Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

HTC Windows Phone 8X

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#37
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Prin primavara lui 2014 o sa fie in regula marketul.

#38
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostPapillon_, on 21 mai 2013 - 12:43, said:

Prin primavara lui 2014 o sa fie in regula marketul.
Să fie cum zici tu. Cât mai multe opțiuni cu atât mai bine. Din cauza asta și-a permis Google să cam uite calitatea optimizării Android pe hardware: că nu prea avea concurent afară de iOS.

#39
ZeyZ

ZeyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.04.2013
Salut! La momentul actual se merita achizitia acestui smartphone?
Imi place software (da da,putine aplicatii blah blah)
Imi place hardware.
Imi place tehnologia Beats Audio..
Deci,ce ziceti se merita 400 euro pe acest telefon?

#40
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
400? Il gasesti la 300 de euro http://www.price.ro/...blue_667357.htm , merita daca consideri ca marketul nu e prea mic.

Edited by Papillon_, 24 May 2013 - 15:34.


#41
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
S-a ieftinit grozav in ultimul timp.

Totusi nu e un telefon prea bun. Am reusit sa-l tin exact o zi, mai mult nu am rezistat.

#42
ZeyZ

ZeyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.04.2013
What the fuck?!
Ieri am intrat pe price.ro si am vazut cel mai mic "scor" de 1550 lei,400 euro dupa calculele mele..
Prietene,tocmai ai facut un om fericit..Imi doream acest telefon de mult timp,dar nu il gaseam ieftin,dar la pretul asta mi se pare un best-buy..

#43
ZeyZ

ZeyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.04.2013
Deci vreun posesor care imi poate raspunde scurt si la obiect la 3 intrebari mari si late..
1) Internetul prin Wi-Fi,aveti/gasit vreo problema?
2)Market-ul,am inteles ca "cam bate vantii" pe acolo,nu e o problema majora dar 1 joc,2 tot as vrea sa aive
3)Bateria,daca o folositi pentru 20 sms,si 10 minute de gaming tine 2 zile?

#44
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
La 2 pot sa iti raspund eu, nu se prezinta chiar asa de rau situatia, primele 50 cele mai descarcate aplicatii din Android si App Store se gasest pe Windows Phone, magazinul are in total 140.000 de aplicatii iar numarul lor creste.

#45
ZeyZ

ZeyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.04.2013
Da,multumesc,am cautat mai bine,si am gasit majoritatea aplicatiilor de care am nevoie..
Nu stiu cum de voi nu le gasiti..(cei care se plang de numarul aplicatiilor)

#46
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
O vreme circula pe net știrea că Microsoft a pus o aplicație pe Google Play care îți arată dacă ce folosești tu pe android găsești pe Windows Phone. Știe careva unde o pot găsi? O vreme m-a interesat trecerea la Windows Phone cu Lumia 720 sau 820 dar 8X este cea mai bună partidă, o combinație între cele două.

#47
Forx

Forx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.07.2008
Am si eu doua intrebari:

1. Cum scot vibratia de la tastele BACK, HOME si SEARCH
2. De ce cand mut camera pe 8 MP se micsoreaza imaginea pe ecran. De exemplu pe 6 MP (default) pot sa vad pe tot ecranul cand fac poze,daca mut pe 8 MP se micsoreaza imaginea

#48
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Posttzotzolyno, on 26 mai 2013 - 12:03, said:

O vreme circula pe net știrea că Microsoft a pus o aplicație pe Google Play care îți arată dacă ce folosești tu pe android găsești pe Windows Phone. Știe careva unde o pot găsi? O vreme m-a interesat trecerea la Windows Phone cu Lumia 720 sau 820 dar 8X este cea mai bună partidă, o combinație între cele două.
"Switch to Windows Phone" https://play.google....oft.switchtowp8

Forx

1.Nu cred ca poti, cu ce te incurca? mie mi se pare excelent ca vibreaza tastele acelea.
2.Probabil pe 8MP raportul la imagine e 4:3 iar pe 6MP e 16:9

#49
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,642
  • Înscris: 14.10.2004

View PostZeyZ, on 25 mai 2013 - 13:35, said:

Deci vreun posesor care imi poate raspunde scurt si la obiect la 3 intrebari mari si late..
1) Internetul prin Wi-Fi,aveti/gasit vreo problema?
2)Market-ul,am inteles ca "cam bate vantii" pe acolo,nu e o problema majora dar 1 joc,2 tot as vrea sa aive
3)Bateria,daca o folositi pentru 20 sms,si 10 minute de gaming tine 2 zile?

Nu fac "critica gramatica" dar la tine cam sare in ochi.
Poti sa ma injuri (in gand, normal) dar:
1. de ce incepi fraza cu "deci";
2. as vrea sa aive ce dracu inseamna aive ca nu il gasesc in DEX?

Posted Image

Edited by xymzar, 26 May 2013 - 15:23.


#50
Forx

Forx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.07.2008

View PostPapillon_, on 26 mai 2013 - 15:08, said:

"Switch to Windows Phone" https://play.google....oft.switchtowp8

Forx

1.Nu cred ca poti, cu ce te incurca? mie mi se pare excelent ca vibreaza tastele acelea.
2.Probabil pe 8MP raportul la imagine e 4:3 iar pe 6MP e 16:9

Nu e vb ca ma incurca,e vb ca vreau sa stiu Posted Image)
Cat despre raportol de la imaginea camerei,nu stiu daca este chiar asa pentru ca mai am un HTC ONE S si am tot avut htc-uri si la niciunul nu s-a intamplat asa. La one s il tin pe 8 MP si imaginea ramane la fel

Edited by Forx, 26 May 2013 - 16:11.


#51
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostPapillon_, on 26 mai 2013 - 15:08, said:

"Switch to Windows Phone" https://play.google....oft.switchtowp8
E o porcărie. Se face că scanează nu știu ce rahat și la final aruncă niște iconuri redundante cu 86% compatibilitate între ce am pe Android și ce pot avea pe WP. Dar nimic concret și apoi îți cere să salvei lista pe contul lor de outlook care vine la anul și la mulți ani.

#52
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostZeyZ, on 26 mai 2013 - 08:05, said:

Da,multumesc,am cautat mai bine,si am gasit majoritatea aplicatiilor de care am nevoie..
Nu stiu cum de voi nu le gasiti..(cei care se plang de numarul aplicatiilor)

Povestea cu lipsa de aplicatii nu mai tine. Windows Store-ul WP8 in 2013 e chiar OK acum ca aplicatii. Pana si Instagram este prezent acum si chiar si SpeedTaxi de la noi Posted Image
Intr-adevar unele aplicatii apar mai tarziu pe WP8, insa si cand apar sunt mai bune decat cele de pe WP8. Vezi Pandora, Hulu, IMDB etc.

Aveti grija sa va setati la tara in telefon USA si nu Romania,Posted Image, altfel nu veti avea acces la toate aplicatiile in Windows Store !

Legat de HTC 8X, este un telefon superb ca design si performante, Totul se misca f. fluid si rapid, nu o sa aveti lag-ul prezent pe unele telefoane cu Android.

PS E doar 1200 lei acum la noi. E un best buy.

#53
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostMasterboy, on 26 mai 2013 - 16:25, said:

Povestea cu lipsa de aplicatii nu mai tine. Windows Store-ul WP8 in 2013 e chiar OK acum ca aplicatii. Pana si Instagram este prezent acum si chiar si SpeedTaxi de la noi Posted Image
Intr-adevar unele aplicatii apar mai tarziu pe WP8, insa si cand apar sunt mai bune decat cele de pe WP8. Vezi Pandora, Hulu, IMDB etc.

Aveti grija sa va setati la tara in telefon USA si nu Romania,Posted Image, altfel nu veti avea acces la toate aplicatiile in Windows Store !

Legat de HTC 8X, este un telefon superb ca design si performante, Totul se misca f. fluid si rapid, nu o sa aveti lag-ul prezent pe unele telefoane cu Android.

PS E doar 1200 lei acum la noi. E un best buy.
De ce sunt limitări pentru Republica Bananieră România? La o adică banii din Ro nu-s buni sau?

#54
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pentru ca asa fac unele corporatii.
Nu sunt primii, fiindca Apple a inceput. Daca la contul iTunes ai setat ca tara Romania iti poti lua adio la aproximativ 50% din aplicatiile/jocurile de pe App Store.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate