Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

Lenovo P770

- - - - -
  • Please log in to reply
670 replies to this topic

#451
ivc67

ivc67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2012
Meci de sfat Victor,camera era setata pe SD

am descarcat ieri 113,de-aia vroiam sa fac back-upul,ca sa nu pierd ceva,dar pana la urma mi-am pierdut eu rabdarea si m-am riscat cu 113.N-am pierdut nimic din date si softul pare sa functioneze bine deocamdata

#452
Vittore

Vittore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2011
razor1911



Eu in continuare instalez 109_ROW_Life, mi se pare cea mai buna varianta. Pentru problema cu litere chirilice instalat de pe Play Store Dialer+ si Contacts+.



poti fi mai explicit cu ce trebuie instalat de pe play store ?

a reusit careva sa gaseasca raspuns automat la apel ?

#453
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006
Salutare,
De curand, am achizitionat si eu un telefon Lenovo P770 (model pe care-l 'vanam' din ianuarie anul acesta...). Plusurile acestui telefon sunt evidente si nu are rost sa insist asupra lor. Cateva minusuri constatate de mine:
- luminozitate slaba in timpul zilei, chiar si setat la maxim;
- senzorul de luminozitate cand e setat pe automat, e cam 'ametit';
- se conecteaza un pic mai greu la satelitii GPS;
si acum o problema la care poate ma ajutati cu un sfat: eu am abonament de date pe cartela principala VDF pe care doresc s-o folosesc pe slot-ul 3G iar cartela secundara DIGI sa fie in slot-ul 2G. Totusi atunci cand folosesc aceasta configuratie, cartela DIGI nu se conecteaza la retea. Cu alte cuvinte, pot folosi doar urmatoarea combinatie: VDF pe slot 2G si DIGI pe slot 3G.
Folosesc un Android 4.1.1. customizat de DualSim.ro, ROW S110!

Multumesc anticipat pentru sfaturile voastre,
Victor

#454
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

 vursianu, on 17 mai 2013 - 21:33, said:

... cand folosesc aceasta configuratie, cartela DIGI nu se conecteaza la retea. Cu alte cuvinte, pot folosi doar urmatoarea combinatie: VDF pe slot 2G si DIGI pe slot 3G.
Folosesc un Android 4.1.1. customizat de DualSim.ro, ROW S110!

Multumesc anticipat pentru sfaturile voastre,
Victor

Salut Victor si bine ai venit pe forum!
Din pacate nu vei putea folosi Digi pe sim2 nici chiar in viitorul apropiat, doar pe sim1, din cauza frecventei pe care opereaza RDS.

#455
vursianu

vursianu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.03.2006

 IP-XCENTRIC, on 18 mai 2013 - 09:42, said:


Salut Victor si bine ai venit pe forum!
Din pacate nu vei putea folosi Digi pe sim2 nici chiar in viitorul apropiat, doar pe sim1, din cauza frecventei pe care opereaza RDS.
Multumesc! Banuiam ca este din cauza cartelei si vroiam sa le fac o vizita sa o schimb dar m-ai lamurit...

#456
ivc67

ivc67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 30.06.2012
de cand am instalat versiunea 113,observ ca mi se restarteaza telefonul,asa aiurea,a trebuit sa scot pinurile la simuri,sa n-am probleme

#457
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
ROW S109 si ROW S110 mi se par cele mai stabile. Cu S112 mi se bloca. ROW S113 l-am incercat destul de putin timp, perioada in care mi s-a parut in ordine.

#458
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
A aparut de putin timp un nou ROM pentru piata asiatica - S125 - il puteti descarca de aici: http://pan.baidu.com...145789&third=15

#459
eusebio13

eusebio13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.04.2013
Buna ziua!
Sunt la cel de al doilea telefon Lenovo, primul l-am avut in sept. 2012 si a fost un lenovo a789, cel de al doilea telefon este un p770 il am din martie anul acesta am fost si sunt foarte multumit de ele. Am o singura rugaminte ma poate ajuta cineva sa  fac upgrade pentru p 770? . A789 este luat de la dual si a fost in aprilie la ei pentru a ii schimba ecranul ( a functionat 5 luni cu ecranul facut tandari ,acum functioneaza ca nou),pana sa ajunga la ei nici la a789 nu am reusit sa  fac root ,si  upgrade. Marturisesc ca sunt un novice si daca cineva are bunavoita si rabdare ma poate invata si pe mine sa le le fac root si upgrade mentionez ca nu sunt atehnic ce este sub wind. ma pricep autodidact,dar ce este linux nu ma pricep.Locuiesc in Constanta , nu stiu unde m-as putea duce sa il faca si nu as vrea sa il dau pe mana oricui care sa faca scoala ,prefer sa fac eu.
   Multumesc anticipat!

#460
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Salut! Cel mai bine te documentezi pe xda, acolo găseşti şi o grămadă de romuri + tutoriale în limba engleză. Trebuie să te înarmezi cu răbdare şi timp. Pot să spun că am avut un singur ROM rootat (pe restul nu am reuşit să le rootez), este vorba despre P770_109_ROW_Life al cărui singur ”dezavantaj” vizibil ar fi caracterele chirilice în agendă coloană drepata (de la a la z). Totuşi, nu am găsit încă un rom, rootat sau nerootat în care să NU mi se blocheze telefonul (ba la sfârşit de apel, ba atunci când fac o poză etc). Nu cred că e o problemă hardware, altfel ar face non stop şi nu ar rula aplicaţii etc. Una peste alta... nu există un telefon dual sim mai bun pe piaţă, cred.

#461
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 Piorel, on 20 mai 2013 - 08:17, said:

Una peste alta... nu există un telefon dual sim mai bun pe piaţă, cred.
A aparut ceva un pic mai bun, cu 100$ mai scump,pe care il astept sa vina si caruia i-am deschis topic separat. :) Pacat ca nu-i Lenovo. E ZTE V987. Va ajunge aproximativ odata cu un Lenovo P770 si atunci ma voi decide pe care-l opresc. Tot atunci voi face si un versus intre cele doua.
Lenovo dupa ce a lansat un varf de lance (K900) acum ne incearca cu A820 si A830... Eu as fi dorit un P770 cu procesor quad core, camera de 8 Mp, ecran cu rezolutie mai mare (HD) si compass. Ei se incapataneaza sa nu fabrice un astfel de model iar eu m-am orientat spre concurenta. :)

#462
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Cum nu produc? P780 apare pana la sfarsitul lunii :)

@Vittore: Instalat cele doua aplicatii si folosit Dialer+ in locul dialer-ului default.
@eusebio13: Ai tutorial in romana + tot ce iti trebuie pe FTP - aici.

#463
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 razor1911, on 20 mai 2013 - 15:56, said:

P780 apare pana la sfarsitul lunii Posted Image
Mi-or fi auzit cerintele. :)
Da, va fi un best seller, dar mai avem ceva timp de asteptat... Vad ca etotalk deja avanseaza un pret, in presale - 400$. Aproape dublu fata de P770. Mi se pare cam scump. Romanasu' nu va da 1.700-1.800 lei, cu cat va ajunge pe plaiurile mioritice (cu transport, tva si adaos). Se va orienta spre modelele "romanesti" mai ieftine sau (cei cu bani castigati foarte usor, ori care nu's ai lor) spre "marci", ca doar nu o sa arunce pe masa la fast-food-ul din mall un Lenovo... Sa nu intre shaorma cu noduri. :)

#464
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 V_i_c_t_o_r, on 20 mai 2013 - 13:18, said:

ZTE
Atasez si aici clasamentul de vanzari mondiale de terminale mobile, pe trimestrul 1 - 2013. Cred ca poate fi relevant pentru cei ce cred ca exista doar Apple, Samsung, LG si HTC.

Attached Files



#465
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008

 cccd, on 12 mai 2013 - 22:49, said:

E super enervant si pierd f multe apeluri din cauza asta. Daca de ex stau si ma uit la un video pe youtube cu sim1 nu pot primi apeluri pe sim2. Cel care ma suna il anunta ca am telefonu inchis.
Cred ca asta e singurul Dezavantaj major acestui telefon, iar cei care vor sa il cumpere sa ia aminte si sa se informeze.

dezactiveaza mobile data service preferred.

 V_i_c_t_o_r, on 13 mai 2013 - 16:43, said:

Daca ai sim prepay de la Orange s-ar putea ca el sa fie cauza blocarii... Cand se blocheaza, lasa-l in pace pentru ca isi va reveni singur fara sa-ti ceara pin-ul cartelelor (daca ai).
nu e obligatoriu sa fie sim prepay. eu am probleme cu cele oferite la abonament. la mine ingheata complet singura solutie fiind scoaterea bateriei.
ultima data cand am fost la orange din pacate nu avea simuri din alte loturi.

#466
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
am avut azi putin timp la dispozitie asa ca am decis sa fac trecerea de la row109life la row113. root permanent facut cu succes.
urmeaza o procedura mai lunga si anume restore la toate aplicatiile si setarile avute in row109life.
sunt tare curioasa de rezultat.
am citit si pe un forum rusesc ca unii care au intampinat blocaje/restarturi aleatorii ar fi schimbat partea radio cu cea de la s125 si ar fi remediat problema.

#467
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Bună, ne poţi spune, te rog, cum ai făcut root cu succes la ROW 113? Mulţumesc!

#468
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
simplu din twrp recovery am instalat root by javum.zip luat de pe lenovo forums.ru pentru versiunile de row de la 109 in sus

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate