Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Intrebare sange in nas

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008
Acuma ceva timp chiar cred ca a trecut 1 an facusem o raceala foarte serioasa care m-a facut sa nu dorm vre-o 3 zile asa ca m-am dus direct la medicul Orl care mi-a scris urmatoarele lucruri.Sinuzita,rinita alergica,corzi vocale inflamate si inca ceva dar nu mai tin minte ce.Bun am luat tratamentul exact cum l-a prescris m-am insanatosit culmea a fost ca spre bucuria mea de atunci nu am mai racit,innainte raceam exagerat de mult medicul meu scrisese intr-un caiet si ajungeam sa fiu racit de aproimativ 9-10 ori intr-un an cand mi-a zis sa am grija ca racelile astea sa nu duca spre un astm.Am reusit nu mai racesc asa mult dar acum am o alta problema si anume seara cand ma pun sa dorm una din nari e infundata bogna nu mai pot respira pe ea sau daca se desfunda o simt plina de "muci cojite dinalea uscate"care cu ajutorul unui servetel le scot.. doar ca au si puncte de sange.Dimineata cand ma trezesc si suflu nasul mucoasa e plina de sange.Cateodata ma doare si nasul si cateodata capul,oare sa fie tot din cauza acelei sinuzite de acum 1 an?Singurul lucru de care sunt speriat sunt de acel sange pe care-l suflu dimineata tot felu de persoane spunandu-mi ca sa am grija ca se pot forma tumori si alte lucruri.Sunt plecat momentan din Cluj si pana ma voi intoarce adica peste 1 luna nu pot ajunge la un ORL.Ar trebui sa ma ingrijorez?!Va multumesc anticipat!

#2
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Ai cumva senzație de nas uscat și destul de des se formează ca niște coji deranjante în fosele nazale?

#3
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008

View Posttzotzolyno, on 05 septembrie 2012 - 16:59, said:

Ai cumva senzație de nas uscat și destul de des se formează ca niște coji deranjante în fosele nazale?
Da si cateodata e deranjat ca pe strada de exemplu trebuie sa ma ascund cu-n servetel ca sa pot scoate dar sunt tot cu cheaguri mici doar ca nu tot timpul am senzatia de nas uscat.

#4
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

De ce ne curge sange din nas?


#5
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostElektronik, on 05 septembrie 2012 - 17:03, said:

Da si cateodata e deranjat ca pe strada de exemplu trebuie sa ma ascund cu-n servetel ca sa pot scoate dar sunt tot cu cheaguri mici doar ca nu tot timpul am senzatia de nas uscat.
Asta înseamnă suspiciune de rinită cronică atrofică. Are cauze cunoscute (alergice) sau necunoscute. Pt diagnostic exact (prin rinoscopie) mergi la ORL pe Clinicilor unde lucrează fostul meu prof (Cosgarea) și unii foști colegi ai mei.

E posibil să mergi la un imunolog să-ți faci teste alergologice.

Dacă nu poți acolo încearcă la dr. Albu (ORL) și co.

#6
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008

View Posttzotzolyno, on 05 septembrie 2012 - 17:26, said:

Asta înseamnă suspiciune de rinită cronică atrofică. Are cauze cunoscute (alergice) sau necunoscute. Pt diagnostic exact (prin rinoscopie) mergi la ORL pe Clinicilor unde lucrează fostul meu prof (Cosgarea) și unii foști colegi ai mei.

E posibil să mergi la un imunolog să-ți faci teste alergologice.

Dacă nu poți acolo încearcă la dr. Albu (ORL) și co.
Voi merge doar ca luna viitoare ajung in cluj.Trebuie sa imi fac griji?Iti multumesc foarte mult de raspunsuri.

#7
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostElektronik, on 05 septembrie 2012 - 17:29, said:

Voi merge doar ca luna viitoare ajung in cluj.Trebuie sa imi fac griji?Iti multumesc foarte mult de raspunsuri.
Nu ai de ce să-ți faci griji. Nu e o problemă majoră dar e uneori deranjantă iar metodele de tratament sunt relativ restrânse.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate