Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Allview AllDro 3 Speed

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#1
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Deschid un topic pentru aceasta tableta http://www.emag.ro/t...-pAlldro3Speed.
O are cineva?
Ne spune si noua cum se comporta?

#2
FcRBlessing

FcRBlessing

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 03.06.2012
Personal am avut si eu o tableta allview, si faza e urmatoarea, e f buna, mai ales cea spusa de tine, dar la pretul asta m-ai bine ti-ai cumpara un laptop care are caracteristici de 2,3  ori mai bune decat aceasta tableta, daca vrei un device ca sa-l poti lua dupa tine si sa fie si FOARTE USOR, atunci da, iti recomand tableta, vad ca e si android 4.0, 16 gb, camera de 5, aceasta tableta poate fi folosita doar pt office(cu appurile de la android market) si pentru mediul online, jocuri nu prea bine "dezvoltate". Si eu mi-am luat tot o tableta allview si merge bine, o folosesc doar pentru sedinte,convorbiri prin skype, browsing. Allview se comporta foarte bine pe paginile web, mai ales daca ai si semanl wifi imbunatatit (cred ca merge si stick de la rds), se incarca f rpd...browserul e f bun...touch merge foarte bine, o prietena de-a mea umbla pe tableta doar cu unghile de 10 cm :)) (are raspuns foarte rapid),...mai multe nu pot sa zic, ca totusi, nu e un pc sau laptop sa aiba asa de bine dezvoltat OS...

#3
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
ai avut o tableta sau exact modelul de mai sus?

#4
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007

View PostFcRBlessing, on 16th June 2012, 23:04, said:

Personal am avut si eu o tableta allview, si faza e urmatoarea, e f buna, mai ales cea spusa de tine, dar la pretul asta m-ai bine ti-ai cumpara un laptop care are caracteristici de 2,3  ori mai bune decat aceasta tableta, daca vrei un device ca sa-l poti lua dupa tine si sa fie si FOARTE USOR, atunci da, iti recomand tableta, vad ca e si android 4.0, 16 gb, camera de 5, aceasta tableta poate fi folosita doar pt office(cu appurile de la android market) si pentru mediul online, jocuri nu prea bine "dezvoltate". Si eu mi-am luat tot o tableta allview si merge bine, o folosesc doar pentru sedinte,convorbiri prin skype, browsing. Allview se comporta foarte bine pe paginile web, mai ales daca ai si semanl wifi imbunatatit (cred ca merge si stick de la rds), se incarca f rpd...browserul e f bun...touch merge foarte bine, o prietena de-a mea umbla pe tableta doar cu unghile de 10 cm :)) (are raspuns foarte rapid),...mai multe nu pot sa zic, ca totusi, nu e un pc sau laptop sa aiba asa de bine dezvoltat OS...
Ai avut acest model http://www.allview.r...d/specificatii/?
Cum merg anumite jocuri din market pe ea?(Asphalt 5, 6, Nova HD)

#5
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
@FcRBlessing , 99% a vut alta tableta .......

Eu sunt in cautarea unei tablete cu ecran de la 9.7' in sus.
Se pare ca va trebui sa mergem s-o testam intr-un magazin .... dar inca nu am gasit-o pe niciun stand .

Edited by conu, 18 June 2012 - 09:20.


#6
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Eu as zice ca Allview AllDro 3 Speed sta mai bine decat E-Boda Impresspeed Supreme la multe capitole: camere video mult mai bune,spatiu flash 16G fata de 8Gb la eboda,acumulator mult mai mare 7800 mah fata de 5500 mah la eboda, 2USB(desi sunt microUSB) fata de 1USB la eboda.
Dezavantajul este ca nu am vazut modemul de RDS MF110 in lista lor(probabil cu un update vor rezolva).
Poti avea surprize si cu Allview AllDro 3 Speed pentru ca nu au aparut inca rewiewuri cu ea.

Edited by meseriasu2, 18 June 2012 - 09:56.


#7
Cronus

Cronus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 25.12.2009
Eu as zice ca ... ai facut un copy/paste la pm-ul care ti l-am trimis,cuvant cu cavant...


View Postmeseriasu2, on 18th June 2012, 10:56, said:

Eu as zice ca Allview AllDro 3 Speed sta mai bine decat E-Boda Impresspeed Supreme la multe capitole: camere video mult mai bune,spatiu flash 16G fata de 8Gb la eboda,acumulator mult mai mare 7800 mah fata de 5500 mah la eboda, 2USB(desi sunt microUSB) fata de 1USB la eboda.
Dezavantajul este ca nu am vazut modemul de RDS MF110 in lista lor(probabil cu un update vor rezolva).
Poti avea surprize si cu Allview AllDro 3 Speed pentru ca nu au aparut inca rewiewuri cu ea.


#8
danielush

danielush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2005
Mi-am achizitionat tableta direct de la Allview. Asa ca prime impresii, se misca corect, PC cu W7 l-a vazut, flash 11 instalat de pe GPlay, jocuri downloadate de pe GPlay se misca bine. Office-ul este chiar decent. Este un best buy, exact pentru scopul pt care l-am achizitionat. Pt mers vacanta, tabere, excursii! Un pic cam grea, capacul de Al rigidizeza bine tableta, ecranul este destul de luminos. Mai trebuie sa gasesc o folie de protectie si husa de protectie(am vazut destule de multe compatibile!). Inca nu m-am lamurit cu compatibilitatea modemurilor de la Orange si Vodafone(urmeaza sa achizitionez un abonament de internet mobile) iar suportul de la firma inca nu mi-a raspuns in legatura cu acest subiect. Lista de modemuri compatibile este cam veche, dongle-ul lor este cam scump!, iar la furnizori se gasesc modemuri mai rapide, mai noi(updatate) si mai bune!

#9
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
1.Cum merg serialele de pe #### ? (subtitrare au ?) necesita user .
2. De specificat cum se vede pe ecran , daca iesi la lumina naturala.
3. Nova3 Hd, Asphalt 5, 6 si alte jocuri HD merg ?... dar va trebui sa gasesti unul facut bine
4. Merg descarcate Asphalt5, 6 din Market, si apoi instalate?
5. Merg fluent fisierele Full HD si mkv?
6. Ai idee merge cu vreun modem de la RDS?
Speram sa ne tii curent cu parerile tale in privinta experientei in utilizare , si sa ne spui cum se comporta.

Edited by meseriasu2, 19 June 2012 - 18:39.


#10
danielush

danielush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2005
vplayer, merge cu subtitrare. are si el un player ok, care suporta destule formate(inclusiv mkv de pe stick) si subtitrarea merge ok. Full HD este pe iesirea pe tv care suporta asa ceva(are cablu inclus). Pe youtube se misca impecabil pe HD. O sa descarc jocurile indicate de voi si apoi va spun cum merg. Ce am descarcat eu(foarte repede din Gplay) se joaca ok! Am descarcat si un Office care se comporta corect. Pe Google se misca repede, iar daca inastalati Flash vezi site-uri grele(eu de obicei fac test cu site-ul de la Disney). e un best buy, ma repet pt ce aplicatii am nevoie. Bateria, o am incarcata de ieri si abia acum am marsat un pic si e pe la 30%. Seamana mult cu Samsung 10.1 in aplicatii, iar Android 4.03 e ok!. O sa descarc jocurile indicate de voi si mai povestim. Nu sunt un fan al jocurilor si am luat-o pt aplicatii office si jocuri rapide :).

#11
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002

View Postdanielush, on 19th June 2012, 22:19, said:

vplayer, merge cu subtitrare. are si el un player ok, care suporta destule formate
Întrebarea nu a fost despre player-ul video vplayer, ci despre site-ul de seriale www.####. Dacă poți să ne dai informația asta ar fi super. ;)

#12
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Cum se vede ecranul afara, in bataia soarelui?
Ai idee, merge vreun modem de la RDS pe ea, pt. conexiunea 3G?

#13
danielush

danielush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2005
Stiu sa fac diferenta intre player si site :console: Deci merg filemele de pe site-ul precizat, acum depinde de netul tau pt calitatea si cursivitatea filmului. Ecranul nu are posibilitate de a se adapta la lumina , deci sunt oarecare probleme in adpatare la lumina puternica a soarelui(nu e AMOLED :rolleyes: ). Totusi nu m-am lamurit care este coompatibilitatea cu modemurile pentru 3G care sunt acum pe piata - cele cu care sunt compatibile sunt cam generatia anului 2009!! Iar raspunsul primit de la suportul lor a fost super dezamagitor - nu au facut decat sa copieze lista de modemuri compatibile, fara sa precizeze alte detalii. Deci nu stiu daca merge pe DIGI . Al lor este cam peste bugetul alocat unei astfel de investitii. Eu vreau sa stiu compatibilitatea pt Orange!

#14
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Nu am spus ca nu stii sa faci diferenta intre un player si un site; in raspunsul tau anterior te-ai referit la player (asa se intelege), de aceea am facut precizare.
Ma rog, e bine ca se vad cursiv.

#15
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Bobses a patit-o cu Eboda Impresspeed Supreme http://forum.softped...howtopic=869471
Poate tableta asta nu are problemele semnalate pe forumul mentionat.

Edited by meseriasu2, 20 June 2012 - 14:56.


#16
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Am descoperit forumul dedicat tabletelor Allview (mi se pare extraordinar că se lucrează la ROM-uri custom): http://alldro.forumer.com
Din păcate, după ce-mi fac cont și mă conectez îmi dispar forumurile (nici un forum nu este vizibil după conectare și, mai mult, nu se poate trimite mesaj adminilor prin formularul de contact din cauza unei erori). Ca să pot citi topicurile trebuie să fiu deconectat, dar nu poate fi postat nimic. :) E ciudat configurat forumul...

Edited by Bobses, 20 June 2012 - 20:15.


#17
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Am vazut pe site , la ei , la specificatii :
GPU
MALI 400 MP, 4 CORE

Cred ca e incorecta informatia , cred ca e single core la 300 ....  ca toate au asa ( astea de zic ca sunt cu 1.5 total)
Daca gresesc ... rog pe cineva sa-mi spuna cum este tactat MALI .

#18
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007

View Postconu, on 21st June 2012, 22:25, said:

Am vazut pe site , la ei , la specificatii :
GPU
MALI 400 MP, 4 CORE

Cred ca e incorecta informatia , cred ca e single core la 300 ....  ca toate au asa ( astea de zic ca sunt cu 1.5 total)
Daca gresesc ... rog pe cineva sa-mi spuna cum este tactat MALI .

Uite aici http://www.allview.ro/?id=638

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate