Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#1
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Adica asta. De ieri s-a dat drumul mai serios la invite pentru Closed Beta. Aplicati aici si sperati.
Mie mi-au trebuit 11 luni si citeva posturi mai rastite pe forumul lor ca sa primesc ieri invitatia. :D

Ce este War Thunder? Un fel de WoT cu avioane dar spre deosebire de World of Warplanes al lui WG asta e simulator si nu arcade.
Ceva filmulete de incalzire.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ul9tbPopm0o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XYOMsCQxSFI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/balthUnC1dY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hXfjHGpp5ZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am jucat aseara fo' 2 ore si ceva si nu-mi mai venea sa plec de calculator. Grafica superba, control excelent cu joystick-ul si intr-adevar seamana a simulator.
Habar n-am ce-am de facut ca nu exista niciun ghid de joc dar in mare e ca la WoT, grinduiesti pentru XP si credite iar cu gold ai niste avantaje (in afara de cont premium inca nu m-am prins care ar fi si celalalte).
Jocul e F2P of course.

Am reusit sa iau si doua medalii aseara, lucru imbucurator avind in vedere ca habar n-am ce se intimpla acolo in afara de a trage in puncte rosii. :D

Ca un fan inrait IL-2 Sturmovik jocul asta imi vine ca o manusa si partea mai buna e ca ma face sa renunt la WoT (nu de tot, dar macar pina-l invat p'asta am uitat de WoT).

#2
crisvsv

crisvsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 06.12.2007
Este beton jocul..se misca f bine fata de world of warplanes ...si mult mai  fun decat World Of Tanks..deci? cine mai joaca? :D

#3
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Spre rusinea mea io m-am intors la WoT. Poate o sa revin cind il lanseaza oficial.
Ceva nu m-a prins asa cum m-a prins WoT-ul. Jocul in continuare mi se pare deosebit dar sincer n-am timp sa joc 2 jocuri online simultan.

Edited by burebista, 21 January 2013 - 12:05.


#4
crisvsv

crisvsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 06.12.2007
Eu joc Wot de peste un an si mi s-a cam acrit...:D Asta e nou, fun, bine optimizat! Si in plus, mie imi plac avioanele..nu stiam nimic despre tancuri pana cand a aparut wot in viata mea :)))))

#5
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Postcrisvsv, on 21 ianuarie 2013 - 11:54, said:

Este beton jocul..se misca f bine fata de world of warplanes ...si mult mai  fun decat World Of Tanks..deci? cine mai joaca? Posted Image

Eu m-am apucat de ieri sa joc si este de-a dreptul genial jocul plus ca eu sunt la curent cu tot ce inseamna simulatoare de avioane si aviatie in general. Cine mai joaca sa posteze :)

#6
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu m-am inscris, am downloadat jocul , am primit mailul cu parola dar cand vreau sa intru in joc, nu pot, zice ca e incorecta parola. Care ar fi problema?

#7
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Posttiestodj20, on 25 ianuarie 2013 - 12:07, said:

Eu m-am inscris, am downloadat jocul , am primit mailul cu parola dar cand vreau sa intru in joc, nu pot, zice ca e incorecta parola. Care ar fi problema?

Mai incearca ca si mie la fel mi-a dat. Ai copiat bine parola de pe mail?

#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am facut bine tot ce trebuia, nu stiu ce are.

#9
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Incearca sa introduci manual parola nu cu copy/paste.

#10
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am introdus manual parola, dar nu vroia. Acum  am  cerut sa-mi schimbe parola, am primit mail cu alta si vad ca merge.

#11
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
E nasol ca se incarca foarte greu, probabil sunt prea putini jucatori, in rest e ok, deocamdata e mult mai bun decat WoWp.

N-am reusit inca sa aterizez pe portavioane, mereu ma prabusesc Posted Image

Edited by tiestodj20, 25 January 2013 - 21:16.


#12
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Posttiestodj20, on 25 ianuarie 2013 - 21:15, said:

E nasol ca se incarca foarte greu, probabil sunt prea putini jucatori, in rest e ok, deocamdata e mult mai bun decat WoWp.

N-am reusit inca sa aterizez pe portavioane, mereu ma prabusesc Posted Image

Stiu se incarca cam 1 min 2 depinde ... Si nu nu sunt putini din contra seara cel putin sunt peste 14.000 online .. Jocul rupe ca grafica si ca sunet cu un joystick merge perfect.

#13
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
N-am  joystick inca, incerc sa ma mai joc, sa vad daca imi place.

#14
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
De placut o sa iti placa sigur si pacat ca nu ai un joystick ca e mai realist. Oricum bafta

#15
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Da , in modul Arcade am reusit sa omor vreo 4 sau 5 inamici, o consider o mare realizare avand in vedere ca la jocurile cu avioane sunt paralel.

Am vazut  in partea de jos a ecranului ca  sunt 3 optiuni, Aviation, Army si inca una. E activa doar  Aviation si ma intreb ce fel o sa fie dupa ce le vor implementa si pe celelalte doua. O sa fie o harta mare pe care intra toata lumea, cu avioane , tancuri si se bat toti ?

#16
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Posttiestodj20, on 25 ianuarie 2013 - 22:19, said:

Da , in modul Arcade am reusit sa omor vreo 4 sau 5 inamici, o consider o mare realizare avand in vedere ca la jocurile cu avioane sunt paralel.

Am vazut  in partea de jos a ecranului ca  sunt 3 optiuni, Aviation, Army si inca una. E activa doar  Aviation si ma intreb ce fel o sa fie dupa ce le vor implementa si pe celelalte doua. O sa fie o harta mare pe care intra toata lumea, cu avioane , tancuri si se bat toti ?

Presupun ca da oricum si eu sunt tare curios cand se vor face update-urile :)

#17
KAININE

KAININE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2013

View Postdanielionutb, on 25 ianuarie 2013 - 12:04, said:

Eu m-am apucat de ieri sa joc si este de-a dreptul genial jocul plus ca eu sunt la curent cu tot ce inseamna simulatoare de avioane si aviatie in general. Cine mai joaca sa posteze Posted Image

Eu mai joc si cu NEMESIS un tovaras de-al meu - mi-a luat ceva timp sa il urnesc insa joaca binisor. Noi suntem jucatori  vechi de WoT - ex Pirates. Pe mine ma batea capul sa facem un clan de WTH - jocul imi place mult, nu e deloc plictisitor si diferenta intre el si WOT e ca diferenta intre Ferrari si MiG 29... ambee cool - dar diferite in universul lor. Plus WTH o sa aiba si tancuri si nave in aceeasi batalie...

danielionutb - cauta-ma in joc sau pe forum la ei

Cate la mine:


[ http://i7.photobucket.com/albums/y256/Cain2/346a28ff-de92-4877-bf2d-f592f1e3a152_zpsddd1e915.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


si un filmulet de la mine

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y_ackGbODzY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by KAININE, 18 February 2013 - 12:38.


#18
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View PostKAININE, on 18 februarie 2013 - 12:32, said:


Nu înţeleg logica jocului ăsta,cum  e posibil ca un avion biplan să lanseseze rachete aer-aer?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate