Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#469
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Salutari la barosani.M-am apucat de nu prea mult timp de acest joc ,satul de wot (vreo 8 ani).Pe war thunder am mers pe nemti pana pe la panzer 4,am luat batai ca la podul surpat,am luat-o si pe rusi ,am ajuns pe la t34,mai oameni buni astia cu tancuri americane bat la mine ca la fasole.Eu cand trag in tancurile USA zici ca trag cu oua,nici un efect tata!!!.O iau ,o iau pe coaja dar cat .Zici ca eu sunt polonezii aia calare  ce au atacat tancurile germane cu sulitele alea ale  lor Posted Image Posted Image Asa bune sunt linile americane sau ce naiba ca nu mai inteleg nimic.

Edited by PiticVerde, 21 April 2021 - 16:57.


#470
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Mentionez ca frontal  nu am nici o sansa cu t34 impotriva unui m4 american,pai ala cu m4 o singura bucata imi da si ma face tandari iar eu trag in el ca la nunta fara nici un efect...

#471
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Jocul asta are un damage-system cat de cat realistic. Tancurile cu BR 3.0+ pot sa dea one-shot la alte tancuri. Depinde de munitia folosita si locul unde lovesti tancul.

Nu am mai jucat de mult dar din cate tin minte T-34 si M4 sunt cam echivalente. Ambele au tunuri de 75-76mm cu munitie AP-HE si isi pot da one-shot. Daca dai pen frontal in hull omori tot echipajul dar ambele au armura inclinata si sunt sanse bune sa dai bounce. Turelele sunt mai vulnerabile, la Sherman mai mult decat la T-34 si daca dai pen ai facut destul de multe "pagube" chiar daca nu-l omori.

Totusi si in jocul asta depinde pen/bounce de RNG ca si WoT. Poti sa dai 3 bounce un hull la un Sherman si ala poate sa-ti dea pen din prima si sa te omoare sau se poate si invers sa-l omori din prima si ala sa traga in tine de mai multe ori.

#472
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Multumesc tar1901.O sa incerc in M4 sa trag in special in turela.....

#473
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Atunci cand joc cu tancurile si pot selecta avioane ca sa atac tancuri si selectez avioane de atac ,observ ca pe aripi sunt si rachete.Cu ce tasta trag cu  ele?.Sau acele rachete ce le vad pe aripi la avion sunt doar de design si pot trage doar cu mitralierele?Am incercat cu tastele din mouse dar si cu space ce folosesc la bombardier dar nu am reusit sa le lansez.Multumesc anticipat de raspuns.

#474
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Salutare.
Invii un pic acest topic si o sa incerc sa vin cu update.

Deci, pana acum am jucat Wot Blitz, varianta aia mai simplificata. Joc de ani buni.
Dar vroiam sa joc si WoT dar pe consola, ca mi-e mai la indemana. Asa ca am un PS4 si am instalat WOT. Poola. Serverele de WOT pentru console nu sunt aceleasi ca si serverele WOT pentru PC. Asa ca pana se adunau destui jucatori dura si 10 minute pana sa inceapa un joc.

Asa ca am zis, hai sa incerc War Thrunder. Ce spanac poate sa fie asa de greu ? Instalat si hai sa incep
Nah, meniul diferit de WOT dar am zis ca na, ma obisnuiesc.
Asa ca din prima ma arunc in batalie cu joystick-ul in mana. Am inceput cu nemtii. Plm, tancuri bune. Eh si prind eu harta de la Stalinsgrad. Iarna. Ai de capu meu ce drifturi faceam cu tancul. Asa ca am luat-o usurel-usurel sa nu derapeze. Deja deveneam increzator. In gandul meu, sa vezi frate, cu experienta mea de WoT blitz ii fac praf si pulbere pe incepatori. Si incep, trec 20 de secunde si bang... S-a terminat primul Spawn.
WTF ? Asta e tot  ? Adica mi-am luat-o in freza imediat dupa ce am trecut de deal ? Buei, nu se poate.
Incep al doilea Spawn. Acolo am fost mai precaut, usurel, dupa case, dupa copaci, hai sa zic un minut si zbang...mi-a sarit palaria din cap. Din replay se vede cum trage unul ascuns dupa niste tufe. Deja eram spume.
Incepe al treilea Spawn. Gata. De data asta nu se poate sa nu fac pe unul. Si incep, ma duc cu turma dar stau in urma, precaut. Merg un pic, opresc, ma uit, mai merg un pic, opresc, ma uit si....zbang. Iar mi-a sarit caciula.
Buei frate, stai asa. Ce plm de joc e asta ? Adica lovitura si tancul ? Deja in 2 minute terminasem toate cele 3 spawn-uri.

Apoi incep din nou, cu rusii. Spre norocul meu am prins harta cu teren si tancurile rusilor sunt lente...adica usurel-usurel chiar daca vroiai viteza. Ma, dupa 10 meciuri am reusit si eu sa omor unul. Wow, fericire maxima, dadeam petrecere deja.

Intre timp m-am obisnuit cum e si cu echipajul, am inceput sa ii antrenez. Primul cu care am inceput a fost "Gunner"...visibility si targeting.

Intre timp am asociat contul de PS la un cont de Microsoft, (invers nu merge) si acum pot juca WT si de pe PC si de pe PS pe acelasi cont.

Eu am inceput cu rusii pana acum si merg pe Heavy...SU-122. Daca stai in puncte strategice, doar ii astepti sa vina precum sobolanii....si zbang. Important e sa cunosti harta.

Nu prea am jucat cu avioane, decat de 2 ori, dar am zis ca o sa joc mai des mai ales ca am un controler Logitech Wingman Attack 2 si am vazut ca poti controla avionul super usor si foarte misto din acel controler.

Va tin la curent cu progresul

Ce imi place la WT este ca poti trece la urmatorul tanc destul de repede si poti avea in toate tancurile, fara sa fie nevoie sa cumperi loc in garaj cum e la WoT.

Edited by tehnics, 29 June 2021 - 10:20.


#475
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Eu l-am lasat de cind ULQ a devenit la ordinea zilei si de cind au inceput sa bage chestii moderne prin el.
Am jucat jocul de cind a aparut, nu existau tancuri/barcute/elicoptere si alte bizdiganii ci doar avioane din WWII. A fost pur si simplu senzational pentru gusturile mele. M-am apucat de el asteptind tancurile dar m-au prins avioanele de nu mai stiam ce-i cu mine.
Cind m-am lasat aveam toate avioanele din joc si majoritatea tancurilor (la vremea respectiva). Plus banet si echipaje antrenate.

Pentru mine jocul a avut un potential extraordinar dar rusul trebuia s-o dea de gard cumva si a reusit (inca o data, pentru gustul meu).

Nu stiu cum mai e acum dar recomand calduros Realistic Battles (daca se cheama tot asa acum lol). Arcade e doar pentru pierdut vremea fara sa-ti bati capul iar Simulator e pentru hardcore gamers.

Happy hunting.

PS. Vizual jocul arata bestial. Sper ca acum arata si mai bine. :)

#476
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Aaaa, stati ma. Ca eu sunt insurat, la casa mea, cu copii, nevasta si o gramada de treburi pe cap. Voi aveti impresia ca eu o ard ore pe tancuri ?
Nu fratie. Acolo 2 hai maxim 3 ore pe saptamana sa ma mai destind. Pe Wot Blitz joc mai mult, ca imi iau laptopul in brate si stau pe canapea si mai butonez in timp ce copii mai alearga prin casa.
Dar pentru mine jocurile sunt doar de un relax, nimic mai mult. Mi-a trecut vremea cand faceam long-night pe Quake 3... :D

In WoT blitz am cumparat si eu ceva tancuri sau eventuri care mi s-au parut avantajoase...dar in total nu stiu daca am depasit 50 de euro.

Singurul impatimit de WoT blitz e feciormiu care la 6 ani scoatea si 4 kill-uri din 7. :D.

#477
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Atita vreme cit nu pui pasiune in joc e OK sa te destinzi din cind in cind. Cred. :D
Ca pe mine daca ma prinde flama nu-i mai dau drumul din mina. Dar si cind o ia pe aratura uninstall fara regrete. Asa a fost si la WoT si la WT si la AW si la Crossout.
Singurul care mi-a placut pina l-au inchis chinezii a fost Steel Ocean.

#478
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Cand eram tanar am consumat multe nopti in fata calculatorului. Acum prioritatile mele s-au schimbat. familia e pe primul loc asa ca na, ce mi-a mai ramas si mie, profit cat mai pot.
Dar niciodata jocurile nu mi-au creat dependenta sau sa ajung sa dau cu controlerul de pamant. Consider ca jocurile sunt doar de distractie.

Ar fi o tampenie sa stau sa ma enervez cand pierd. Asta e, pierd, dar e ceva virtual. In realitate n-am pierdut nimic.

#479
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Week-endul asta am mai jucat ceva...
In schimb, cu ceva timp in urma, cineva imi trimite un mesaj de genul: daca vrei sa joci BR (battle rating) 3,7 joaca cu toate tancurile 3,7 nu doar unul.  Adica sa ai toate tancurile aproape de 3,7 BR.

Hm, cand ma uit, omul avea dreptate. Eu aveam in lista de tancuri un T-34 care era 3,7 BR si restul erau de 2,0 chiar 1,7 BR. Dar MM jocului seteaza BR-ul in functie de cel mai mare BR... asa ca eu ma duceam in lupta de 3,7 cu tancuri de 1,7 Posted Image.

Asa ca am setat toate tancurile din lista sa fie BR cat mai apropiat. Si am luat-o usurel din nou, cu BR1,3...si diferentele s-au vazut. Faceam kill-uri care inainte nu reuseam nici daca eram fata in fata.

Apoi s-a vazut antrenamentul echipajului....acuratetea si acuitatea au crescut. Acum iau tinte de la 700 poate chiar si 1km lejer.


Acum joc iar cu BR 3,7 cu rusii. Pff, KV-2 e demential tancul. Demential sa joci cu el. Am un kill-rate de 90% cu el.


Daca mai sunt jucatori doritori, am putea sa jucam squad.
Acesta este progresul meu.

Edited by tehnics, 28 March 2022 - 09:11.


#480
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Am mai jucat un pic in week-end.
Se pare ca mi-am luat-o grav de la cei cu camuflaj platit. De la departare nici nu-ti apar in campul vizual.
Asa ma bate gandul sa investesc niste bani in camuflaj... Tre sa ma interesez cat de mult te ajuta camuflajul ca sa vad daca merita investita

#481
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
In week-end mi-am facut un update la placa video. Aveam ceva vechi, un GTX640 sau 460, nu mai retin...si dupa o perioada incepea sa mearga sacadat pentru ca se incingea palca video plus ca detaliile erau la minim.
Acum mi-am luat un GTX1060, nu e cine stie ce mare update, dar acum jocul se misca mult mai fluid cu detaliile la maxim.

#482
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
A fost o perioada lunga in care am jucat si m-am oprit la BR 3.7 desi am tancuri cercetate pana la BR 5.7, tot cu 3,7 joc. De ce ? M-am obisnuit cu ele
M-am obisnuit atat de mult cu ele incat mi-e peste mana sa joc cu altele.
Joc cu KV-2 care mi se pare un TD excelent. Apoi mai am T34 -1934, KV-1 si anti-aeriana (nu mai retin care)
In functie de harta ori incep cu KV-2 ori cu T34. atunci cand e desert si e harta de fuga, incep cu T34, cand e munte sau zone cu multe denivelari, incep cu Kv2 sau Kv1
La ultimul spawn folosesc antieriana pentru ca atunci incep multi sa joace cu avioane si am ce dobora.

#483
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
...pun si eu 2-3 poze.

Ieri am dar double strike dintr-un shot. Ce feeling misto. :D

Attached Files



#484
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Ieri am jucat WT pe PS4....dar intr-o alta forma: VR. Bine, nu va ganditi ca au scos Gaijin suport pentru VR...ci doar mi-am pus ochelarii VR in loc sa-l joc pe TV.
De vazut, se vedea ca si cum jucam WT la cinema si stateam in primul rand, adica mare de tot.
Avantajul era ca tot ce era pe centru vedeam foarte bine, mai bine ca la TV, doar ca dezavantajul erau zonele periferice. Ca sa vad harta, trebuia sa intorc capul spre dreapta, sa vad ce module sunt afectate, trebuia sa intorc capul spre stanga.
In schimb pe centru se vedea belea...aveam acuratete foarte buna.

Dupa jumatate de ora de jucat in stilul asta incepuse sa ma ia ameteala si greata de la raul de miscare. Nu pricep de ce, dar am incetat sa joc.

#485
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Ai frame-rate suficient de mare si ochelari buni? Daca vezi ca reactioneaza incet cand intorci capul e doar o chestie de timp pana te ia raul de miscare.

#486
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Vreau si eu sa incep sa joc WT, ce parere ai despre linia de td-uri ? , imi place sa joc mai prin tufis :lol: .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate