Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Allview AllDro 3 Speed

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#37
danielush

danielush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2005

View Postwhitey, on 28th June 2012, 18:14, said:

Multumesc danielush.

Inca 2 chestii :

- volumul sunetului e cam scazut, am rezolvat cu un app Volume +, totusi cred ca nu poti viziona ceva in masina cum ma gandeam si eu

- legat de jocuri, hardware se pare ca este foarte aproape de un tegra 3 LINK , dar daca producatorii nu produc foarte mult pentru chipsetul asta, Mali 400, este normal ca nu vor suportate. Eu am plecat din start cu ideea ca n-o sa joc chestii complicate pe ea.
Multumesc mult pt ideea cu App volume + ! Doar nu dai petrecere cu tableta :)) ! Folosesc casti bune si se aude super ok! Mai ales daca dai ceva bani si iti iei un Winamp Pro! - merita toti banii si este pana in 20 de lei! In general, programele pe care le platesti sunt ok,! chiar sunt super! un Titanium Backup PRO Key + root la 20 de lei este foarte folositoare, indispensabila. Acum despre plata pe card, va recomand un Visa de la ING in care ai bani doar ca sa poti fae plati (iarasi nu fac reclama, dar poti sa iti pui singur bani cat ai nevoie pe el si apoi faci plati, supersecurizate!)

#38
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005

View Postwhitey, on 28th June 2012, 18:14, said:

- legat de jocuri, hardware se pare ca este foarte aproape de un tegra 3 LINK , dar daca producatorii nu produc foarte mult pentru chipsetul asta, Mali 400, este normal ca nu vor suportate.

Hai sa fim mai precisi ... sa nu generalizam :
-Mali 400 .. urmat de specificatiile frecventa + MP ( cate core foloseste din cele 4) ... din ce am citit pana acum ( si sunt cititor casnic :))... poate folosi 1 core pana pe la 300 ( banuiesc ca e cazul de fata) ... 2 core ( ca in cazul Amlogic 8726MX ) .... 4 core ( ca in cazul RK3066) .... la toate ,frecventa e la latitudinea producatorului.
-Ei bine ...... e diferenta destul de mare intre prima si celelalte 2 variante .....
- Nu poti compara prima varianta cu tegra3 ... e ca si cum ai face comparatie intre 100 si 1000 $ ... tot bani sunt , dar poti face mult mai multe cu varianta a doua. :)
O mare importanta o are si optimizarea sistemului de operare .

Edited by conu, 29 June 2012 - 11:01.


#39
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Precizari binevenite, multumim.

De pe site-ul Allview la specificatii :

CPU
A10, Cortex A8 - 1,2GHz

GPU
MALI 400 MP, 4 CORE

E de bine, coane ? :)

#40
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
E super bine daca e asa :).... dar eu tot n-am reusit sa aflu exact ... cine o are , un benchmark ceva ???? (antutu... sau altceva , un sistem info )

Edited by conu, 29 June 2012 - 15:20.


#41
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Am facut testele sugerate plus Quadrant standard. Sunt rezultate slabe as zice, procesorul si rezolutia par raportate gresit.

Attached Files



#42
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Am luat aseară tableta de la emag. Din start, e o îmbunătățire a aspectului față de E-Boda. În plus, de data asta ecranul e ferm prins în carcasă, și nu mai am senzația că voi rămîne cu el în mînă...
Bineînțeles, după cum mă așteptam, modemul meu ZTE MF 100 nu merge...
vplay . ro merge cu subtitrare, dar nu fluent (ca net am Fiberlink 2 de la RDS, download maxim 100 Mbs, am un ruter Dlink DIR 600, setat la Best pentru Wireless și să folosească numai  protocolul n; un test cu speedtest pe tabletă îmi arată valorile maxime pentru download - 19 și ceva, maximul în speedtest este 20 Mb/sec - așa că problema netului e înlăturată).
Ca jocuri nu am instalat, deocamdată, decît seria Angry Birds pt. fiică-mea. Am să caut și ceva pentru mine, cînd voi avea timp.
Mai multe au spus ceilalți, cei care au luat tableta înaintea mea. :)
Una peste alta, Allview Aldro 3 Speed e peste E-boda Impressspeed X100 și nu-mi pare rău că am returnat E-boda.
A, bateria m-a lăsat după vreo 5 ore de wi-fi, teste video și ceva jocuri.

Edit: am încercat acum clipurile de la vpaly . ro și pe desktop (Ubuntu 12.04, Firefox 13.0.1) - merg tot cu întrerupere, așa că arunc pisica în curtea site-ului...

Edited by Bobses, 30 June 2012 - 07:32.


#43
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007
Vad ca nu mai face parte din oferta emag.

#44
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Curios c-au scos-o... Aseară încă era pe site la ei...

#45
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postwhitey, on 28th June 2012, 17:43, said:

Nu stiu, poate te ajuta altcineva care alt model de modem. Momentan e foarte noua tableta si nu cred ca au testat-o multi.

Eu sper ca Allview sa rezolve compatibilitatile, pentru ca pierd multi clienti probabil pe treaba asta, nu toata lumea e dispusa sa dea 230 RON pe modemul lor.
Se gaseste Huawei E1750 la 100 de lei care este compatibil cu tableta asta,trebuie doar sa cauti un pic pe google.

#46
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007

View Postcrissty, on 30th June 2012, 13:20, said:

Se gaseste Huawei E1750 la 100 de lei care este compatibil cu tableta asta,trebuie doar sa cauti un pic pe google.
Asa este, dar la acest modem nu trebuie si un card?

Edited by meseriasu2, 30 June 2012 - 12:23.


#47
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Dacă e decodat, merge cardul de la Digi.

#48
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postmeseriasu2, on 30th June 2012, 13:22, said:

Asa este, dar la acest modem nu trebuie si un card?
Iti trebuie o cartela logic,dar se vaicareau unii pe aici ca nu merge cu mf110 de la rds.pai iti iei un e1750 si pui cartela din mf110 si ai net.daca iei modemul de la ei ala la 230 lei sau unul de la orange/vodafone nici alea nu merg fara cartela.

#49
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007

View Postcrissty, on 30th June 2012, 13:26, said:

Iti trebuie o cartela logic,dar se vaicareau unii pe aici ca nu merge cu mf110 de la rds.pai iti iei un e1750 si pui cartela din mf110 si ai net.daca iei modemul de la ei ala la 230 lei sau unul de la orange/vodafone nici alea nu merg fara cartela.

Merge cu cartela din MF 110 ?
L-am gasit la Stoian Cristi 0766465649 , la 100 lei.

Edited by meseriasu2, 30 June 2012 - 12:33.


#50
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postmeseriasu2, on 30th June 2012, 13:31, said:

Merge cu cartela din MF 110 ?
L-am gasit aici http://shop.####.ro/...android-1531547, la 100 lei.
Daca e decodat merge cu orice cartela.si cartela din mf110 merge in orice alt modem care nu e codat pe o anumita retea.nu apare site-ul pe care l-ai pus.

#51
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
De ce nu folositi forumul dedicat tabletelor Allview pentru a afla raspunsul la intrebarile voastre? Va place sa experimentati?

#52
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007

View Postole, on 30th June 2012, 13:33, said:

De ce nu folositi forumul dedicat tabletelor Allview pentru a afla raspunsul la intrebarile voastre? Va place sa experimentati?
Si acest forum cui ii este dedicat?
Nu tabletei Allview AllDro 3 Speed?

Edited by meseriasu2, 30 June 2012 - 12:43.


#53
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004

View Postole, on 30th June 2012, 13:33, said:

De ce nu folositi forumul dedicat tabletelor Allview pentru a afla raspunsul la intrebarile voastre? Va place sa experimentati?




Te referi la forumul acesta : http://alldro.forumer.com ? Daca, da, afla ca este mai tot timpul down. Si daca ma uit mai atent nici nu vad o sectiune ptr alldro 3 speed.

#54
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002

View Postwhitey, on 30th June 2012, 15:45, said:

Si daca ma uit mai atent nici nu vad o sectiune ptr alldro 3 speed.

Am cerut eu acum 2 zile înființarea unei secțiuni pentru Alldrro 3 Speed: http://alldro.forume...d-t2265611.html
Din păcate, nici un răspuns... Păcat, ideea forumului e super ok; din păcate, e lăsat în paragină...
S-ar putea face un forum modern, pe SMF sau pe phpbb... Trebuie numai puțin interes și implicare. Ce mișto ar fi ca toate problemele, nelămuririle și celelalte (inclusiv ROM-urile custom) să fie adunate într-un singur loc! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate