Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Problema mare fratilor

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tilharu

tilharu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
salutare la toti "PROFESORII" !!!.FRATILOR am o antena de satelit care nu e a mea si miam bagat nasul in setarile de la recever ca nu prea prindea cine stie ce voriam si romanii pe linga altele si acum numai prinde nimic. Cum fac sa il conectez pe un satelit ca nu gaseste nimic am cautat in toate setarile  am dat serch peste serch si degeaba. nimic. am un recever ird420 dela Ftemaximal si lam dat peste cap.:-Dcei de facut ca mam uitat pe ceva siteuri si degeaba nu stiu unde si cum sa umblu sal fac la loc,ca nui nici al meu. Astept si eu un raspuns de la voi cit mai curind ca e de rau.PLS filimon_marian2000 pt yahoo msg. :coolspeak:

Attached Files



#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Pai ai macar antena orientata (fizic vorbind) pe vre-un satelit?

#3
tilharu

tilharu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
pai ce sa zic . cind am montat receverul la tv mergeau vreo 400 de canale si am umblat la el sa prind si ceva romani dar sa dus si numai prinde nimic.nu stiu cum e antena ca e pe bloc si nu prea pot sa am acces la ea pt ca sunt in spania si sunt cam bulangii astia cu datu cheii asa.in general pe romani.cum sa fac si ce sa fac. daca el prindea si eu lam facuit sa numai prinda?

cear fi sa vb pe yahoo mesenger?    filimon_marian2000

#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Banuiesc ca in acest caz nu ai umblat la antena. Macar iti aduci aminte ce programe receptionai? Nu de alta dar sa ne facem o idee spre ce satelit este orientata antena.

#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Probabil pe Hotbird 13'E, dupa numarul de canale...
dar chiar daca se da un factory reset tot ar fi trebuit sa intre macar partial din canale, la o scanare automata
Cauta prin meniu si incearca scanare automata satelit Hotbird... apoi actualizeaza manual toate frecventele sa fie la zi:
http://www.flysat.com

#6
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Intrebarea e alta : de cat timp ai receiverul ? Daca il ai de mai mult de 6 luni , ar trebui sa fii familiarizat cu el ....

#7
tilharu

tilharu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
pai ce sa zic. la antena nam umblat ca nam avut cum. iar receverul il am de 2 ani dar nimeni din casa nu stie sa umble la el iar eu il util de cind vam scris. din canalele alea 400 o=pe care le receptionam mai importante sunt RTL . SUPER RTL MTV, MTV LIVE . MTV BASE NBC CEVA SPANIOLE TV 5 , PRO 7 SI CEVA SPANIOLE. CHESTIA E CA DACA DAU RESTOR LA RECEVER IMI ARATA CANALELE PE CARE LE PRINDEAM ATUNCI DAR DOAR MI LE ARATA , MI LE LISTEAZA DAR NU LE POT ACCESA DECI NU FUNCTIONEAZA LA FEL SI RADIOURILE cit si satelitii care sunt in nr de vreo 22 la fel si satelitii nui pot accesa decit sai editez , ma rog nu stiu cum se face asta dar am obtiunea asta. dac dau restor si schimb maniul in engleza sau akta limba si incerc sa dau iar un reserch total numi mai apr posturile respective adica NO CHANEL. am o obtiune la recever cum au toate , imi arata semnalul cu care receptionez , dar e 00% ori ce as face la fel si pe recever ledul de semnal nuse aprinde deloc.eu am sa incerc sa fac rost d cheia dp bloc sa ma uit acolo sa vad ce se intimpla cu toate ca nu prea stiu sa o orientez dar am so fixez si eu dupa celelalte al veciniloc  cu toate ca inainte de a umbla eu la el puteam viziona ceva canale. treaba e ca am luat manualul de util dp net de la distrib care a lansat receverul si nu am o obtiune in setarile receverului fata de cel din manualul carevam zis. am sa atasez manualul sal puteti vedea, ceea ce lipseste este la pagina 4.2 obtiunea BUSCAR TODOS , acolo aveti si chestia cu semnalul care nu funct la mine adica CLIDAD. INCA CEVA RECEVERUL MEU , CRED CA TOATE, ARE OBTIUNEA DE A L PUTEA CONECTA LA oc.PRINTURN CABLU, cum se face asta ssi pentru ce anume ? sigur e pentru un update dar mie sa nul stric mai rau decit e. merci mult pt raspunsuri. astept noi informatii de la voi.

Attached Files



#8
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 06.09.2004
Esti pe satelitul Astra, 19 grade est.
Incearca sa ajungi la meniul de setare sau cautare programe si da o cautare pe acest satelit.
Sau ca prima verificare ca antena nu e dereglata de pe satelit incearca sa intri in meniu la cautare manuala si cauta pe satelitul astra 19est frecventa : 11686, polarizare Vertical, SR=22000, FEC=5/6. Ar trebui sa gasesti niste canale spaniole.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate