Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Probleme cu contor de scara pt apa rece

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
tomorrow

tomorrow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 24.06.2004
Stau intr-un apartament dintr-un bloc de patru etaje. De curand,  cca. 2 luni ne-am trezit cu o echipa de la Apanova ca vin si monteaza un nou contor de apa rece la scara. pana aici nimic nasol. Dar.... de cand l-au montat, presiunea la apa in TOATA casa este mai mica, indiferent daca e wc sau chiuveta din bucatarie. Dupa jde de telefoane, vine dom maistru si imi spune raspicat din usa masinii de interventie, ca am presiune LA INTRAREA IN apometru conform Stas-ului nustiu care. Eu inteleg treaba, asta dar nu inteleg de ce de la DN 100 (cat era magistrala ceushista de apa) au facut frantzujii o reductie, la DN 50 pe care au montat celebrul apometru, cu presiunea conform stas-ului lu' dom. maistru.
So, ori nu inteleg eu, ori cei de la Apanova au injumatatit "livrarea" de apa la mine in bloc. ( In loc de ~ 5 bari ( sau pe acolo) la DN 100 noi primim ~5 bari ( e doar un exemplu) la DN 50.
Rezultanta este ca  acum dushul curge de parca ma spal la GEISER sau alta instalatie de produs instant apa calda.
Am facut si reclamatii in scris dar toate s-au intors cu .... livrarea apei este in conformitate cu .... drept pentru care ..... al. dvs....

O fi Bine?

#2
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
La intrare in ala ai presiunea respectiva, dar la iesire?? Foaie, pix, Plangere ->ANPC

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate