Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Serioux S101TAB

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#1
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007
Salut,

A reusit cineva sa cumpere aceasta tableta?
a fost la black friday la promotie ..

#2
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
eu am luat una, dar nu a sosit inca...ce te interesa?

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
@vali79m esti multumit? Cum se comporta?

#4
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.11.2005

 vali79m, on 25 noiembrie 2012 - 22:36, said:

eu am luat una, dar nu a sosit inca...ce te interesa?

 LensFlare, on 25 noiembrie 2012 - 22:37, said:

@vali79m esti multumit? Cum se comporta?
:))))))

#5
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

 vali79m, on 25 noiembrie 2012 - 22:36, said:

eu am luat una, dar nu a sosit inca...ce te interesa?

Interesant, am pus comanda vineri, ieri a ajuns :)

#6
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Si ?! Ne spui si noua ce-si-cum ? Merci !

#7
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
Am primit-o sambata, iar ieri m-am jucat cu ea. E prima mea tableta, deci nu as putea sa fac vreo comparatie. Se misca binisor, androidul e placut de utilizat, a tinut incarcata dupa prima incarcare putin peste 5 ore (internet, instalare si rulare diverse aplicatii). Nu prea imi place culoare alba pe spate, plasticul din care e facuta, dar as putea trece peste, daca functioneaza bine. Astept si eu impresii de la cei priceputi.

#8
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

 gigiman, on 26 noiembrie 2012 - 09:13, said:

Am primit-o sambata, iar ieri m-am jucat cu ea. E prima mea tableta, deci nu as putea sa fac vreo comparatie. Se misca binisor, androidul e placut de utilizat, a tinut incarcata dupa prima incarcare putin peste 5 ore (internet, instalare si rulare diverse aplicatii). Nu prea imi place culoare alba pe spate, plasticul din care e facuta, dar as putea trece peste, daca functioneaza bine. Astept si eu impresii de la cei priceputi.

la fel si eu prima tableta,ma intreb daca se va putea face update la 4.1 ...
in husa este un stylus care sincer nu ii vad rostul

#9
nemilosul

nemilosul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.01.2005
Am primit tableta ieri,din pacate defecta pe ecran se vedeau doar dungi verticale.
Nu am vazut pana acum nici un obiect "fragil" sa fie ambalat atat de prost,tableta nu era securizata in nici un fel daca cumperi un stick il primesti cu "scartaietoare" sau ceva care sa il mentina safe,tableta era lipita de peretele cutiei,iar la modul cum sunt aruncate in depozit sau de cei de la curier cred ca o sa vina foarte multe inapoi.

#10
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
da, asa e slab tare ambalata pentru un obiect care trebuie trasportat cu grija. tableta umbla prin cutie ...

#11
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

 gigiman, on 26 noiembrie 2012 - 11:58, said:

da, asa e slab tare ambalata pentru un obiect care trebuie trasportat cu grija. tableta umbla prin cutie ...


eu cand am primit-o ce se misca in cutie era doar ceva cablu,ma mir ca a ajuns defecta

Interesant ca a fost doar de black friday, acum zice ca nu mai face parte din oferta...

#12
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
Am vazut ca ar fi la flanco la vreo 900 de lei. Pe site la serioux nu apare acest model, ma gandesc ca a fost special fabricata pr blackfriday, au mai pus tastatura, husa, poate, poate bate spre 1 000 de lei. Sincer mie mi se pare mult si 500 lei, sau poate nu stiu eu ce poate:))

Edited by gigiman, 26 November 2012 - 12:23.


#13
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007
Am gasit un Review [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GURKbbwB-LE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
cristiansen9857

cristiansen9857

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.11.2010
Am luat si eu una, A mea e relativ ok, prezinta doar doua locuri pe ecran care atunci cand apas oriunde fac un fl de valuri (un fel de ghost touch) dar care nu deranjeaza foarte mult vizual. o sa o pastrez sperand sa ma tina cei 2 ani, daca nu la garantie cu ea. Din cate am auzit tableta e facuta special pt aceasta ocazie, nu stiu de ce nu au branduit-o direct cu sigla emag. era mai fain:). o gasiti pe alibaba sau alte situri de gen la 125 de dolari. cu 512 rami si fara tastatura. eu am luat-o pe post de ebook reader si de media player pt televizor.(inca nu am probat mufa hdmi ca nu am cablu, dar in rest toate par sa functioneze, inclusiv tableta se misca binisor)
ps: timpul de incarcare e cam de 5 ore :(

#15
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
mie inca nu mi-a ajuns, dar sunt sigur ca la 500 lei pentru o tableta bunicica si de 10", nu o sa imi para rau ca am achizitionat-o.
PS: cei care deja o aveti.....chiar are 6.4 mm grosime???....asa subtire sa fie?

Edited by vali79m, 27 November 2012 - 01:04.


#16
pistru777

pistru777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.11.2012
o intrebare cum se conecteaza la wifi si pc?ms

#17
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 04.05.2007

 vali79m, on 27 noiembrie 2012 - 01:02, said:

mie inca nu mi-a ajuns, dar sunt sigur ca la 500 lei pentru o tableta bunicica si de 10", nu o sa imi para rau ca am achizitionat-o.
PS: cei care deja o aveti.....chiar are 6.4 mm grosime???....asa subtire sa fie?

da e foarte subtire

 pistru777, on 27 noiembrie 2012 - 10:00, said:

o intrebare cum se conecteaza la wifi si pc?ms

Prima data activezi Wi-fi din setari si te conectezi la un hotspot

#18
gigiman

gigiman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.02.2007
La a mea tableta nu se mai roteste imaginea. Am incercat o recalibrare la g senzor pe o suprafata dreapta, dar nu imi arata ca s-ar calibra. Acele asa zis bile ar trebui sa oscileze si apoi sa se opreasca pe centru, dar ele raman nemiscate ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate