Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Stilul country

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
fispas

fispas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.08.2005
Am tot cautat pe forum daca este vreo sectiune dedicata pozelor in stil country si n-am gasit.
Fiind fun al muzici country si implicit al stilului, m-am hotarat sa creez un topic unde fiecare sa-si puna pozele ce reprezinta orice directie, ramura, a stilului country (nu numai legat de muzica).
Ma gandesc ca poate mai sunt si altii, iar aici vom comenta mai mult reprezentativitatea si valoarea artistica.
Eu incep cu niste poze cu un model dar desigur nu e neaparata nevoie sa fie o persoana subiectul principal.

Seria se numeste "Fata de la tara"

PS. Cel putin unul dintre noi are poze mult mai bune :) nu spui cine persoana importanta :D

Attached Files


Edited by fispas, 04 November 2005 - 18:12.


#2
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
pe mine ma deranjeaza culoarea ramei...in rest nu comentez ca nu fac poze asa bune :P

#3
fispas

fispas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.08.2005

View Postreclamagiu, on Nov 4 2005, 18:13, said:

pe mine ma deranjeaza culoarea ramei...in rest nu comentez ca nu fac poze asa bune :P

la care? ca nu sunt toate aceeasi culoare?

si ce s-ar potrivi?

#4
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
imi plac 1, 5, 6
ce nu-mi place: poza 2 - blurul din stanga jos, poza 3 - backgroundul ala ars rau, tenta fetzei mult prea roshiatica pentru gustul meu

Edited by msdan, 04 November 2005 - 18:41.


#5
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

View Postfispas, on Nov 4 2005, 18:16, said:

la care? ca nu sunt toate aceeasi culoare?

si ce s-ar potrivi?

sorry erau doar 2 poze cand am intrat prima data, deci parerea se refera doar la primele 2

la primele 4...culoarea aia maro.... ori o faci mult mai ingusta ori mult mai alta culoare. :)

mie peronal imi plac rame albe (~100px)  cu o margine subtire neagra sau gri (2-3 pixeli)...dar e chestie de gust.

#6
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Poza 5 imi place,restul hmmm?...2 si 3 nu,3 cer ars,2 i-a iesit o fatza!!!!...4 ar fi avut potential dar,culorile sunt sterse,cerul ala e prea alb...

#7
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
imi plac toate dar la unele se uita in gol.

#8
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
ok...revine cu pareri chiar de ziceam ca nu ma bag...
deci:

1. ok...as schimba rama cu una neagra sau una alba.
2. ok ...pacat ca e defocalizat griful chitarei ca abia mai intelegi ce era...daca era mai putin blur...era ok ok :coolspeak: - as schimba culoarea ramei
3. cred ca e prea prelucrata...fundalul a iesit rau - as schimba culoarea ramei
4. imi place cel mai putin...pe langa rama, desi ideea e ok mie ochiu nu imi fuge deloc pe model, ci pe langa in partea dreapta unde nu e nimic. probabil era bine sa fi incadrat de mai aproape, ai modelul sa ocupe mai mult din poza - as schimba culoarea ramei
5. era bine daca se uita spre chitara spre corzi...era mai naturala pozitia, dar e ok...nici rama nu ma deranjeaza :P
6. imi place cel mai mult. la fel era bine daca se uita spre corzi si mana stanga nu mie se pare ca ar arata ca si interpreteaza ceva...cam doar tine chitara.

#9
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
mie imi plac... "cerul ars" e ok, poate ultima n'ash fi centrat'o asha shi ii mai dadeam un pic de spatziu in fatza...

bravo man... mai pune daca mai ai...

#10
piccolino

piccolino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 11.08.2005
am si eu una mai "country", de azi...

Attached Files


Edited by piccolino, 04 November 2005 - 21:56.


#11
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
stergeti post...a iesit total altceva :blush:

Edited by reclamagiu, 04 November 2005 - 22:05.


#12
fispas

fispas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.08.2005
Se pare ca am reusit sa mobilizez ceva membri cu topicul meu.

Intr-adevar la 3 cerul e ars si nici eu n-am stiut cum s-o mai dreg.

Un lucru pe care trebuie sa-l mai specific o data; am rugamintea sa comentam reprezentativitatea si valoarea artistica a pozelor pe acest topic si mai putin calitatea tehnica. Fiind poze pe o tema ingusta, la asa ceva m-am gandit ca ar interesant. Cat de bine e reprezentat stilul country in fotografii?

In al doilea rand, un cantaret bun nu se uita niciodata la instrument atunci cand canta. Privitul catre instrument da imaginea unui incepator nu a unui artist.

Poza de la picolino o consider ca face parte din acest stil. Caii si vacile sunt animalele prezente in orice ferma de cowboy si a picat bine aici.

Cam atat ca sunt pe dial-up :D.
Pe luni!

Edited by fispas, 05 November 2005 - 11:11.


#13
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,126
  • Înscris: 29.06.2005
Country?
Astea sunt bune?

Attached Files



#14
piccolino

piccolino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 11.08.2005
;) sunt, sunt... dar mai bine sa confirme si fispas, ca e topicul lui!  :rolleyes:

#15
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005

View Postflorinel, on Nov 5 2005, 16:35, said:

Country?
Astea sunt bune?
  Nop,nu e bune ca e numai 2 :rolleyes: ....unde e chitara?....unde e calu'?...sau boul?...unde e cravata rosie? :bouncey:

#16
fispas

fispas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.08.2005

View Postogarafgan, on Nov 5 2005, 18:09, said:

Nop,nu e bune ca e numai 2 :rolleyes: ....unde e chitara?....unde e calu'?...sau boul?...unde e cravata rosie? :bouncey:


Mei orgarafgan nu fi rea!

Eu vreau sa ne punem imaginatia si cunostintele despre stilul country la contributie pentru a putea sa facem poze cat mai reprezentative pt acesta.
Putem pune poze cu obiecte, animale, oameni si combinatii ale acestora.
Spre ex, as vrea sa vad poze cu masini de teren sau decapotabile din acelea mari si cu coarne de inox pe capota de la motor. Eventual nu strica si o cowgirl pe ea sau la volan :)

#17
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
@fispas:
- mie nu-mi prea plac
- ramele alea maro nu merg deloc cu pozele, poate daca erau maro foarte inchis, sau negre
- prima ar fi fost faina daca era si chitara in focus
- la a treia si a patra culorile sunt ciudate

@piccolino:
- mortali caii aia !

#18
fispas

fispas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 29.08.2005
@ ambvision

Prima e facuta cu un SLR cu f/1.8 si mie imi place cum e defocalizata chitara din urmatorul motiv: Chitara e un element anexa la subiect si cred ca defocalizarea ei face sa atraga mai mult atentia asupra subiectului.
Am incercat ca ramele sa imite lemnul dar se pare ca n-am reusit.



O alta poza din acelasi set. Acum e gata prelucrata. Astept comentarii :) dar sa mai puneti si voi.

Tot cu ramele maron :)

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate