Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#397
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Dar banuiesc ca tot ai health pool la ele.

#398
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 Genjurooo, on 07 decembrie 2017 - 17:47, said:

Dar banuiesc ca tot ai health pool la ele.
e vreo diferenta ca e grafica sau nu? ori ca tragi intr-un avion in WT sau WOWP rezultatu e acelasi, va cadea. wowp este mai arcade, acum chiar daca ajungi la 1 la viata, dupa cateva secunde de liniste recuperezi cam 1/3 din viata, iar deasupra aeroporturilor poti sa-l repari complet! incearca-l...

Edited by puiu72, 08 December 2017 - 08:05.


#399
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003

 puiu72, on 08 decembrie 2017 - 08:04, said:

[...]acum chiar daca ajungi la 1 la viata, dupa cateva secunde de liniste recuperezi cam 1/3 din viata, iar deasupra aeroporturilor poti sa-l repari complet!
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Nu gasesc cuvinte, d'aia am bagat emoticoane.

#400
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 burebista, on 08 decembrie 2017 - 08:42, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Nu gasesc cuvinte, d'aia am bagat emoticoane.
pai nu zice nimeni ca e simulator... oricum iti pot da o multime de aspecte asemanatoare din WT... lead indicator, 15G, 12mm do more damage than 20mm, 13mm less than 7.68mm avioane de metal iau foc insa lumberyakurile foarte rar. lumberyak taind copaci, continui? am lvl 100 in WT!
L.E. uitasem cel mai fun aspect... bombere care intorc fightere... ce m-am mai distrat cu asta... chiar asa...

Edited by puiu72, 08 December 2017 - 10:44.


#401
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Man, te inteleg, dar vorbim limbi diferite. Eu nu joc (jucam) AB in WT. Doar RB. :)

#402
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

 burebista, on 08 decembrie 2017 - 11:58, said:

Man, te inteleg, dar vorbim limbi diferite. Eu nu joc (jucam) AB in WT. Doar RB. Posted Image
10 min de climb, tot nu te inteleg... Am mii de meciuri in RB si prefer wowp, tu compari far sa cunost!

#403
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Eu am zeci de mii. Si in WT si in WoT. Stiu exact ce vorbesc si fara sa joc alt rahat de joc marca WG. :)

Principalul e ca ti-ai gasit un joc care-ti place. Mie nu. Agree to disagree?

#404
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
Mda, recunosc, gamer-ul roman stie dinainte cu ce se mananaca orice joc, tu vorbesti fara sa ai habar despre wowp asemanandu-l cu wot, ma rog, romanul le stie pe toate! saracul Ratiu, de ar sti cine-l citeaza! inchei aici... no more comments!

#405
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
E acelasi stil de joc arcade RNG based ca WoT/WoWs. Am jucat WoWp in closed beta. Nu cred ca s-a schimbat radical incit sa-l pot compara cu WT. Si nici nu ma intereseaza.

In alta ordine de idei aici e topicul despre WT. Daca vrei sa vorbesti despre WoWp poti s-o faci fara probleme pe topicul dedicat lui ca e foarte popular.

#406
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
exact ce am zis mai inainte, habar nu ai despre ce vorbesti, tu vorbesti de un joc, eu de altul. wowp s-a schimbat radical, dar romanul...stie el mai bine, hai bye.

#407
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

 puiu72, on 08 decembrie 2017 - 08:04, said:

e vreo diferenta ca e grafica sau nu? ori ca tragi intr-un avion in WT sau WOWP rezultatu e acelasi, va cadea. wowp este mai arcade, acum chiar daca ajungi la 1 la viata, dupa cateva secunde de liniste recuperezi cam 1/3 din viata, iar deasupra aeroporturilor poti sa-l repari complet! incearca-l...
Nu e acelasi. In WT daca te prind in pozitie proasta esti mort dintr-un singur glont sau mini-rafala. Nu stai sa dai ca tolomacu pana se duce linia de health la 0. Desi si in WoWp parca daca RNG dadea in aripa se intamplau lucruri. In general insa era najpa.
Uite io cand mai ma simt bazat sa ma bag intre vreo 2 sau 3, cand ma prinde vreunu din lateral in vreo manevra intorc aripa inspre el sa-i ofer o tinta cat mai mica si de obicei slabe sanse sa ma omoare asa (daca nu am energie prea putina). La WoWP faceam loopinguri ca tampitu si mai bagam 2 gloante in inamic. Alte 15 mii de loopinguri, iar 2 gloante.

Si nu mai stiu, daca are physics ca lumea. Ca la WT cand te urmareste vreunu si castiga fata de tine poti sa-l faci cu-n inside loop in jos cand se apropie la sub 1 km. Faza e ca datorita portantei, tu faci super usor un inside loop in jos (aproape orice avion ai fi) fata de el care daca e noob o sa reactioneze cu un outside loop (sau se baga in outside loop si isi da seama ca o comite si il transforma in dive si gtfo). So nu mai stiu daca si la WoWP aveau fizici din astea complexe. Parca nu.

Edited by Genjurooo, 11 December 2017 - 16:45.


#408
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Sa nu uitam poate cel mai important punct in favoarea WT, sarind peste cat de realist e fata de WoT: faptul ca poti juca si GF si AF in acelasi meci in RB sau SB. Pana si in AB primesti o tura cu avionul la fiecare 1,2 sau 3 kills in functie de ce tip de avion vrei. Daca ar face WG asta, bazat pe health pool, un meci ar dura vreo doua zile.

Apropos, GF a redevenit fun de cand au crescut BR pentru cancerele cu ATGM si pentru noob machine-ul ala de IS-6.


#409
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
WT a fost fun cat nu am avut ce sa aleg, acum ma lasa rece din cauza chinului de a distinge pixelul ala mort de pe ecran sau la tancuri cand se roseste putin mizeria aia de pe ecran...daca lasau zoom-ul ca la inceput mai jucam, asa insa am renuntat de tot la el. Wowp, este arcade, nu ma omor dupa simulari atat timp cat nu am scule adevarate la indemana, foarte greu sa joci doar cu joystick in WT, dar am jucat si asa, insa m-am saturat. ma dureau ochii de cat ma holbam pe ecranul de 32 sa disting pixelul... normal un avion la 7km i se disting motoarele si ce model e, in WT vezi doar pixeli si asta cu zoom!

Edited by puiu72, 12 December 2017 - 18:33.


#410
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

 wolfmanro, on 12 decembrie 2017 - 09:17, said:

Sa nu uitam poate cel mai important punct in favoarea WT, sarind peste cat de realist e fata de WoT: faptul ca poti juca si GF si AF in acelasi meci in RB sau SB. Pana si in AB primesti o tura cu avionul la fiecare 1,2 sau 3 kills in functie de ce tip de avion vrei. Daca ar face WG asta, bazat pe health pool, un meci ar dura vreo doua zile.
In AB primesti si fara kills. Nu stiu exact de ce depinde, dar am putut de nenumarate ori alege avion si fara kills in GF AB.

Edited by Genjurooo, 12 December 2017 - 19:17.


#411
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

 Genjurooo, on 12 decembrie 2017 - 19:17, said:


In AB primesti si fara kills. Nu stiu exact de ce depinde, dar am putut de nenumarate ori alege avion si fara kills in GF AB.

Primesti si daca supravietuiesti suficient, fara kills. Tine de cat stai in viata.

Edited by wolfmanro, 16 December 2017 - 21:02.


#412
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
E bine ca baga niste AA-uri fara armura. Ca sa mai aiba si GAZ 4M ce sa omoare.
Desi in RB banuiesc ca de cele mai multe ori rusii si francezii vor fi in aceiasi echipa.

#413
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

 Genjurooo, on 18 decembrie 2017 - 12:46, said:

E bine ca baga niste AA-uri fara armura. Ca sa mai aiba si GAZ 4M ce sa omoare.
Desi in RB banuiesc ca de cele mai multe ori rusii si francezii vor fi in aceiasi echipa.

La cum le-au ametit acum, s-ar putea sa se intalneasca si pe baricade opuse. Apropos de, la ce masini baga pe ramura franceza o sa fie cam dubios la inceput. Multe din ele-s OP la BR-ul lor, cel putin pe dev server. Dar sa vedem, poate nu ajung live cu aceleasi caracteristici.

#414
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Nu am jucat deloc pe dev.
Care zici ca ar parea OP?

Mie primul care mi-a sarit in ochi a fost AMX 13 de la BR 3 si nu-stiu-cat, 3.7 parca. Dar are revolver?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate