Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Routere

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
danuta67

danuta67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.02.2005
trebuie sa-i spun sefului diferentele dintre un router normal si un calculator facut router. ma puteti ajuta ?

ex: calculatorul router implementeaza soft ce routerul are implementat hardware ... avantaj: routerul este mai rapid si mai sigur. dezavantaj: routerul specializat este mai scump. (sper ca nu am facut vreo confuzie)

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postdanuta67, on Nov 3 2005, 11:46, said:

trebuie sa-i spun sefului diferentele dintre un router normal si un calculator facut router. ma puteti ajuta ?

ex: calculatorul router implementeaza soft ce routerul are implementat hardware ... avantaj: routerul este mai rapid si mai sigur. dezavantaj: routerul specializat este mai scump. (sper ca nu am facut vreo confuzie)

Te-ai gandit bine cu o singura exceptie ;) un router bunicel costa sub 200RON deci nu vad cum ar fi mai scump ca si un calculator folosit pe post de router...

Edited by LR, 03 November 2005 - 12:08.


#3
danuta67

danuta67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.02.2005
poate exista o usurinta in configurarea calculatorului... sau mai bine spus, sunt mai putin cei care stiu sa configureze un router...

Quote

un router bunicel costa sub 200RON
  
unde sunt asa preturi ? (sper ca nu prin america) ... si ce routere sunt ?

Edited by danuta67, 03 November 2005 - 12:34.


#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postdanuta67, on Nov 3 2005, 12:28, said:

poate exista o usurinta in configurarea calculatorului... sau mai bine spus, sunt mai putin cei care stiu sa configureze un router...

unde sunt asa preturi ? (sper ca nu prin america) ... si ce routere sunt ?

Nu te supara dar tu pe ce lume traiesti? Ia uita-te spre exemplu aici.
Referitor la configurarea unui router tot ce trebuie sa stii este deja in manualul de utilizare cu care vine. Si un copil de liceu il stie configura avand in vedere cat de mult au evoluat interfetele in ultima vreme ;).

Edited by LR, 03 November 2005 - 13:47.


#5
FuryRo

FuryRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 12.08.2003

View Postdanuta67, on Nov 3 2005, 11:46, said:

trebuie sa-i spun sefului diferentele dintre un router normal si un calculator facut router. ma puteti ajuta ?

ex: calculatorul router implementeaza soft ce routerul are implementat hardware ... avantaj: routerul este mai rapid si mai sigur. dezavantaj: routerul specializat este mai scump. (sper ca nu am facut vreo confuzie)

http://forum.softped...58

#6
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
@FuryRo

Quote

Deci nu poti sa "pui" un HUB de dc pe el

Pt moment asa este dar am citit ca sunt in teste la mai multi producatori prototipuri de routere cu HDD integrat deci in curand se va putea hostuii o pagina web se va putea configura un server de e-mail etc ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate