bun. Si cred ca un pic mai stabil acum. Oricum la mine in casa la orange am semnal slab, insa convorbirile decurg ok, ceea ce este pana la urma cel mai important.
     Despre GPS... pot spune ca are momente cand se conecteaza mai repede, si momente cand o lalaie... Oricum importand e ca nu sunt probleme hardware (mi-era teama sa nu patesc ce zicea un user cu ceva posturi in urma).
    Despre baterie... in continuare dezamagit. In aplicatia de la Lenovo cand bateria este full scrie ca sunt aproximativ 8.30 ore de convorbire... Ma asteptam la mai mult. Speram sa ma tina cel putin 2 zile in care sa vorbesc 5-7 ore. Dar macar ma tine o zi fara probleme, minimul necesar pentru mine. Poate cu niste setari mai "drastice" si utilizare in mare parte pentru vorbit pot ajunge si la aceasta performanta. Dar mai sunt mail-uri, jocuri, navigare pe net...
    Si pot spune oarecum dezamagit si de senzorul de luminozitate (sau poate nu am facut eu setarile corecte). Azi in plina zi si pe un soare puternic erau momente in care nu vedeam nimic pe ecran. Trebuia sa orientez telefonul in anumite pozitii, lucru oarecum deranjant.

    Per total, un telefon bun care cred ca isi merita pretul actual. Am avut momente dupa achizitie in care m-am gandit ca mai bine asteptam P780 (abia astept sa-l ia cineva si sa-mi spuna si mie cate ore de convorbire apar in aplicatia de la Lenovo), dar cred ca pretul acestuia va depasi 1500 ron, suma pe care totusi nu as fi vrut sa o dau pe un telefon in momentul de fata.

P.S. Multumesc razor1911 pentru tot suportul si ajutorul acordat. Un baiat de nota 20 si de incredere.

Edited by big-sharky, 26 May 2013 - 00:57.


#488
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008

View Postrazor1911, on 23 mai 2013 - 21:53, said:

Un P770 negru + husa in stoc, in caz ca e cineva interesat Posted Image

Eu sunt interesat. Pret si restul detaliilor pe PM te rog

#489
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Pe stoc un P770, bleumarin inchis, primit astazi. Detalii pe PM.

#490
jcv

jcv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.02.2007

View PostV_i_c_t_o_r, on 29 mai 2013 - 15:55, said:

Pe stoc un P770, bleumarin inchis, primit astazi. Detalii pe PM.
Sunt interesat. Lasa-mi te rog detaliile pe PM.
Multumesc.

#491
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006
Revin cu 'pata' mea la acest telefon: autonomia. Am cumparat un acumulator nou de la razor1911 si telefonul functioneaza deja de peste 33 ore ( o zi si o noapte) si are 64% (aproape 26 ore ramase). Regim intr-adevar modest spre normal de utilizare: cam 20 minute vorbite dar in schimb trafic date activat tot timpul (wifi acasa), scris mail-uri, activat gps cateva minute cu igo primo si google maps si jucat vreo 10 minute un joculet. Mi-am instalat un task manager pe care-l folosesc pentru a inchide din procese din cand in cand iar cand lucrez in interior, tin luminozitatea la jumatate (ce sa facem?! ne adaptam!).

#492
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postjcv, on 30 mai 2013 - 08:21, said:

Sunt interesat. Lasa-mi te rog detaliile pe PM.
Multumesc.
Ti-am transmis PM.

#493
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Da, exact cum ziceam si eu de un alt client (a scris si mai sus - big-sharky), potrivit aplicatiei Lenovo de autonomie baterie, arata doar 8 ore 30 minute in convorbire.

Putin fata de cele 30h declarate - aici "The Lenovo IdeaPhone P770 gives an amazing 30 hours of talktime to ensure uninterrupted use thanks to the highest
capacity battery ever put on a smartphone."

Oare pe GSM scoate macar o valoare dubla?

#494
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006
Acum cateva zile ma 'laudam' cu noua baterie si noul regim de utilizare al telefonului. Pana la urma,m-a tinut 2 zile si 2 nopti. V-am atasat si doua capturi inainte de a-l pune la incarcat (se observa joculetul cu care ma distrez...)

Attached Files



#495
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Si nu-i bine? :)

#496
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 02 iunie 2013 - 12:59, said:

Si nu-i bine? Posted Image
Ba da, mi-am mai revenit :). Oricum, vreau sa-i pun din nou prima baterie sa vad ce si cum in noul regim al meu de operare.

#497
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Pagina oficiala a Lenovo P770 o gasiti aici (evident in limba chineza, fiind adresat pietei asiatice): http://appserver.len...sid=A2500018594

#498
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Mie telefonul în continuare mi se blochează cel puţin o dată pe zi, indiferent de ce rom, ce aplicaţii scot sau ce aplicaţii instalez. Este destul de frustrant. Ieri l-am scăpat ca lumea şi pe jos, s-a zgâriat... deci să-l trimit în garanţie (care garanţie, unde?) iese din discuţie. Voi căuta un alt dualsim, cel mai probabil allview, la care să pot găsi mai multe accesorii şi un minim de garanţie/service.

LE: cel mai tare e când se blochează dimineaţa, la alarmă. Azi s-a întâmplat din nou :)) Eventual voi mai încerca un ROM pentru piaţa chineză, că m-am săturat să le tot schimb şi să le tot instalez, prelucrez etc.

Edited by Piorel, 04 June 2013 - 05:29.


#499
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
ai schimbat simul pana acuma?

#500
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Postcarmenclara1, on 04 iunie 2013 - 09:53, said:

ai schimbat simul pana acuma?

Am schimbat sim-ul de orange (cred că avea vreo 10 ani) după ce a cedat efectiv chiar în P770 şi nu mai primea semnal de niciun fel. Sim-ul de vodafone are vreo 2 ani şi nu cred că s-a uzat... Ambele sunt şi au fost dintotdeauna sim-uri de abonament. EXACT aceleaşi probleme le-am avut iniţial şi la Allview P5 doar că acolo după primul update de soft oferit de producător s-a rezolvat foarte frumos această problemă. Deci, cred că-mi iau P5 Quad şi păstrez P770 ca backup phone, să fie acolo.

#501
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Testarea GPS-ului facuta aparatului venit astazi (deja am 2 pe stoc, pentru cei interesati).

Attached Files



#502
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Gata cu P770, am trecut pe P5 Quad. O diferenţă foarte mare în favoarea celui de al doilea este că deşi am instalat exact aceleaşi aplicaţii şi am curăţat cache, mutat tot ce se putea muta pe cardul SD etc iar din cunoştinţele mele au aceleaşi dotări de stocare... la Lenovo îmi rămân cca 150 MB liberi în memoria de bază iar la allview cca 450 MB liberi... Ştiu că acesta nu e un topic de versus dar... mi se par informaţii relevante. Succes!

#503
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Sa-l stapanesti sanatos! Si eu am renuntat de ceva vreme la P770 dar nu din motive tehnice/constructive ci din dorinta de a fi in "tendinte" avand un quad-core (sper sa nu regret alegerea). :)
Raman la parerea ca Lenovo P770 este un telefon excelent. Probabil ca va mai face recorduri de vanzari mult timp de aici inainte.
Si apropo de blocari - nu stiu niciun model de telefon cu Android care sa nu se blocheze niciodata. Chiar si quad-urile se blocheaza. Cauzele pot fi multiple dar de cele mai multe ori se datoreaza aplicatiilor descarcate sau cartelei sim.
Am facut un experiment cu un Lenovo A660 care se bloca zilnic - am reinstalat softul si nu am instalat nicio aplicatie. Timp de o saptamana nu s-a blocat niciodata! Sigur, cum sa ai smart phone daca nu utilizezi aplicatii? Asadar, nu va suparati pe telefoane, nu partea hard e vinovata ci partea de soft, la fel ca in cazul clasicelor calculatoare desktop.

#504
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Mie mi s-a tot blocat măcar o dată pe zi, indifierent că am avut cartele vechi sau noi şi indiferent de (câte) softuri instalate. Asta e. P5Q e superior şi nu-mi mare rău pentru banii daţi pe el.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate