Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Samsung I8750 Ativ S

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#163
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Din pacate mi-am spart sticla de pe ecran (afisajul pare in regula) si as dori sa stiu daca exista vreo sansa sa fie schimbata doar sticla nu si afisajul. Am cautat pe net si la noi in tara am gasit intr-un singur loc, insa tot modulul (afisaj + sticla) la un pret destul de mare (599 lei). In prezent pot folosi telefonul la intreaga capacitate (imaginea e intreaga), singura problema fiind de natura estetica.

#164
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 MrNiceGuy, on 04 septembrie 2014 - 17:34, said:

Din pacate mi-am spart sticla de pe ecran (afisajul pare in regula) si as dori sa stiu daca exista vreo sansa sa fie schimbata doar sticla nu si afisajul. Am cautat pe net si la noi in tara am gasit intr-un singur loc, insa tot modulul (afisaj + sticla) la un pret destul de mare (599 lei). In prezent pot folosi telefonul la intreaga capacitate (imaginea e intreaga), singura problema fiind de natura estetica.
Ai intrebat la serviceul autorizat Samsung?

#165
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Nu am intrebat acolo inca, poate le trimit un mail, desi ma gandesc ca au niste preturi ...

#166
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 MrNiceGuy, on 05 septembrie 2014 - 13:42, said:

Nu am intrebat acolo inca, poate le trimit un mail, desi ma gandesc ca au niste preturi ...
Nu stiu, dar eu ma astept ca preturile in reprezentanta sa fie mai mici, in conditiile in care vorbim despre piese originale. In alte service-uri probabil ca ai sanse sa gasesti piese care sa nu fie originale, dar sa se potriveasca, acum insa nu stii cat de bine se potriesc.
Intreaba-i & spune-ne si noua pe urma.

La 600 de lei, cum ai gasit, mai curand cumperi un alt ativ s sh & mai paradit.

#167
optical

optical

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 31.01.2007
Stiti cumva daca acest telefon a primit update la WindowsPhone 8.1?

#168
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Am scris si celor de la Samsung si din pacate ei schimba tot display-ul nu doar sticla sparta si ar costa peste 500 lei. Am mai gasit pe net unde schimba doar sticla la un pret de 200 lei. Deocamdata il folosesc asa cum e si voi vedea mai incolo.

#169
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

 optical, on 19 octombrie 2014 - 03:23, said:

Stiti cumva daca acest telefon a primit update la WindowsPhone 8.1?
A apărut update dar pentru altă țară. Mai așteptăm puțin și apare și pentru RO.
Eu urmăresc discuția de aici.

#170
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Este oficial, Samsung Ativ S users va primi updateul 8.1
http://wmpoweruser.c...one-8-1-update/
Eu nu am asteptat, am schimbat CSC-ul to ATO care corespunde cu Austria, (tara unde a fost disponibil update-ul de la lansare) si am instalat Windows 8.1.
Updated fara nici o problema.
Acum se pare ca incep sa primeasca update-ul si celelalte regiuni.

#171
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Pentru Romania update-ul tot nu a venit? :/

#172
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
N-a venit. Eu am schimbat CSC-ul în NEE cum zice cineva pe forumul menționat de mine mai sus și am primit 8.1 oficial. Schimbarea CSC-ului necesită reset așa că ai grijă să nu pierzi ceva.

#173
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 EXIT, on 31 decembrie 2014 - 09:29, said:

N-a venit. Eu am schimbat CSC-ul în NEE cum zice cineva pe forumul menționat de mine mai sus și am primit 8.1 oficial. Schimbarea CSC-ului necesită reset așa că ai grijă să nu pierzi ceva.
Am citit pe forumul windows phone. Acum 2 luni l-am setat pe Austria si nu s-a intamplat nimic. Cineva spunea ca sunt grupuri de IMEI-uri pe regiuni care sunt actualizate si ca cine nu a primit trebuie sa astepte.

Cortana merge?

#174
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Cortana mi se pare ca merge doar daca setezi local settings UK sau USA ceea ce nu am facut ca nu ma intereseaza Cortana.
Incearca NEE care e Suedia. Eu nici nu aveam ATO (Austria). Telefonul meu a fost cumparat de la Arsis, cred ca o sa primesti si tu update daca ai si setezi NEE.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate