Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Care banca pt. credit e mai buna?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.261
  • Înscris: 30.07.2005
Pt masina noua, eu am luat de la banca transilvania, in lei, cu 3,5% comision de acordare, 11% dobanda anuala (variabila), fara comision de rambursare anticipata.

#20
Baronu666

Baronu666

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 727
  • Înscris: 21.11.2005
Eu mi-am facut un credit la Banca Ion Tiriac de 5000 de euro de nevoi personale pe 5 ani si am o rata de 110 euro pe luna. Dau inapoi cam 1600 de euro si dobanda este de 11% pe an. :coolspeak:

Eu mi-am facut un credit la Banca Ion Tiriac de 5000 de euro de nevoi personale pe 5 ani si am o rata de 110 euro pe luna. Dau inapoi cam 1600 de euro si dobanda este de 11% pe an. :coolspeak:

#21
euu79us

euu79us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 28.04.2003

View PostBaronu666, on Nov 21 2005, 16:47, said:

Eu mi-am facut un credit la Banca Ion Tiriac de 5000 de euro de nevoi personale pe 5 ani si am o rata de 110 euro pe luna. Dau inapoi cam 1600 de euro si dobanda este de 11% pe an. :coolspeak:

Cand ti-ai facut creditul si ce acte ti-au cerut cei de la Tiriac?

#22
CiprianBogdan

CiprianBogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 10.12.2004
Salut,
La BCR ai incercat?
Ca miam luat eu la nevoi personale si DAE ajunge la 14,28 pe an.Am facut un calcul si ies mai bine decat cei care au facut credit pentru Logan. Au nishte promotii acum.Cei drept dobanda este revizuibila la 6 luni. Dar la 280 de mil pe 10 ani platesti o rata de 3.700.000 adica o sut a de euroi. La salariul tau iti accepta.

#23
Pierre

Pierre

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 09.11.2005

View Posteuu79us, on Nov 13 2005, 19:29, said:

Ce nu stiu eu sigur la creditul auto e....poti sa-ti vinzi masina atata timp cat ai de platit rate la banca?? Ca daca nu  e asa....e cam nasol.

Acelasi lucru ma intrebam si eu. Ai aflat raspunsul?

#24
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.699
  • Înscris: 05.03.2003

View Posteuu79us, on Nov 13 2005, 19:29, said:

Ce nu stiu eu sigur la creditul auto e....poti sa-ti vinzi masina atata timp cat ai de platit rate la banca??

Nu poti!

Dar, cred ca se poate discuta cu banca!

#25
mukuz

mukuz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 04.12.2005
nu ai ce sa discuti..pana la achitarea integrala a creditului..intri in contradictie cu contractul care il ai cu banca...

#26
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postmukuz, on Dec 4 2005, 17:16, said:

nu ai ce sa discuti..pana la achitarea integrala a creditului..intri in contradictie cu contractul care il ai cu banca...

Poti discuta cu banca.

Editat de TIC, 04 decembrie 2005 - 18:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate