Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 

DETOXIFIERE CU REGIMUL OSHAWA

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#109
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Durerile de cap sunt ceva normal pentru primele zile, organismul elimina multe toxine si e normala reactia. Fa o cautare pe net si vezi ca sunt cateva forumuri unde acest subiect este dezbatut intens si sunt expuse multe jurnale cu acest regim. Nu am vazut pe nimeni sa il fi dus pana la capat si sa il regrete apoi. Eu l-am inrerupt dupa o saptamana deoarece am fost fortat . Urma o petrecere cu multi cunoscuti si nu am vrut sa fiu asaltat cu diverse intrebari de la curiosi. Iti pot spune ca in saptamana respectiva dupa primele 3 zile m-am simtit excelent si am mai dat jos si cateva kg de materii fecale . Eu o sa il repet.
Durerea de cap nu ai voie sa o combati decat cu ceai de busuioc, singurul permis!

Deci nu te lasa descurajat, verifica si pe alte forumuri si daca ai vointa vei trece pragul.

Edited by kos_funny, 12 January 2013 - 08:46.


#110
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
Cateva kilograme de materii fecale ? :lol:

#111
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Este un regim de detoxifiere, e logic ca din colon incepe evacurea. E valabil si pentru orice regim de slabit, in faza initiala se elimina surplusul din colon .

#112
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
L-am tinut si eu, stiu ce e si cum lucreaza. Dar....kilograme de caca ? :lol:

#113
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Richelieu, iar nu știi nimic ! Păi colonul de-a lungul anilor se încarcă cu rahat uscat, care rămâne lipit acolo și se tot depune, iar acum, minunatul regim Oshawa îl curăță. De acolo atâtea kilograme, de la surplusul din colon. Superficialule...

#114
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010

View Postproxtu, on 12 ianuarie 2013 - 09:20, said:

Richelieu, iar nu știi nimic ! Păi colonul de-a lungul anilor se încarcă cu rahat uscat, care rămâne lipit acolo și se tot depune, iar acum, minunatul regim Oshawa îl curăță. De acolo atâtea kilograme, de la surplusul din colon. Superficialule...
vezi ca mai sunt si oameni pe aici  care chiar cred ineptiile astea :))))))

#115
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Lasă că nici selecția naturală nu mai e ce era :P

#116
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postunderrated, on 12 ianuarie 2013 - 09:28, said:

vezi ca mai sunt si oameni pe aici  care chiar cred ineptiile astea Posted Image)))))


Colonul conţine în mod obişnuit, la adult, între 1,5 şi 7 kg de resuri alimentare nedigerate sau parţial digerate . Astept sa ma contrazici cu argumente !

#117
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
Asta numai daca mananci tampenii. Si....7kg ? :). Un nou nascut, are sub 4....asta asa...ca o comparatie. Imi dau seama ca distributia e alta, dar totusi....Nu-s de meserie, dar parca asta imi suna a mit urban. Sau na...cine stie? Poate in cazul obezilor cu peste 250 kile, se aplica. Dar aia sunt o exceptie.
Oricum, daca mananci cd trebuie, adica alimente cu biodisponibilitate mare, nu prea ai prin matze reziduuri.

#118
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 03.08.2010

View Postkos_funny, on 12 ianuarie 2013 - 09:44, said:

Colonul conţine în mod obişnuit, la adult, între 1,5 şi 7 kg de resuri alimentare nedigerate sau parţial digerate . Astept sa ma contrazici cu argumente !

cu placere ! colonul are aproximativ 1,5 m, poate ne explici cum bagi in el 7 kg de "resturi alimentare nedigerate". poate doar daca mananci plumb...colonul nu e ca teava de la calorifer,pe care se depun impuritati si in timp devine din ce in ce mai ingusta.:))).

Edited by underrated, 12 January 2013 - 14:46.


#119
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,492
  • Înscris: 04.05.2006
http://medicologia.i...a-ce-nu-exista/
O lectura interesanta.... :).

Edited by richelieu, 12 January 2013 - 15:38.


#120
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
C-un asemenea regim iti faci metabolismul praf.
Si de ce naiba ai tine asa ceva??? Grau, hrisca fiarta??? Ce cacat e asta???

View Postthaojune, on 11 ianuarie 2013 - 19:05, said:

Spunea cineva cu cateva pagini in urma ceva de probleme psihice si nu am inteles legatura dintre regimul asta si ele, daca ma poate lamuri cineva.

Azi am inceput sa-l tin eu si este foarte greu. In primul rand, imi este foarte foame (am cam renuntat la tigari de cateva zile si am trecut pe electrica). Pana acum am mancat orez fiert, grau expandat si rondele de orez expandat de la Sano Vita. Apa am incercat sa beau cat mai putina, dar nu prea am reusit (am pus putin cam multa sare cand am fiert orezul).
In al doilea rand, durerea de cap care nu mai trece. Nu ma doare foarte tare capul, dar este o durere d'aia sacaitoare.

Normal ca iti e foame ca mananci numai carbohidrati si in deficit caloric adica cea mai mare prostie posibila. Iti ridica insulina si ti se face foame, iar metabolismul tau se duce usor usor de rapa. Te simti letargica.. Si de ce naiba nu bei apa Posted Image)?
Iar capul te doare ca nu bei apa... evident. Topicul asta n-ar trebui pus pe aceasta arie, ar trebui pus undeva la aria masochism sau "Nu stiu cum sa-mi bat joc de mine mai mult. Please help!!!"

Edited by echo3, 12 January 2013 - 16:35.


#121
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postunderrated, on 12 ianuarie 2013 - 14:44, said:

cu placere ! colonul are aproximativ 1,5 m, poate ne explici cum bagi in el 7 kg de "resturi alimentare nedigerate". poate doar daca mananci plumb...colonul nu e ca teava de la calorifer,pe care se depun impuritati si in timp devine din ce in ce mai ingusta.Posted Image)).
Dar nu mai bine pui intrebarea asta pe un forum de specialitate ?
Si nu inteleg de ce trebuie sa te raportezi la valoarea maxima. Daca vrei sa te coningi ia o sticla de votca, mergi la IML si roaga un medic sa te lase sa asisti la autopsia unui obez !

#122
Eekstein_Blinkovici

Eekstein_Blinkovici

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 13.05.2014
Incep regimul Oshawa !

#123
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Varianta McDonald, sper. Sau mergi pe Subway ?

#124
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Salutari,
Deci pana la uram dupa multe spororvaieli a tinut cineva deita?
cum a fost..?
vre-un bolnav s-a facut bine peste noapte cu ea? :D

#125
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Da, au ajuns toti in shambala, de aia nu ma scrie nimeni pe aici.

#126
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Asa am si eu senzatia.....

Btw..Oshawa n ua murit de cnace rcum zicea unul ci a facut infarct asa zice wikipedia

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate