Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Early Booking 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#55
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
citeste si tu pe saitul romanesc de impresii ce zic cei care au stat in hotelurile astea din didim, eu nu am stat

#56
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
M-am cam hotarat....
Sa ma anunti cand apare oferta pentru Ephesia Beach Club.

STIMA!

#57
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
@aliantasudului : hai sa-ti mai zic una, anul trecut am stat si la palm wings didim , a fost ok si acolo dar nu se compara cu serviciile de turban, asa mi s-a parut.
Piscina e mai misto la palm wings, mai mare, seara e misto ca pe marginea ei poti bea linistit un cocktail, pun mese si scaune, ai barul la 2 pasi, lumina e misto, mai au si muzica live cateodata.
In schimb , la turban, aproape in fiecare seara, pe ponton se pun fotolii de puf , este ori discoteca ori muzica live cu alta formatie de fiecare data, muzica foarte buna, sonorizare foarte buna, este si barul imens cu mese si scaune si servire ok, .

Animatie ok este si la turban si la palm wings INSA : eu la club turban am stat mai mult la plaja, acolo nu prea ii vedeam pe animatori, nici seara nu ma duceam la spectacole, doar la 2 am fost dar mi-au placut foarte mult, de mare calitate . Intr-o dimineata am vazut ca erau la volei iar seara cautau persoane sa le duca la disco. Intr-o dimineata faceau aqua gim si unul din animatori a sarit imbracat de pe un pod direct in apa :)

La palm wings am fost cu alte persoane mai tinere si o ardeam mai mult pe la piscina pentru ca era mai fun , acolo am intrat in contact cu echipa de animatori mai des, erau super de treaba, ne salutam toata ziua, in penultima zi am participat la olimpiada resortului , multe probe, f bine organizat ,distractie maxima, echipa noastra a castigat, am primit diplome, ne-au chemat seara pe scena, a fost o amintire placuta , nimic de reprosat, au stiut sa ne faca sa ne simtim bine .

Referitor la plaja : clar plaja de la palm wings este mai ok, are nisip, este putin mai mare, pontonul mai mic insa :)
Plaja la turban pentru mine era ok prin pontonul lung dar mai ales prin platformele plutitoare din larg, ma duceam de 4-5 ori pana acolo si faceam plaja .

Mancare : mai diversificata si mai sofisticata la turban , la didim era basic dar super ok daca nu esti pretentios.

Camere :ok la didim, la vile, spatioase . La turban am nimerit un upgrade si am avut o intreaga vila de peste 100 m2, ar fi incorect sa compar , vila era ceva de vis, nu am vazut cum aratau camerele normale.

Pentru seara : atat din Turban cat si din Palm wings o poti lua la pas in afara resortului, e super ok atmosfera, nu mergi mult, in didim exista si microbuze sa mergi la un parc de distractii care  e cam tiganeala , dar plimbarea cu microbuzul face toti banii :))

Eu m-am simtit bine in ambele, am fost in aceeasi perioada, parca palm wings era mai liber . Daca ar fi sa ma intorc m-as intoarce totusi la turban, probabil si din cauza norocului pe care l-am avut m-am simtit altfel , anturajul, etc.

#58
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
@tak30ver, iti multumesc mult pentru informarea detaliata. Sper sa folosesca si altora...
Ar fi interesant daca a fost cineva la Epesia Beach Club, dar si la Turban sau Didim, pentru a face o comparatie...:)

#59
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Au aparut tarife si la Eftalia Aqua dar eu am ramas pe Long Beach Resort  incepand cu 24 august 2013

#60
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
Pentru zona Kusadasi-Marmaris, care perioada este mai potrivita avand in vedere vremea/aglomeratia:
05-15 iulie sau 27 august- 05 septembrie.
Adica la preturi asemanatoare, pe care sa o aleg, pentru ca nu am fost niciodata in Turcia...

#61
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Noa Sun City Holiday Village  are 20% reducere pana la 31 dec 2012 si preturi asemanatoare cu vara 2012.

#62
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postaliantasudului, on 11 noiembrie 2012 - 11:07, said:

Pentru zona Kusadasi-Marmaris, care perioada este mai potrivita avand in vedere vremea/aglomeratia:
05-15 iulie sau 27 august- 05 septembrie.
Adica la preturi asemanatoare, pe care sa o aleg, pentru ca nu am fost niciodata in Turcia...


Dupa 27 August nu mai este atat de aglomerat si caldura mult mai suportabila

#63
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postaliantasudului, on 11 noiembrie 2012 - 11:07, said:

Pentru zona Kusadasi-Marmaris, care perioada este mai potrivita avand in vedere vremea/aglomeratia:
05-15 iulie sau 27 august- 05 septembrie.
Adica la preturi asemanatoare, pe care sa o aleg, pentru ca nu am fost niciodata in Turcia...

eu as pune banii pe 05-15 iulie, temperatura e fix la fel ca în 27.08-05.09 dar ziua e mai lungă

IULIE 2013: 10 iul 2013 soarele va răsări la 05:46 si va apune la 20:18 deci vei avea 14h 32m 04s
ore cu soare zilnic

SEPT 2013: 1 sep 2013 soarele va răsări la 06:28 și va apune la 19:26 deci vei avea 12h 57m 36s
ore cu soare zilnic

#64
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postaliantasudului, on 11 noiembrie 2012 - 11:07, said:

Pentru zona Kusadasi-Marmaris, care perioada este mai potrivita avand in vedere vremea/aglomeratia:
05-15 iulie sau 27 august- 05 septembrie.
Adica la preturi asemanatoare, pe care sa o aleg, pentru ca nu am fost niciodata in Turcia...

In general e bine sa te duci in prima parte a verii, din doua motive:
1. asa cum a zis si Rott, ai mai mult soare, lucru f important avand in vedere ca te duci ptr plaja, soare, mare
2. ospatarii si in general reprezentantii sunt mai vioi, odihniti. eu de fiecare data cand am fost dupa 15 august am observat o oarecare oboseala si......

#65
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Rott, o parere recenta despre Limak Arcadia, exista?
Ceva noutati de anul asta....

#66
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdanutzu_1069, on 27 noiembrie 2012 - 21:04, said:

Rott, o parere recenta despre Limak Arcadia, exista?
Ceva noutati de anul asta....

NIMIC

#67
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
^^^ Sa inteleg ca nu ai avut pe nimeni anul acesta la hotelul asta....
Atunci o sa merg eu la anu`....Posted Image

Mai in gluma mai in serios....
E printre putinele optiuni pentu familie cu copil de pana in 15 ani (moca)...

Inca n-am bani ptr tripla...

Anul asta am stat pe tusa din anumite motive... dar la anu` nu vreau sa ratez....

Edited by danutzu_1069, 28 November 2012 - 20:49.


#68
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Vezi ca si Eftalia Aqua are copilul moka pana la 14,99

#69
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
Limak arcadia este un hotel uriaș din belek cu o plaja superbă cu nisip si are un grad de satisfactie de 95%: http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Limak+Arcadia+Golf+Sport+Resort-hid_81371.html


Eftalia Aqua e un hotel situat pe marginea unei șosele cu o plajă nasoală din pietriș și are un grad de satisfacție de doar 76%: http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Eftalia+Aqua+Resort-hid_290535.html

#70
tormentoor

tormentoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.01.2009
Rott ce ai recomanda intre  Cettia Beach, Ephesia HV si Sailor's beach  ? care ar fi topul intre ele ? Strict ca si hotel  , deoarece din celelalte puncte de vedere fiecare locatie in parte are avantajele sale .

#71
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
EBC, SB, CB

Edited by rottweiler2007, 02 December 2012 - 17:41.


#72
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
Aveti idee cum este Paloma Club Sultan Ozdere fata de Ephesia Holiday Beach Club?
Mai bine sau mai rau, la pret Club Sultan fiind cu ceva mai mult de 100 euro /sejur (3 adulti-7zile)...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate