Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

Invierea a doua

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
562 replies to this topic

#181
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004
Învierea a doua, adică a doua șansă pentru oricine. Mă gândesc la colegul nostru, Sfântul Jakob, nu poate cineva să-l învie? Este în stadiu de validare, deci...să fie validat și înviat! Cine poate să facă acest gest uman? Karhu poate tu, fiind și medic? Ce zici, o resuscitare aplicată colegului nostru?Posted Image

#182
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 05 mai 2018 - 11:51, said:

Învierea a doua, adică a doua șansă pentru oricine. Mă gândesc la colegul nostru, Sfântul Jakob, nu poate cineva să-l învie? Este în stadiu de validare, deci...să fie validat și înviat! Cine poate să facă acest gest uman? Karhu poate tu, fiind și medic? Ce zici, o resuscitare aplicată colegului nostru?Posted Image
dar ce? sustii ca Sfantul ne pandeste din umbra? Posted Image

#183
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004
Nu știu ce face, dar știu că stă în bârlogul lui, taciturn, nu-i mai intră nimeni în voie, e necăjit de când i-au stricat ăștia contul pe softpedia.

#184
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,530
  • Înscris: 04.05.2006
Îl cunosti in privat, sau îți dai cu părerea?

#185
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004
Pe cine? pe Jakob? Desigur. Am schimbat multe mail-uri. El e viu acum, dar pe alt forum. Aici nu mai intră, fiindcă a fost banat, a primit 10 puncte și nu-mi explic cum.Posted Image
Poate verifici tu contul lui, vezi ce se poate face...Posted Image

Ar fi ceva dacă ai putea să-l învii.Posted Image Posted Image

#186
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,530
  • Înscris: 04.05.2006
Și asta l-a dărâmat atât de tare, încât sa nu mai intre aici?

Sa fie taciturn, sa nu ii mai intre nimeni in voie, Etc?
Și se mai și considera creștin?
Oare chiar avea așa o contribuție pozitivă pe forum un astfel de om?

#187
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 richelieu, on 05 mai 2018 - 17:02, said:

Și asta l-a dărâmat atât de tare, încât sa nu mai intre aici?

Sa fie taciturn, sa nu ii mai intre nimeni in voie, Etc?
Și se mai și considera creștin?
Oare chiar avea așa o contribuție pozitivă pe forum un astfel de om?
Poti citi postarile lui. Pentru un vechi "crestin" era cam vorbaret. Adica prea spunea direct. Treaba asta supara pe oricine. In rest era om de treaba (cum se spune) .
Chiar mi-as fi dorit sa mai fie pe acest forum.

#188
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004

 richelieu, on 05 mai 2018 - 17:02, said:

Și asta l-a dărâmat atât de tare, încât sa nu mai intre aici?

Da, s-a considerat adânc jignit. Adică a văzut și el cum sunt lăsați de izbeliște mulți useri să-și dea în petec pe aici, iar el...banat, cum vine asta?Posted Image
Nu poți da vreo două trei șurubelnițe la contul lui? Poate e vreo rotiță neunsă, ori vreo șaibă picată. Trebuie să funcționeze, așa zic. Nuș' cum a picat în grupul ”validating” și nu poate ieși de acolo, e scufundat, poate îl tragi tu afară, aruncă-i un colac de salvare, ceva...

#189
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,530
  • Înscris: 04.05.2006

 pacopaco1967, on 05 mai 2018 - 17:25, said:


Poti citi postarile lui. Pentru un vechi "crestin" era cam vorbaret. Adica prea spunea direct. Treaba asta supara pe oricine. In rest era om de treaba (cum se spune) .
Chiar mi-as fi dorit sa mai fie pe acest forum.
o sa ma uit, ce s-a întâmplat

#190
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004

 richelieu, on 05 mai 2018 - 18:45, said:

o sa ma uit, ce s-a întâmplat
Mulțumim.
Domnul să te învie în ziua de apoi!

#191
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,530
  • Înscris: 04.05.2006
M-am uitat, însă se pare ca nu am drepturi eu sa pot schimba statusul. Are zero puncte de avertizare in acest moment. Voi întreba.

#192
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
Deci Biserica Softpedia (marca inregistrata de Sfantu' Jacob) trage sfori ca sa-si salveze "prigonitorul"?

Inseamna ca s-au pocait fratii... Posted Image

#193
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004
Nu e nicio sfoară, măi Vasile, dar vrem să știm și noi ce s-a întîmplat, cum să mori așa, subit? Poate e o defecțiune tehnică rezolvabilă, de ce să stăm cu mâinile în sân?

#194
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 logic1, on 10 februarie 2017 - 00:54, said:

Nu știu condițiile fizice Ă®n care s-a Ă®nălțat.

Posibil ca "trupul de slavă" să fie mult mai performant decât cel actual... în sensul că își poate schimba frecvența sau natura (materială sau spirituală)... și automat poate călătorii și prin alte lumi... :)

#195
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 pacopaco1967, on 03 martie 2017 - 20:07, said:



Pai si duhul sfant ce a facut pana acum ? A frecat menta ?  Daca e asa cum spui atunci Adolf Hitler mai are o sansa la mantuire . Dar ce spui ? victimele lui Adolf Hitler vor avea parte de judecata dreapta ?  Adica ucigasul copiilor poporului lui dumnezeu se pocaieste iar evreii ucisi de acesta inteleg asta ca pe o nedreptate , zici in mintea ta ca e drept ca Hitler sa fie iertat si primit la viata vesnica ? Asta inseamna dragoste ? Mie imi pare mai degraba batjocura la sentimentele credintei .

Ca să-ți dai cu părerea despre Adolf Hitler, trebuie să ai cunoștinte vaste de istorie (istoria universală, a Bisericii, a societăților secrete, etc.)!
Adolfică a fost împins de la spate... promovat de un partid catolic, el era bolnav psihic săracul... alții sunt vinovați de ce sa întâmplat în al II-lea război mondial...

#196
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,080
  • Înscris: 16.03.2004

 richelieu, on 05 mai 2018 - 20:45, said:

Are zero puncte de avertizare in acest moment.

Înseamnă că toate păcatele i-au fost iertate, acum cineva să-l scoată din purgatoriul validării și să-l aducă din nou în raiul softpedist.

#197
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 heart_of_ice, on 06 mai 2018 - 00:03, said:

Ca să-ți dai cu părerea despre Adolf Hitler, trebuie să ai cunoștinte vaste de istorie (istoria universală, a Bisericii, a societăților secrete, etc.)!
Adolfică a fost împins de la spate... promovat de un partid catolic, el era bolnav psihic săracul... alții sunt vinovați de ce sa întâmplat în al II-lea război mondial...
Pai da, toti dam vina pe Satanel, ca el ne-a inspirat sa facem ce nu am dorit. Tu ce zici, cand Eva a dat vina pe Sarpe (Satanel) a fost disculpata de vina ?

Eu sunt convins ca ne v-a intreba daca avem constinta sa alegem intre bine si rau. Adolf Hitler daca se pocaieste evreii vor refuza mantuirea. E ca in parabola fiului risipitor, care se va pocai , in schimb Fiul ascultator va fi invidios, ranchiunos, si va refuza oferta Tatalui ceresc. La fel va fi si cu cei care acum vor pazi poruncile cu foarte mare strictete aproape toata viata, iar la mantuire cand vor vedea si pe cei care aproape toata viata au fost lichele  , vor alege moartea vesnica findca nu vor suporta faptul ca Tatal ceresc ii iubeste si pe ei si ca i-a iertat de toate "datoriile". Vorba lui isus : "cui i se iarta mai mult iubeste mai mult ".  Si toata corvoada refuzurilor va fi din cauza acelora ce pun accent pe Legea impotriva pacatului. Findca ei nu reusesc sa-si imprime in constinta Legea iubirii. Posted Image

#198
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

 pacopaco1967, on 06 mai 2018 - 09:31, said:


1. Pai da, toti dam vina pe Satanel, ca el ne-a inspirat sa facem ce nu am dorit.
2. Tu ce zici, cand Eva a dat vina pe Sarpe (Satanel) a fost disculpata de vina ?

3. Eu sunt convins ca ne v-a intreba daca avem constinta sa alegem intre bine si rau. Adolf Hitler daca se pocaieste evreii vor refuza mantuirea. E ca in parabola fiului risipitor, care se va pocai , in schimb Fiul ascultator va fi invidios, ranchiunos, si va refuza oferta Tatalui ceresc. La fel va fi si cu cei care acum vor pazi poruncile cu foarte mare strictete aproape toata viata, iar la mantuire cand vor vedea si pe cei care aproape toata viata au fost lichele  , vor alege moartea vesnica findca nu vor suporta faptul ca Tatal ceresc ii iubeste si pe ei si ca i-a iertat de toate "datoriile". Vorba lui isus : "cui i se iarta mai mult iubeste mai mult ".  Si toata corvoada refuzurilor va fi din cauza acelora ce pun accent pe Legea impotriva pacatului. Findca ei nu reusesc sa-si imprime in constinta Legea iubirii. Posted Image

1. Nu a dat nimeni vina pe Sătănel, tu l-ai adus în discuție!
2. Nu a fost disculpată de vină (apropo, era sexuală vina), dar s-a ținut cont de aspectul acesta (altminteri nu mai aveam nicio șansă - noi urmașii ei)!

3. Nu ai tu de unde știi, ce va face fiecare în viitor (ce alegere va face)! În condițiile de atunci, doar un nebun va mai putea refuza oferta vieții veșnice, iar atunci nu vor mai exista nebuni!
Prea ne pronunțăm noi aiurea, legat de niște chestii care ne depășesc total!
Oamenii care își vor da seama de ceea ce au făcut pe pământ în scurta viață pe care au avut-o, și se vor căii amarnic, vor fi iertați, atât de Dumnezeu, cât și de cei cărora le-a greșit...
Și tu dacă ți-a greșit unul și tu trebuie să-l ierți, uitându-te în față la ce te așteaptă, îți spun eu, că nu-ți mai arde ție de răzbunări și alte prostii...


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate