Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

"spalatul" la pompa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1273 replies to this topic

#37
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

View Postkim1, on 23 noiembrie 2012 - 00:09, said:

atunci il cer si pe seful lui si tot asa. sa vedem cine are dreptate.
N-ai ambitie daca n-ajungi macar la unu din lista asta  Posted Image

PS - la ce masina ziceai ca ai bagat benzina de 20 de lei ?

#38
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002

View Postkim1, on 23 noiembrie 2012 - 00:09, said:

si sincer, trag concluzia ca multi au geamurile murdare si poate nici nu stiu, altfel nu-mi explic. sa se plimbe unu cu galeata ca nu se poate muta un tolomac la alta pompa, e de otv.

Nu, sunt unii care trec odata la 50-60 de litri pe la benzinarie si au spray + hartie + racleta in portbagaj si care garantat au geamurile mult mai curate decat ale tale.

#39
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
@kim1, acu' sincer, cand alimentezi de 30 de lei, scoti samponul din buzunar si te speli si pe cap, ca doar ai facut atata vanzare, nu?

#40
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Cam asta inseamna civilizatia .Posted Image (daca vrei sa-ti speli masina in benzinarie o tragi in parcare si lasi pompele libere)

Pozele le-am facut intr-o benzinarie din Parndorf  acum 2 ani .(nu stiu sigur ce nationalitate era , dar bagam mana in foc ca e roman).
In interiorul benzinariei ,in timp ce serveau clientii , angajatii comentau si se uitau nervos catre el.

Attached Files


Edited by polizei, 23 November 2012 - 01:19.


#41
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
eu nu vreau sa dau bani pe spray si toate cele si sa fac asta in fata blocului. nici pt vecini nu ar fi corect sa las chimicale in parcare. benzinariile sunt dedicate pt asta si culmea pun galeata la pompa.

tare as vrea sa vad cum striga la aia de cumpara si alte lucruri inainte sa plateasca benzina, sa-i puna sa plateasca mai intai, sa-si mute masina si pe urma sa revina daca mai au chef sa cumpere ceva, ca e benzinarie nu hypermarket.

si desi nu am luat eu rezervorul plin(sa mi se faca CO90 pana o consum) am luat ecto 98 Posted Image(de firma cum ar veni). si cred ca ar trebui sa se bucure ceilalti ca sunt un asa mic poluator (si de firma-benzina arsa mai complet).

Edited by kim1, 23 November 2012 - 01:48.


#42
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postadrian_r5, on 23 noiembrie 2012 - 00:06, said:

Francezi sint mai ingaduitori:

[ http://s7.postimage.org/kq1b163kn/Image032.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Da, da' el n-a pus nici macar patru litri.

View Postslai, on 23 noiembrie 2012 - 00:48, said:

@kim1, acu' sincer, cand alimentezi de 30 de lei, scoti samponul din buzunar si te speli si pe cap, ca doar ai facut atata vanzare, nu?
La banii aia le cere sa-i dea si sampon.   :w00t:

#43
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postkim1, on 22 noiembrie 2012 - 21:02, said:

eu cred ca am geamurile cele mai curate, mai curate decat a celor care le spala in parcare sau care isi umplu rezervorul si spala in timpul ala. si de aceea cred ca sunt cel mai ok sofer,

Posted Image Posted Image Posted Image

Crezi prost.

#44
geutz

geutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 14.04.2007

View Postkim1, on 23 noiembrie 2012 - 01:39, said:

eu nu vreau sa dau bani pe spray si toate cele si sa fac asta in fata blocului. nici pt vecini nu ar fi corect sa las chimicale in parcare. benzinariile sunt dedicate pt asta si culmea pun galeata la pompa.

tare as vrea sa vad cum striga la aia de cumpara si alte lucruri inainte sa plateasca benzina, sa-i puna sa plateasca mai intai, sa-si mute masina si pe urma sa revina daca mai au chef sa cumpere ceva.
As vrea sa te vad cand ala din fata ta spala toata sticlaria de pe masina, bibileste toate caucioacele, asta dupa ce l-au uitat sfintii in benzinarie, sa-si ia cafele si mancarica, fara sa mute utilaju' de la pompa >:)

#45
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Ai vrea,dar degeaba,ca el nu se grabeste .
Daca sta departe de peco,nu stiu la ce se mai duce sa alimenteze 3 litri,ca ii consuma pe drum .

#46
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View Postkim1, on 22 noiembrie 2012 - 23:25, said:



cel mai corect, ma voi adresa sefului de statie ca ala e obligat sa aplice legea altfel le incurca. deci cum zice asa fac. dar sigur o sa tina cu mine, nu cu grabitul mofturos.



Guess again.... ;)
Io parca as paria ca o sa tina cu ala care-i face vanzare, nu cu ala de-i alunga clientii....

#47
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Initiatorule, asa cum procedezi nu este bine. Gestul tau ii deranjeaza pe ceilalti oameni.
Invata sa accepti critica si sa te schimbi, nu este normal sa te comporti ca un mitocan in continuare.

Edited by terratec, 23 November 2012 - 19:50.


#48
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007
Mie mi se pare o dovada de nesimtire crasa asta, sa nu te intereseze de altii , tu sa-ti faci treaba si restu' sa astepte . .

#49
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
pai e clasic romanesc sa iti bagi :- in restul lumii
unii considera ca au niste drepturi aiurite..
ar trebui sa priceapa odata ca dreptul lui se termina fix acolo unde il incalca pe al meu

#50
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Galeata si batul de spalat geamul la o benzinarie sunt o facilitate, nu un drept.

Adica nu poti sa te duci la ANPC si sa reclami ca nu ai avut ustensile de spalat geamul la benzinarie.

#51
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postkim1, on 22 noiembrie 2012 - 23:25, said:

eu i-as trimite la psihiatru pe aia care vor sa plec eu cu geamurile murdare fiindca nu pot ei sa astepte 1 minut pt asta sau sa se mute la alta pompa libera. eu cu galeata prin parcarea benzinariei nu ma voi plimba niciodata de nebun.

Eu te-as trimite inapoi la faza aia cu invatamintele acumulate in cei 7 ani de-acasa, de preferinta cu alti parinti, daca acestia pe care ii ai au reusit sa te educe in asa fel incat sa faci marlanii din astea.  E vorba de respect aici. Respectul pentru alti oameni. Si de faptul ca, pana la urma, tu profiti de un privilegiu pe care statia peco ti-l pune la dispozitie, intr-un mod destul de...abuziv,. moral vorbind.
Si sa stii ca faptul ca ai geamurile mai curate, nu inseamna ca esti implicit un sofer mai bun. Cel mult, poate mai atent la detalii, dar asta nu tine de tainele soferiei.

#52
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Mai sunt si unii tipicari frate, nu numai ca spala geamurile dar eventual le dau si lustru cu hartia de langa pompa dupa ce a bagat de 50 de lei benzina. Am patit-o si eu cu un mos in Slobozia cand veneam din Bucuresti, si ma incerca si o nevoie lichida care se acutizeaza exact in momentul cand te apropii de toaleta dar nu poti intra. Nici nu puteam sa mai ies din fundul lui ca se bagase altul in spate si mosul dupa ce a bagat cateva minute in continuu, ma dau jos sa-i spun sa mute masina. Cand ma uit ala bagase strop cu strop vre-o 7 litrii, ca eu vedeam din masina 7 si ma cruceam cat poate intra in Logan, creazand ca mai e si alta cifra la dupa el :) Dupa ce a terminat cu cei 7 litrii se apucase tacticos sa spele geamurile si sa le stearga si cu hartie.

#53
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Am si eu doua intrebari la tine:

1. Ce e aia o litrie? (O litrie, doua litrii)
2. Ce e aia vre-o? Ma gandesc ca e ceva conjunctie speciala sa mearga cu litria?

Edited by Arkouda, 23 November 2012 - 11:50.


#54
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
vre-o e cuvantul corect pana acum cativa ani. si eu il folosesc, instinctiv, ca asa am fost invatat o viata intreaga. ca se plictiseau aia la academie si s-au gandit sa mai schimbe limba romana, sa nu zica lumea ca freaca menta de pomana, e alta discutie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate