Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Everising S97

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
118 răspunsuri în acest subiect

#91
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005
Vezi ca cele nebranduite ( si multe altele, foarte probabil, majoritatea ) facute de Everising aveau panel IPS facut de LG, de aici si calitatea superba a display-ului.
Pentru mine e o placere sa-l privesc :) chiar daca-l privesc rar, e un display de nota 10, mai ales in banii astia.

#92
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 859
  • Înscris: 01.02.2011

View PostInTech, on 31 octombrie 2012 - 22:28, said:

Vezi ca cele nebranduite ( si multe altele, foarte probabil, majoritatea ) facute de Everising aveau panel IPS facut de LG, de aici si calitatea superba a display-ului.
Pentru mine e o placere sa-l privesc Posted Image chiar daca-l privesc rar, e un display de nota 10, mai ales in banii astia.

ce inseamna nebranduite?
am mai gasit un forum despre Window N101-2 si acolo vorbesc tot de tablete branduite si nebranduite
stau in cumpana daca sa aleg Window N101-2 sau ITab 1011

#93
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 182
  • Înscris: 11.05.2007

View Post81octavus, on 15 noiembrie 2012 - 11:19, said:

ce inseamna nebranduite?
am mai gasit un forum despre Window N101-2 si acolo vorbesc tot de tablete branduite si nebranduite
stau in cumpana daca sa aleg Window N101-2 sau ITab 1011
Nebranduite sunt cele care nu poarta semantura unei marci celebre (brand),cum ar fi Samsung,Asus,ele se numesc exact asa cum ies din fabrica adica Window,Yuandao ,etc.,cand vine Asus la Yuandao si zice sa-mi faci tableta x ,acesta cand va iesi din fabrica nu se va mai numi Yuandao ci Asus.Cam asta e povestea cu branding-ul,daca gresesc sa ma corectati ,caci eu asta am inteles.Avand in vedere ca ambele au specificatii asemanatoare,singura diferenta fiind amplasamentul difuzoarelor/difuzorului,Window 2 difuzoarele sunt 2 la numar si sunt frontale, iar cealalta avand un singur difuzor in spate.

#94
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 859
  • Înscris: 01.02.2011

View PostAVRELYANVS, on 15 noiembrie 2012 - 15:26, said:

Nebranduite sunt cele care nu poarta semantura unei marci celebre (brand),cum ar fi Samsung,Asus,ele se numesc exact asa cum ies din fabrica adica Window,Yuandao ,etc.,cand vine Asus la Yuandao si zice sa-mi faci tableta x ,acesta cand va iesi din fabrica nu se va mai numi Yuandao ci Asus.Cam asta e povestea cu branding-ul,daca gresesc sa ma corectati ,caci eu asta am inteles.Avand in vedere ca ambele au specificatii asemanatoare,singura diferenta fiind amplasamentul difuzoarelor/difuzorului,Window 2 difuzoarele sunt 2 la numar si sunt frontale, iar cealalta avand un singur difuzor in spate.

am inteles ce inseamna branduite sau nu dar m-am exprimat eu gresit cand am pus intrebarea. pe forumul specificat mai sus unii spuneau ca exista varianta branduita si varianta OEM nebranduita si ca ar fi o diferenta intre ele. de fapt vroiam sa stiu care e diferenta.

#95
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 916
  • Înscris: 24.10.2005
Presupun ca de soft , eu alta nu am vazut....

#96
ejohnnydotnet

ejohnnydotnet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 17.05.2010
Sunt sigur ca la una nebranduita nu ai parte de garantie si service in tara. Cam asta ar fi principala diferenta.

#97
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 859
  • Înscris: 01.02.2011

View Postrazvan2k5, on 16 noiembrie 2012 - 06:58, said:

Presupun ca de soft , eu alta nu am vazut....

View Postejohnnydotnet, on 20 noiembrie 2012 - 12:39, said:

Sunt sigur ca la una nebranduita nu ai parte de garantie si service in tara. Cam asta ar fi principala diferenta.

userii de pe un forum se refereau la probleme ale ecranului : ATM there is problem with N101II Branded version. It has screen problem. So i don't know if i will take a try to buy them.

#98
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 916
  • Înscris: 24.10.2005
Itab se aseamana mai mult cu un cube , n101 nici nu se apropie ....

#99
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.741
  • Înscris: 23.11.2005
Cea mai buna treaba e sa o iei de pe pcgarage branduta de InfoTouch.
InfoTouch iTab 971 - daca vrei de 9.7 ca iPad-ul ( eu asa am vrut )
InfoTouch iTab 1011 - daca vrei de 10.1

Garantie tehnica:  12 luni
Garantie de conformitate:  24 luni

Din cite stiu astea-s bazate pe RK3066, in consecinta, nu ca am studiat mult piata in ultimele 2 luni, dar ma indoiesc ca ar fi aparut ceva mai rapid pina la 15-17 mil.

Tableta Acer Tablet A200 - costa 16.3 mil si are Tegra 2 care e mai slab decit RK3066
Samsung P5110 Galaxy Tab2 10.1 inch - costa 15.5 mil si are TI OMAP 4430 @ 1 Ghz ce aparent la o simpla cautare la Google, se pare ca-i mai slab decit RK3066

Acu depinde de preferinte, de bani si de pretentii.
Oricum ar fi, tableta este o fita, ma pis pe ea, am dat 10 mil degeaba.

#100
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 14.02.2006
Scuze de off-topic : Intreabare de tatic : Ce versiune a jocului "The Adventures of Tintin" merge pe tabletele cu RK3066 ? A instalat cineva acest joc ? Am incercat toate variantele posibile (gasite pe net ...). Multumesc !

#101
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 916
  • Înscris: 24.10.2005
nici nu am auzit de joc :P

#102
valserval

valserval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 21.12.2003

View PostFratello, on 22 noiembrie 2012 - 18:22, said:

Scuze de off-topic : Intreabare de tatic : Ce versiune a jocului "The Adventures of Tintin" merge pe tabletele cu RK3066 ? A instalat cineva acest joc ? Am incercat toate variantele posibile (gasite pe net ...). Multumesc !

The Adventures of Tintin apk cautare in google si primul link cel cu apkmania e ok.Am instalat pe window n101 si merge super ok

Editat de valserval, 23 noiembrie 2012 - 23:20.


#103
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.614
  • Înscris: 14.02.2006
Merci ...a fost primul instalat, urmat de alte 8-9 variante/versiuni ... Se instaleaza ok, dar la lansare face "checking-ul" si iese, fara niciun mesaj :( .

#104
Margelatu

Margelatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 115
  • Înscris: 25.11.2005

View PostFratello, on 24 noiembrie 2012 - 16:21, said:

Merci ...a fost primul instalat, urmat de alte 8-9 variante/versiuni ... Se instaleaza ok, dar la lansare face "checking-ul" si iese, fara niciun mesaj Posted Image .
Fratello, stiu ca tu ai Pipo S1, poti te rog sa imi spui mai multe despre tableta asta? Eventual pe PM ca sa nu fie OFFtopic aici. Multumesc frumos.

#105
valserval

valserval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 21.12.2003

View PostFratello, on 24 noiembrie 2012 - 16:21, said:

Merci ...a fost primul instalat, urmat de alte 8-9 variante/versiuni ... Se instaleaza ok, dar la lansare face "checking-ul" si iese, fara niciun mesaj Posted Image .

Nu stiu daca tableta ta este rootata si facuta sa fie compatibila cu samsung(multe dintre aplicatii verifica sa vada ce tip de tableta e si daca e compatibila) vezi niste explicatii la postul #76.Poate asta sa fie cauza.Eu pe a mea am rootat-o

#106
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postvalserval, on 24 noiembrie 2012 - 19:36, said:

Nu stiu daca tableta ta este rootata si facuta sa fie compatibila cu samsung(multe dintre aplicatii verifica sa vada ce tip de tableta e si daca e compatibila) vezi niste explicatii la postul #76.Poate asta sa fie cauza.Eu pe a mea am rootat-o
Cum ai rootat-o mai exact?

#107
valserval

valserval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 21.12.2003
Mai exact eu am pus firmware gata rootat.Dar procedura de root este asta : http://vondroid.com/...12-rooting.281/

Editat de valserval, 25 noiembrie 2012 - 10:13.


#108
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Am gasit urmatoarea tableta pe inventie.net:
http://www.inventie....066-android-4-1

Ce parere aveti?Pe irtie arata bine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate