Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

War Thunder

- - - - -
  • Please log in to reply
547 replies to this topic

#415
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostGenjurooo, on 20 decembrie 2017 - 13:40, said:

Nu am jucat deloc pe dev.
Care zici ca ar parea OP?

Mie primul care mi-a sarit in ochi a fost AMX 13 de la BR 3 si nu-stiu-cat, 3.7 parca. Dar are revolver?

Nu mai stiu daca ala are sau nu autoloader. Dar sunt cateva pe la BR mici cu niste blindaje de zici ca au turnat frantujii toata rezerva natioanala de otel in ele. Mai ales alea premiun gen CharB1 ter. Noroc de tunurile de toata jena altfel aveai IS6 frantuz la BR 2.

Si sa nu uitam totusi de porcaria de autoloader. Ce e bine e ca nu poti scadea timpul de incarcare daca upgradezi echipajul. Ce e rau e ca daca ii plesnesti loader-ul, nu ii creste timpul de incarcare. Asa ca impotriva tancurilor frantuze cu autoloader strategia va trebui sa fie ori shoot to kill, ori shoot and scoot. Norocul mare e ca au echipaje mici inghesuite in turele si turelele-s usor penetabile, asa ca one-shot crew kills sunt destul de usoare.

Edited by wolfmanro, 21 December 2017 - 09:40.


#416
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Mda, sunt la rank 3 la francezi si cele mai bune tancuri pana acum au fost americane. B1 bis e okish, dar nu cine stie ce. Cat am jucat impotriva lui am ramas cu impresia ca cel mai mult il ajuta RNG-ul cand tragi in el. Singurul francez care e fine e ARL 44 cu 75 mm (alalt inca nu il am).

In alta ordine de idei am zis sa ace Stug G ala de la 4.nustiucat br si ma seaca rau rusii cu KV-1-urile si T-34-urile lor. Stugu asta e atat de prost pt. BR-ul lui ca e inutil, iar biasu rusesc aici e incredibil. KV-1urile sunt bullshit total la cat de mobile sunt si ce RNG au. In afara de japonezi care rulz am probleme cu rusii la toate natiile. Adica ffs pana si IS-1 e mai usor de omorat cu orice decat KV-1. Senilele mananca obuze de zici ca nu-i adevarat, la fel armura de dai in weakspot si se duce in plm.
Ma seaca de mult timp, dar acum chiar parca e mai grav decat in trecut.

#417
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Mi-am luat si ARL-44 de 90mm si comparativ cu ala de 75mm e praf. Cel de 75mm era bun si stock. Asta de 90mm e cam nasol stock.

#418
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Mda, frantujii stau prost. Credeam ca AMX 50 Foch e un bunker pe senile cu placa aia frontala, dar il violez cu Ferdinand, Waffentrager, sau orice masina cu PaK43. Cu masini mai nesimtite gen Jagdtiger deja e o gluma sa-l penetrezi.

#419
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Cel mai bun tanc din tree-ul frantuzesc pe care l-am jucat:
M4A4 (SA50)
E superb. Tun excelent, optica buna si pe langa asta e si rezistent si mobil. Unul din cele mai bune tancuri de rank 3 din War Thunder.

Edited by Genjurooo, 23 February 2018 - 09:56.


#420
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Ia zi wolfmanro ca tu joci high tier: pareri despre noile tancuri?

Io zic ca ar fi trebuit sa se opreasca la M60A3, Leopard 1A3, T-64A, Chieftain 2 sau 3, Type 74, AMX-30 si la italieni sa le dea OF-40 ala pt. export. Acum devine prea modern cu Abrams and shit.

Edited by Genjurooo, 11 March 2018 - 04:06.


#421
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostGenjurooo, on 11 martie 2018 - 04:06, said:

Ia zi wolfmanro ca tu joci high tier: pareri despre noile tancuri?

Io zic ca ar fi trebuit sa se opreasca la M60A3, Leopard 1A3, T-64A, Chieftain 2 sau 3, Type 74, AMX-30 si la italieni sa le dea OF-40 ala pt. export. Acum devine prea modern cu Abrams and shit.

E cam enervant momentan. Callenger, Abrams si T64B sunt cam prea bine protejate in fata unui MBT/KPZ, Chieftain sau T64A. Si au si tunuri pe masura. In clipa de fata bataliile sunt cam one-sided, in functie de cine are mai multe mbt-uri noi. Singurele masini care le pot gauri eficient sunt Rkjpz 2 HOT si Leo 2K, dar n-au blindaj, asa ca tre' sa fii sigur ca ii bubui din prima.

Una peste alta, au cam futut jocul la BR 9 cu tancurile astea. Sper sa il repare, altfel revin la 7.0

Edited by wolfmanro, 22 March 2018 - 09:56.


#422
martian_693

martian_693

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 27.07.2016
acum l am downloadat. sa vedem ce e de capul lui...

primele lucruri care imi plac.... faptul ca poti sa omori pe cineva din 1 shot in cele mai multe cazuri. mult mai bun sistem decat wot... unde penetrarea aproape nu exista. si grafica e ok....

#423
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postmartian_693, on 02 septembrie 2018 - 12:07, said:

acum l am downloadat. sa vedem ce e de capul lui...

primele lucruri care imi plac.... faptul ca poti sa omori pe cineva din 1 shot in cele mai multe cazuri. mult mai bun sistem decat wot... unde penetrarea aproape nu exista. si grafica e ok....

incercand sa nimeresti pixelul mort de pe ecran nu mise pare un sistem asa bun... stai sa vezi ce frumos e sa fi one shot mereu de aia de au pixelii mari pe ecran! nu stiu cum dracu de te vad. prefer wot, cat de nerealistic e, macar nu orbesc la el!

#424
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003

View Postpuiu72, on 03 septembrie 2018 - 19:34, said:


nu stiu cum dracu de te vad.
Iti spun eu. Se cheama ULQ. E o discutie interminabila pe forumul lor care dureaza de trei ani s'un pic. N-o sa renunte niciodata Gaijin la ULQ pentru ca bani.
Asta a fost unul din motivele majore pentru care m-am lasat de WT. Pe partea de avioane e drept ca nu prea conteaza dar la tancuri e un avantaj major. Si eu am vrut WT pentru tancuri...

Am jucat si barcute o perioada ca nu's cum m-au primit pina la urma ca tester. Sunt o gluma si alea. Proasta deocamdata dar cunoscindu-i pe rusnaci nici nu cred ca au s-o faca apetisanta vreodata.

#425
martian_693

martian_693

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 27.07.2016

View Postburebista, on 04 septembrie 2018 - 07:46, said:

Iti spun eu. Se cheama ULQ. E o discutie interminabila pe forumul lor care dureaza de trei ani s'un pic. N-o sa renunte niciodata Gaijin la ULQ pentru ca bani.
Asta a fost unul din motivele majore pentru care m-am lasat de WT. Pe partea de avioane e drept ca nu prea conteaza dar la tancuri e un avantaj major. Si eu am vrut WT pentru tancuri...

Am jucat si barcute o perioada ca nu's cum m-au primit pina la urma ca tester. Sunt o gluma si alea. Proasta deocamdata dar cunoscindu-i pe rusnaci nici nu cred ca au s-o faca apetisanta vreodata.

numai pt tancuri joc. insa deabi am inceput. am 3 batalii in total in WT.

cu WOT am depasit 10 mii de batalii.

chestia e ca WOT a devenit cam imposibil de jucat. devine extrem de tehnic si detaliat si NU mai e fun deloc. mi s a luat sa dau miss de la 10 metrii de tankul inamic.

wot ERA fun... acum e prea serios. mult prea serios.

plus , au bagat tancuri poloneze. si vad asta ce pe o jignire la adresa umanitatii. polonia e un rahat.

ce NU suport la WT e faptul ca tancurile patineaza mai rau decat in NFS. o mizerie de control al tancului. nu inteleg de ce e asa de rahat. se comporta ca o masina sport. FAKE!

Edited by martian_693, 04 September 2018 - 11:56.


#426
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018

View Postmartian_693, on 04 septembrie 2018 - 11:54, said:

chestia e ca WOT a devenit cam imposibil de jucat. devine extrem de tehnic si detaliat si NU mai e fun deloc. mi s a luat sa dau miss de la 10 metrii de tankul inamic.

Dupa mine WoT este jocul mai "basic". War Thunder are un combat system aproape realistic dar plin de RNG la tot ce inseamna gun-combat. Sunt multe de invatat. La inceput e simplu dar cu timpul devine mult mai complicat si frustrant. De la tier 3 se dau multe one-shot dar si multe lovituri de genul lovitura directa in ammo-rack si nu se intampla nimic sau explodeaza instant in functie de RNG.

Jocul este pay-2-win probabil mai mult decat WoT. Nu are gold-ammo dar la tier mai mare dureaza foarte mult pana faci unlock la munitie buna. Alt pay-2-win este lv-up la echipaj. Trebuie foarte mult XP sa-i cresti pe toti si au nevoie de multe skills ca sa conduca un tanc cum trebuie. De exemplu un driver slab abia misca un Tiger 2 de pe loc iar unul antrenat il manevreaza de parca e medium-tank. La fel si vitality, un echipaj slab moare de la o schija iar unul "full" rezista la o explozie.

In fine, zic ca WT este mai ok decat WoT. Cel putin nu are sistemul de scor din WoT. Primesti reward pentru ce faci nu pentru stat prin tufe.

#427
martian_693

martian_693

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 27.07.2016

View Posttar1901, on 04 septembrie 2018 - 16:06, said:


Dupa mine WoT este jocul mai "basic". War Thunder are un combat system aproape realistic dar plin de RNG la tot ce inseamna gun-combat. Sunt multe de invatat. La inceput e simplu dar cu timpul devine mult mai complicat si frustrant. De la tier 3 se dau multe one-shot dar si multe lovituri de genul lovitura directa in ammo-rack si nu se intampla nimic sau explodeaza instant in functie de RNG.

Jocul este pay-2-win probabil mai mult decat WoT. Nu are gold-ammo dar la tier mai mare dureaza foarte mult pana faci unlock la munitie buna. Alt pay-2-win este lv-up la echipaj. Trebuie foarte mult XP sa-i cresti pe toti si au nevoie de multe skills ca sa conduca un tanc cum trebuie. De exemplu un driver slab abia misca un Tiger 2 de pe loc iar unul antrenat il manevreaza de parca e medium-tank. La fel si vitality, un echipaj slab moare de la o schija iar unul "full" rezista la o explozie.

In fine, zic ca WT este mai ok decat WoT. Cel putin nu are sistemul de scor din WoT. Primesti reward pentru ce faci nu pentru stat prin tufe.

inca nu am bagat 1 leu in WT si nici nu o sa bag... am jucat prea mult WOT sa o iau de la capat cu alt joc...

insa devine frustrant cand tragi cu un tun de 75 mm in motorul unui tanc din spate si dai bounce... e jenant...

de aia imi place ideea de WT... ca e mai realist. nu e neaparat pe puncte... si pe HP... e mai mult pe LOGICA si realitate... wot l au transformat in mizerie.

#428
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018

View Postmartian_693, on 17 septembrie 2018 - 00:14, said:

de aia imi place ideea de WT... ca e mai realist. nu e neaparat pe puncte... si pe HP... e mai mult pe LOGICA si realitate... wot l au transformat in mizerie.

Poate e mai realistic decat WoT. Dar eu am jucat de mult timp WT, de inainte sa apara tancurile si in momentul de fata am impresia ca are la fel de mult RNG ca si WoT. Am vazut multe schimbari in jocul asta si incetul cu incetul au copiat totul din WoT.

Mai la inceput cand erau doar tancurile rusesti si germane damage model era mult mai previzibil. 5 shells loveau ammorack-ul si 5 tancuri explodau. Loveai un T-34 din lateral si ceva exploda acolo, un rezervor, o munitie. Meciuri cu 8-10 kills erau la ordinea zilei. Acum dupa doua kills incep zarurile sa se invarta, dai una in ammorack, se face un proiectil negru si nici nu stie ca l-ai lovit. Asta daca mai apuci sa dai un pen.

Au copiat si modelul de premium player din WoT unde trebuie sa bagi bani ca sa treci de tier 7-8. In WT daca ai cumparat un avion sau tanc de tier 5 trebuie sa scoti cardul de credit. Avionul abia zboara fara upgrades iar tancul are munitie care da pen doar la tancuri de tier mai mic. Practic joci ca in WoT la tier 5, esti carne de tun daca nu platesti.

#429
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Da-o dreq de mecanica a jocului, pe cine intereseaza? Ia elicoptere d'aici si taci din gura. :D

Io inca mor de ciuda de cum a fost jocul asta initial si cum ar fi putut sa fie. Acu' e doar o caricatura care are o grafica impecabila.

#430
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Mi-am adus aminte de jocul asta si am o mica problema. Nu reusesc sa imi recuperez parola. De fapt nici nu stiu ce adresa de email am folosit dar le-am incercat pe toate trei la recovery password si nu am primit nici un raspuns pe nici o adresa. Am verificat si in spam si nimic.
Adresele astea 3 le folosesc de vreo 10 ani, exclud sa fie alta pentru ca nu mi-am mai facut alta adresa decat anul asta, deci clar una din alea 3 este.
Jocul inca il mai am instalat pe un HDD oarecum abandonat in 2016 cand am trecut la SSD dar nici din joc nu imi trimite vreun mail de recovery. Nici de username nu sunt foarte sigur...
Am incercat si direct de pe site-ul warthunder.com, nimic.
Am jucat in beta, daca mai tin bine minte de prin noiembrie 2015 pana prin vara lui 2016.

S-au resetat conturile cand s-a lansat oficial?  S-au sters conturile vechi la un moment dat? Ce variante mai am? E vreun site sa vezi statisticile jucatorilor sa vad daca exista username-ul care cred ca il am?

Stiu ca ajunsesem la rusi pana pe la nivelul 4 parca, la nemti pe la 2 si aveam si vreo 2 avioane Posted Image si parca as vrea sa il mai incerc dar nu prea as vrea sa o iau de la zero daca mai am o sansa sa recuperez ceva.

La WOT am reusit sa gasesc userul si emailul tot asa prin incercari. Mi-au trimis pe un email recovery pass cu toate ca nu mai intrasem din 2015 in el...

Edited by IpsilanteCucuruz, 17 September 2018 - 17:37.


#431
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003
Search players.

Din cite stiu nu se sterg conturile indiferent de citi ani n-ai mai intrat. Doar daca l-au banat din cauza de cheat-uri dar nu cred ca e cazul la tine.
In cel mai rau caz incearca si un mail la suport poate te ajuta ei.

#432
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Multumesc! Se pare ca daca mai tin bine minte username-ul inca exista. E acelasi folosit in WOT, deci mica probabilitatea sa fie altcineva. Totusi vad ca apare inscrierea pe 15.02.2015, cam devreme si apare ca as avea 40 de vehicule, cam multe par.
Trimit un mail la suport cu numele user-ului sa vad daca se nimereste vreo adresa de email.

Cat mai ocupa clientul? Ma gandesc sa il download-ez si sa il instalez pe SSD...

LE: Doar 7.82GB? E totul bine? WOT are 28 GB...

Edited by IpsilanteCucuruz, 17 September 2018 - 18:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate