Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Cosmote smart play

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
duyca

duyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.01.2009
Cosmote Smart Play este un nou smartphone sub brand propriu lansat de operatorul telecom Cosmote si care ofera un raport bun calitate - pret. Noul smartphone are un ecran de 3,5 inci si ruleaza Android 2.3 Gingerbread.
Smartphone-ul dispune de ecran tactil TFT cu rezolutie de 3,5 inci si camera foto de 3,2MP. Cosmote Smart Play include conectivitate Wi-Fi, Bluetooth si GPS, alaturi de Radio FM.
Noul smartphone Cosmote Smart Play are memorie RAM de 512MB si spatiu de stocare de 200MB ce poate fi extins pana la 32GB. Fiecare smartphone va fi vandut cu card microSD de 2GB inclus, iar Smart Play are preinstalate aplicatiile Dolce Mobile TV si web'n'walk.

Specificatii tehnici de pe site-ul cosmote
Greutate:   130 g
  
Dimensiuni:   114.5 x 62.5 x 11.5 mm
  
Baterie:   Li-Ion 1400 mAh
  
Memorie:   Interna: 200 MB; Externa: microSD pana la 32 GB
  
Timp de vorbire:   4
  
Timp de stand by:   200
  
Ecran:   TFT touchscreen de 3.5”, 65K culori, 480 x 320 pixeli
  
  Funcţii suplimentare: Sistem de operare Android Gingerbread cu procesor de 800 MHz,
Wi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi Direct, GPS
  
  GPRS: Da
  
  Bluetooth: 2.1 cu A2DP
  
  Cameră: 3.2 MP, blit
  
  Valoare SAR: 1,13 W/kg

[ http://www.chip.ro/images/stories/image_992b090a04708b2a4ff66f1d31148dcb.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am vazut astazi acest telefon in magazin dar din pacate nu am avut timp sa il buntonez.
Sunt curios daca l-a achizitionat cineva si ne poate oferi mai multe informatii. Din cate am aflat este facut de ZTE.
Sincer asteptam replica celor de la cosmote pentru vodafone smart II.
@sandel_u ms pt informatie, am copiat si eu ce am gasit pe internet...

Edited by duyca, 23 October 2012 - 14:53.


#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Este ZTE Kis si cred ca are mai degraba 256 MB ram.

#3
zepar

zepar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 24.06.2010
eu nu inteleg de ce nu se merge pe 3G si 4G, de exemplu eu am cumparat in 2007 un telefon Nokia N70 la gandul ca in viitor toata lumea va avea telefoane 3G (sa te poti vedea cu cel cu care vorbesti). Iata-ne 5 ani mai tarziu si telefoane 3G ioc!

#4
-MosNicolae-

-MosNicolae-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 826
  • Înscris: 04.10.2012

View Postzepar, on 23 octombrie 2012 - 15:08, said:

eu nu inteleg de ce nu se merge pe 3G si 4G, de exemplu eu am cumparat in 2007 un telefon Nokia N70 la gandul ca in viitor toata lumea va avea telefoane 3G (sa te poti vedea cu cel cu care vorbesti). Iata-ne 5 ani mai tarziu si telefoane 3G ioc!
Asta depinde strict de ce gândeste RDS/COSMOTE/Vodafone/Orange... si astia gândesc tare diferit si unele sunt asa de moment cu impact pe termen lung:
Eu pâna acuma pot sa spun ca m-am saturat de 3G(partea de date) si astept 4Gb - Am avut si N70 si chiar l-am folosit pentru 3G(partea de date).
3G - Partea de Apel Video iara stiu ca RDS are ceva minute incluse prin abonament: Dar nu sunt fan(adica nu m-a prins tehnologia asta cu vorbit singur cu telefonul...).

ZTE - Am vrut sa îmi cumpar ZTE si am vazut ca sunt dezastru pe partea de baterie, în mare ZTE este o firma CHINA care este cunoscuta mai mult pentru echipamente telecomunicatii, telefoane din ce am vazut pe google(si am cautat vreo 14 zile despre ZTE) nu au prea reusit sa aduca calitate pe partea de telefoane GSM.

Ps: La faza cu ce gândeste "RDS/Cosmote/Orange/Vodafone"... gândirea firmelor de genul asta poate sa fie schimbata putin si de piata: Când piata se comporta putin previzibil/logic: Cum a fost trecerea pe Cosmote din cauza tarifelor Ieftine, sau a Vodafone pentru partea de internet mobil care beneficiaza de o acoperire bestiala.
Eu personal nu stiu de ce Orange continua sa fie primul Operator GSM cu ce oferte scoate de piata.

Edited by -MosNicolae-, 23 October 2012 - 16:09.


#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Ce vechitură supraevaluată! Google va lansa în câteva zile key lime pie și ăștia lansează o vechitură ce  va fi cu 3 generații de Android în urmă! Vodafone Smart2 este inovator pe lângă telefonul ăla.

#6
duyca

duyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 04.01.2009
@albastru sincer eu nu vad o asa mare diferenta intre cele 2 telefoane..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate