Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#433
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Nu mai pot edita postul de mai sus... Sorry.

Deci sunt de cacao astia de la gaijin se pare. Nu primesc nici un raspuns de la nici un recovery, de la suport primesc ceva bla, bla trimis de robot automat cum ca nu se poate ca restrictii, politica and shit si incerc sa fac un cont nou.... SI surpriza!!!
Primul mail pe Gmail incercat si imi spune ca Specified email is already registered !!! What? Pai si atunci de ce un trimiti recovery pass?
Fuck this...

#434
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Se pare ca RNG-ul din jocul a ajuns mai rau decat in WoT. Cum nu am jucat de multa vreme se pare ca statisticile de RNG de la contul meu au ajuns pe zero iar jocul le-a "reglat" azi.

Am jucat 4 meciuri de Ground Forces, unul cu vapoare si a fost dezastru. In 4 meciuri am reusit sa dau un singur pen la un tanc inamic dar nu l-am omorat. In schimb eu am incasat-o din prima lovitura de cel putin 10 ori. Cu T-54 am luat pen numai din gun si cupola de la tancuri care trageau de la +500m. Cu US am luat pen prin turret ring tot timpul. Dupa un T-54 am tras de 3 ori din lateral de la 300m. De doua ori pe langa si o data a dat in senila si nu s-a intamplat nimic. La un Maus pun tunul de la M103 pe fata de la turela si de la 200m se duce pe front plate si da bounce. RNG.....

La vapoare e mai rau decat la World of Warships. Tragi cu mitraliere de la 1.5km si rar pica un glont pe tinta. In schimb barcile mele au explodat instant dupa prima rafala.

Jocul asta a luat-o rau de tot pe aratura. Au bagat acum avioane supersonice si rachete aer-aer! Nici nu stiu daca merita sa mai tin ocupat spatiul pe disc cu jocul asta.

#435
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Depinde de cum īți ajustezi ținta și ce skill ai la echipaj. Poți sa te uiți la ceva game-play pe YouTube și īnveți destule acolo

#436
schwoz

schwoz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.03.2019
mai joaca cineva jocul asta? il joc de aproape doua luni si mi se pare ok, mult mai realist in comparatie cu cele doua (WoT si AW).

#437
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postschwoz, on 18 iunie 2019 - 09:24, said:

mult mai realist in comparatie cu cele doua (WoT si AW).

Flight-model de la avioane este mai realistic dar la damage nu e cu nimic mai realistic decat WoT. Singura diferenta este ca HP-ul ala general din WoT e distribuit pe componente. Nu ai nici cea mai mica ideee cat HP are o componenta si cat damage face un shot. In rest au copiat RNG-ul de la WoT, tragi si nimeresti daca iese RNG-ul, distrugi ceva daca iese RNG-ul.

Dupa ce o sa ajungi la tier mai mare o sa vezi mai bine despre ce vorbesc. De exemplu prinzi un target cu 30mm canon de pe Me-109. Rezultatul: radiatorul distrus, o roata distrusa si rezervoul cu ulei gaurit. In rest bine mersi, zboara ala mai departe.

Realitatea arata cam asa: https://www.valka.cz...08_blenheim.jpg

Mai de mult era mult mai ok dar acum au copiat RNG-ul si crew/module upgrade system din WoT. Nu merita, este WoT cu grafica mai buna.

#438
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postschwoz, on 18 iunie 2019 - 09:24, said:

mai joaca cineva jocul asta? il joc de aproape doua luni si mi se pare ok, mult mai realist in comparatie cu cele doua (WoT si AW).

eu prefer WT... insa am investit prea mult in wot... ani de zile... bani... etc... e greu de facut trecerea... mai ales ca o iei de la 0...

astea fiind spuse , am trecut deja de primul tanc cu germanii , is la al 2 lea... insa imi cam e sila sa o iau de la 0... tot wot joc mai mult...

#439
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View PostvapeClouds, on 29 iunie 2019 - 23:05, said:

eu prefer WT... insa am investit prea mult in wot... ani de zile... bani... etc... e greu de facut trecerea... mai ales ca o iei de la 0...

astea fiind spuse , am trecut deja de primul tanc cu germanii , is la al 2 lea... insa imi cam e sila sa o iau de la 0... tot wot joc mai mult...
crede-ma, pierzi timpul de pomana, am jucat cativa ani jocul asta ca sa ma intorc la wot, wowp

Edited by puiu72, 27 July 2019 - 12:32.


#440
schwoz

schwoz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.03.2019

View Postpuiu72, on 27 iulie 2019 - 12:32, said:

crede-ma, pierzi timpul de pomana, am jucat cativa ani jocul asta ca sa ma intorc la wot, wowp
De ce? Personal mi se pare mult mai ok in comparatie cu WoT. De exemplu poti cerceta un tanc cu alte 3 sau 4 tancuri doar sa apartina de aceeasi tara (URSS, US, UK, etc...), pe mine m-a ajutat foarte mult, in 4 saptamani deja am avut deblocat Panther 2.

@vapeClouds iti recomand sa joci cu tancuri ce apartin de US, la inceput, in BR mic, tancurile nemtesti sunt foarte bune, in BR mare se schimba treaba.

#441
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postschwoz, on 07 august 2019 - 15:22, said:

De ce? Personal mi se pare mult mai ok in comparatie cu WoT. De exemplu poti cerceta un tanc cu alte 3 sau 4 tancuri doar sa apartina de aceeasi tara (URSS, US, UK, etc...), pe mine m-a ajutat foarte mult, in 4 saptamani deja am avut deblocat Panther 2.

@vapeClouds iti recomand sa joci cu tancuri ce apartin de US, la inceput, in BR mic, tancurile nemtesti sunt foarte bune, in BR mare se schimba treaba.

is la lvl 2 cu unu german... e misto jocul , am de invatat , insa imi e si lehamite de tancurile astea de inceput... grind... nu prea vreau sa retraiesc wot... sa o iau de la 0...

e posibil sa cumpar un cont de pe net... sa vedem...

#442
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Cīt īmi dai pe contul meu? :D

#443
schwoz

schwoz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.03.2019
Daca il cumperi de pe net s-ar putea sa cumperi unul furat si pe urma sa ramai fara el. Am incercat AW, WoT si WT, cel din urma mi-a placut cel mai mult, urasc sa astept o zi intreaga pana cand cercul vietii se micsoreaza astfel incat sa poti tinti cat de cat ok (AW si WoT). In AW am cateva tancuri de tier 10 deblocate dar pur si simplu nu imi mai place. Nu inteleg de ce toata lumea se plange de RNG-ul din WT, chiar nu am problema asta, uneori mai trag aiurea, este adevarat dar in rest, merge foarte bine.

#444
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postschwoz, on 07 august 2019 - 15:22, said:

De ce? Personal mi se pare mult mai ok in comparatie cu WoT. De exemplu poti cerceta un tanc cu alte 3 sau 4 tancuri doar sa apartina de aceeasi tara (URSS, US, UK, etc...), pe mine m-a ajutat foarte mult, in 4 saptamani deja am avut deblocat Panther 2.

@vapeClouds iti recomand sa joci cu tancuri ce apartin de US, la inceput, in BR mic, tancurile nemtesti sunt foarte bune, in BR mare se schimba treaba.

esti amuzant... eu iti spun ca am jucat cativa ani si tu ma inveti ce sa joc :))  am lvl 100 in WT, inexistenta zoom-ului m-a gonit de jocul ala la tancuri. de altfel si la avioane prefer wowp(atunci cand mai am chef de avioane). barcile... o deziluzie totala.

#445
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Din pacate WT a luat-o pe drumul WoT/AW. Adica un inceput extraordinar de promitator care s-a diluat pe parcurs.
Am fost hardcore player in WoT si AW si WT. Le-am lasat in secunda unu dupa ce nu mi-a mai placut drumul pe care il aveau.

La WT nu RNG-ul ma deranjeaza in primul rind ci BR-ul si ULQ-ul. Plus de asta a inceput ca un joc WWII si acu' are tot felul de jucarele cold war era.

Sincer din toate astea jucate online de WT imi pare cel mai tare rau. Are o grafica superba si un potential excelent de joc dar din pacate e ruinat de gameplay.

#446
schwoz

schwoz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.03.2019
Inexistenta zoom-ului? Cand ai jucat ultima data WT? De ce as avea nevoie de zoom x20 cand tancul cu greu tinteste pana la x8? De ce as plati pentru o munitie premium de exemplu? De ce as juca 5-6 luni ca sa deblochez un 2, 3 tancuri de tier 10?

#447
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postschwoz, on 08 august 2019 - 08:37, said:

Inexistenta zoom-ului? Cand ai jucat ultima data WT? De ce as avea nevoie de zoom x20 cand tancul cu greu tinteste pana la x8? De ce as plati pentru o munitie premium de exemplu? De ce as juca 5-6 luni ca sa deblochez un 2, 3 tancuri de tier 10?

poate tie iti place sa te chiorasti la aia 4 pixeli, mie nu... crede-ma, nici pe tv de 108cm nu se vad tancurile, si asta se vrea simulator... eu am tras cu adevarat cu TAB-ul si crede-ma, la 800m se vedea perfect tinta! chiar si cu ochiul liber. cand am jucat ultima data? stiu cand am jucat prima data :) din closed beta si atunci era zoom!

Edited by puiu72, 08 August 2019 - 15:53.


#448
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postpuiu72, on 08 august 2019 - 15:51, said:

poate tie iti place sa te chiorasti la aia 4 pixeli, mie nu... crede-ma, nici pe tv de 108cm nu se vad tancurile, si asta se vrea simulator... eu am tras cu adevarat cu TAB-ul si crede-ma, la 800m se vedea perfect tinta! chiar si cu ochiul liber. cand am jucat ultima data? stiu cand am jucat prima data Posted Image din closed beta si atunci era zoom!

cred ca e alta problema. nu cred ca grafica jocul ar permite asta la anumite distante.

nu spun ca nu e posibil cu un computer performant , insa nu toti au computere smechere. si aia cand fac jocul baga anumite limitari , gen view range , etc.

in wot ai mare avantaj daca joci pe cele mai slabe setari grafice. prin simplu fapt ca pe setari grafice mici nu mai ai iarba pe jos , e un avantaj. mai ales cand te uiti in sus la un deal si cauti adversarul. cand nu ai iarba , vezi totul mult mai bine , identifici inamicul mai repede decat daca ai avea totul plin de iarba miscatoare care distrag atentia subconstientului si le proceseaza , deci identifici inamicul mai greu.

personal , eu cred ca toate jocurile de genul asta sa fie doar pe setari maxime , pt o experienta cat mai reala.

ce imi place mie la WT e faptul ca jocul nu e pe HP. adica pot sa omor pe cineva din 1 shot. sau daca nu il omor ii fac damage la un modul. nu pierd HP , ca nu am hp... tancurile reale nu au hp definit.
imi mai place faptul ca poti sa vezi structura tancului , modulele , vezi direct in joc armura cum e pozitionata si cum sta echipajul. si pt ca ai acces la asta , stii cum sa joci tancul mai bine.

ce nu mi place asa de mult e grindul inutil si prostesc al jocului (si al wot). la cati bani ar putea face din reclame in joc (gen , emblema coca cola sau nike, magazinu de la coltu blocului) nu e nevoie de grind. e prostesc si inutil. in societatea aglomerata de azi , omu se plictiseste repede de grind si la un moment dat isi baga piciorul.
Ce nu mi mai place... sau sa spun ca mi se pare ciudat.... e controlul tancului... mi ser pare ca accelereaza foarte repede si traversa este foarte rapida... parca ai conduce un tanc de hartie... e nevoie de un control mai realist si mai greoi la plecarea de pe loc si la accelerarea de inceput.

#449
schwoz

schwoz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.03.2019
Daca joci in modul AB, exact, tancul parca e o jucarie, se misca si faci drifturi mai ceva ca masinile din NFS dar cand joci in modul RB sau mai hardcore in SB se schimba treaba. De grind nu ma plang, de exemplu, in 3 zile am reusit sa cercetez T-64A (1971), avand cont premium + T-55AM-1.

#450
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postschwoz, on 09 august 2019 - 10:27, said:

Daca joci in modul AB, exact, tancul parca e o jucarie, se misca si faci drifturi mai ceva ca masinile din NFS dar cand joci in modul RB sau mai hardcore in SB se schimba treaba. De grind nu ma plang, de exemplu, in 3 zile am reusit sa cercetez T-64A (1971), avand cont premium + T-55AM-1.

eu nu mai vreau sa plec de la lvl 1. de aia ma gandesc la un cont existent...

cand stau si ma gandesc cati ani am petrecut in wot... cu pauza de 3 4 ani... ti se ia...

acu ma joc cities skylines... petrec cateva ore dupa munca , fac orase , etc... e mai fun cand vrei ceva instant. sa intru sa joc WT de la 0 si sa joc de sila cu tancuri care nu imi plac doar ca sa ajung mai sus la tancurile care imi plac , si sa petrec ani sau zeci de luni , in nici un caz nu se va intampla.

as renunta la sute de euro investite in wot si la multe tancuri care imi plac pt ce? o sa gasesc eventul un cont cu tancuri ok , o sa incerc si daca ma cuprinde , raman pe WT.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate