Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Limitare R.D.S - o companie din ce in ce mai proasta.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
579 replies to this topic

#19
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Si ce ma intereseaza pe mine ? Sa am 100 de Mb/s in speedtest si sa ma laud. Multumesc, nu.

De ce merge pe UPC sau RTC ?

Edited by ad-bloc, 05 July 2012 - 13:37.


#20
catutza46

catutza46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 01.02.2006
vplay-ul se incarca foarte greu de marti si la mine. tot pe rds sunt si eu.

#21
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011

View Postad-bloc, on 5th July 2012, 14:16, said:

Nu intelegi ca pe UPC merge perfect ?
Pai sa-si traga VPlay teava de la RDS. E vina acelui site, nu a RDS-ului.

#22
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Adica daca site-ul este in Olanda sa apeleze la RDS ?

Edited by ad-bloc, 05 July 2012 - 13:38.


#23
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006
Site-ul e hostat în Olanda, dar video-urile se încarcã de la bulgari:

View Postspavian, on 1st July 2012, 22:39, said:

Deci am verificat ipurile,legatura la vplay din rds se face asa , gateway rds romtelecom , dupa care intra in Balcan-ix ,un internet exchange romano-bulgar pastorit de romtelecom si dupa care siteul este hostat fix in bulgaria de catre Number47 Hosting Company , carora le asigura uplinkul www.powernet.bg. Cata banda sa aiba bulgaroii in balkan-ix sa asigure tot traficul catre rds ...le trebuie minim 10 gb ..
Am verificat powernet este legat la 1gb in balcan-ix cine vrea sa verifice http://b-ix.net/index.php?P=3P0&en . Asa ca pana nu se leaga bulgarii la minim 10gb in balcan-ix nu o sa mearga ok vplay din rds sau pana nu schimba ruta rds sa nu o mai ia prin romtelecom sa ajunga la site ,ci sa o ia direct in balcan-ix si dupa aia la bulgaroi ca au si ei legatura directa de 1 gbs in balcan -ix. E cam complicat ce am explicat..asta e .. cine se pricepe o sa inteleaga ...


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Site-ul e in Olanda, dar serverele de pe care se descarca videoclipurile sunt in Bulgaria. Da un tracerute catre 78.128.63.11 de exemplu, ai sa vezi ca trece prin Romtelecom. Pana acum mergea bine pentru ca era peering direct, ajungea in 3ms la destinatie fara intermedierea RTC.

Edited by MembruAnonim, 05 July 2012 - 13:47.


#25
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostMembruAnonim, on 5th July 2012, 14:15, said:

Noaptea cand e libera reteaua merge acceptabil...
mie nu imi merge nici noaptea la 3-4!

#26
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Nu ma intereseaza. Conteaza ca pe UPC, RTC merge perfect.

Tu stii cine sunt eu ?

#27
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Ce vina are RDS ca vplay nu are teava destula pentru RDS? voi sunteti batuti in cap?

#28
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Numai tampenii spui. Cu ajutorul unui proxy merge perfect. Uite cine a sarit in ajutor, fanaticul. Tu nu intelegi ca RDS limiteaza ca asa vrea voyo, respectiv mediapro ?

Edited by ad-bloc, 05 July 2012 - 14:00.


#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, e vorba de o conspiratie marca PRO.
:first:

Prin proxy evident ca merge, pentru ca te folosesti de alta retea..

Edited by MembruAnonim, 05 July 2012 - 14:04.


#30
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postad-bloc, on 5th July 2012, 14:53, said:

Nu ma intereseaza. Conteaza ca pe UPC, RTC merge perfect.

Tu ai ramas blocat pe banda ta. Daca ti se incarca un site greu e vina celor de la RDS? Ei gazduiesc acel site?

E foarte corect si logic ce zice w21, ia si citeste-i mesajele pana intelegi. Nici mie nu imi convine ca nu mai merge vplay pe RDS, dar internetul tau nu are nici o vina, ci cei de la vplay pt ca nu ofera peering direct cu RDS. Eu zic sa te duci la opc sau sa-i dai in judecata pe cei de la vplay, ca te-au pus sa-ti faci cont si acum nu mai poti vedea filmele. Nu uita sa le ceri si daune!

Daca tot iti convine asa mult UPC si RDS consideri ca e de ca**t, ramai fratele meu cu UPC tau care prinde 3 mb/s cand nu bate vantu afara si pica cum da o picatura de ploaie. Nu zic ca astia de la RDS sunt niste ingerasi si ca nu au punctele lor slabe, dar cel putin au internet ieftin, de viteza, si la mine in 6 ani a picat de vreo 5-6 ori, intre 30 minute si 6 ore, in 2 nopti la rand cand nu stiu ce fire inlocuiau, asta intre 2 si 8 dimineata.

Tu si Antenele ce ii atacati toata ziua pe astia de la RDS, dar oare de ce au ei cea mai mare acoperire si cei mai multi clienti? Acu trebuie sa o bagi pe aia ca in unele sate rds e singura varianta.

#31
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Este o tampenie marca RDS, culisele nu ma intereseaza. Auzi vplay nu are banda pentru RDS.

Asta este clientul RDS : poate sa i se taie orice , el oricum este multumit. Eu si antenele... pana aici se ajunge cand aperi RDS-ul. Noroc ca aia care vor sa se uite pe vplay sunt nemultumiti de RDS, asa incat parerea ta nu conteaza.

Edited by ad-bloc, 05 July 2012 - 14:07.


#32
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postad-bloc, on 5th July 2012, 15:05, said:

Este o tampenie marca RDS, culisele nu ma intereseaza. Auzi vplay nu are banda pentru RDS.

Asta este clientul RDS : poate sa i se taie orice , el oricum este multumit. Eu si antenele... pana aici se ajunge cand aperi RDS-ul. Noroc ca aia care vor sa se uite pe vplay sunt nemultumiti de RDS, asa incat parerea ta nu conteaza.

Rusine Dinu Patriciu! :nonobad:

#33
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Spiritul asta de haita ala angajatilor RDS este suparator. Stiam eu ce stiam cand am promis user-ului amenintat de RDS ca o sa trec la un FL 1 de 29 de lei, in loc sa ma complac la un abonament de 51 de lei.

#34
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
incercati si www.tyxo.pl poate merge mai bine ;)

Edited by LensFlare, 05 July 2012 - 14:16.


#35
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Cat pot unii sa fie de ****
Daca eu am un site pe care stiu ca intra lume cu duiumu' nu ma apuc sa-l hostez in Africa pe host shared de 3 $ cu conexiune de 10 Mb, imi iau dedicat in Romania la o firma renumita cu conexiune Gigabit.
Ce-i de vina RDS ca el ofera teava de 20 toli si vplay isi trage teava de sfert la server.
Gizas! :death:

Edited by bogdan_popescu, 05 July 2012 - 14:19.


#36
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Vad si un moderator pe aici.
Cred ca ar fi cazul sa se mai calmeze spiritele, prea multa pasiune pentru un subiect neinteresant.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate