Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

RADARE FIXEEEE !

- - - - -
  • Please log in to reply
1763 replies to this topic

#19
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
O sa aibe tiganii grija sa fure radarele, ca doar au carcasa si stilpul din fier.  :photo:

#20
miluch

miluch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 30.04.2005

View PostH725, on Nov 9 2005, 18:10, said:

O sa aibe tiganii grija sa fure radarele, ca doar au carcasa si stilpul din fier.  :photo:

da, apropo de asta ... daca vine o "natiune conlocuitoare" si il smulge pur si simplu din stalp si pleaca cu el ce se intampla, ??

#21
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postmiluch, on Nov 12 2005, 21:05, said:

da, apropo de asta ... daca vine o "natiune conlocuitoare" si il smulge pur si simplu din stalp si pleaca cu el ce se intampla, ??

il gasesti a doua zi de cumparat la "baieti", cum era acum catva timp si cu telefoanele publice cu cartela, de la jumuleau astia :(

#22
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postmiluch, on Nov 12 2005, 21:05, said:

da, apropo de asta ... daca vine o "natiune conlocuitoare" si il smulge pur si simplu din stalp si pleaca cu el ce se intampla, ??

O sa le pozeze mutra cum se chinuie sa fure aparatul, numarul de inmatriculare al carutei. Transmitind prin gprs sau orice altceva, o sa ii prinda echipa de interventie a politiei, daca o sa fie asa ceva, pina la primele radare furate. Daca nu, cu atit mai bine pt alcatel, o sa primeasca bani pentru fiecare aparat furat si inlocuit.

Astept radare/camere video si pt semafoare, ca se trece pe rosu in nesimtire in tara asta.

:cursing:

Edited by H725, 12 November 2005 - 23:54.


#23
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Voi va dati seama ce insamna radar din 5 in 5 km ?
Chiar si pt voi lupii moralisti !
Ce dracu sa mai faci cu detectorul de radar ? Accelerezi ca sa pui frana ?

Pai pe "fast lane-ul" Bucuresti-Ploiesti si asa injuri de mori pt ca inevitabil sunt Dacii care se rup sau soferi carora acul de vitezometru nu le trece niciodata de 60 Km/h !

Inchipuiti-va acum ca toti vor merge cu 55 Km/h si o sa vedeti o coada monstruoasa !

Bani din amenzi ? Hai sa vedem milionarul in $ care va lua toate radarele la 120 Km/h zburand peste toti ceilalti soferi si ramanand fara carnet dupa acest ultim drum !

Vor fi 2 variante:
- vor fi vandalizate (inevitabil)
- nu vor putea fi folosite pt ca va fi blocat traficul intre Bucuresti si nordul tarii.

Pui asemena radare daca ai alternative pt soferi ! (autostrazi, drumuri fara cratere & carute etc)
Chiar acum, dupa Sinaia se merge bara la bara din cauza numeroaselor treceri de pietoni nefemaforizate din Azuga-Busteni ! Nu mi-a venit sa cred, insa am patit-o de doua ori pana acum si e super frustrant...

#24
bmcdro

bmcdro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.11.2003

View PostCourage, on Nov 13 2005, 01:52, said:

Pui asemena radare daca ai alternative pt soferi ! (autostrazi, drumuri fara cratere & carute etc)
Exact asta era ideea ...

RO ...

#25
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003

View PostAlexandru, on Nov 6 2005, 12:25, said:

am vazut in Pucheni Mari in Barcanesti si Ciolpani , oricum radere sunt numai in localitate

Eu am inteles ca este unul si pe pasarela de imediat dupa Saftica, inainte de soseaua la dreapta spre Snagov Sat...  :cursing:

Poate sa faca cineva o lista completa, in ordine "cronologica"? :D

#26
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
-parca pe drumurile europene e voie 100km/h. DN1 e european?

-in sate sa fie voie 70km/h. Ca doar in orase importante, pe intrarile si iesirile din oras, e voie 70 km/h (asa e in TM), sa fie si prin acele sate, sau sa faca centuri la toate satele. Si sa faca pasarele pt pietoni, ca oricum e sinucidere aproape sigura traversarea DN1 in oricare din acele sate. Din pacate in toate satele de rahat trebuie sa mergi cu 50km/h.

Edited by H725, 13 November 2005 - 22:39.


#27
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Da, mi s-a parut si mie ca era unul in Saftica. Ar fi in total 4...

#28
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001

View PostH725, on Nov 13 2005, 22:38, said:

Si sa faca pasarele pt pietoni, ca oricum e sinucidere aproape sigura traversarea DN1 in oricare din acele sate. Din pacate in toate satele de rahat trebuie sa mergi cu 50km/h.


Cand vei vedea tu ul localnic care urca pe acele pasarele.. eu iti dau de baut.
Nu le foloseste nimeni, sunt virgine.
Era sa calc un "satean aurolaco-alcoolic" chiar la 10 m de o astfel de pasarela. Dupa ce m-am lasat jumatate de cauciuc pe sosea tot el era ofticat ca ce ba.. de ce merg tare si calc oamenii ?

Also poate mai umplu si ei cu apa canistrele alea de plastic dintre benzi, pt ca fra apa efectul te decelerare este inexistent :( Nu mai au pic de apa !

#29
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View PostCourage, on Nov 13 2005, 01:52, said:

Voi va dati seama ce insamna radar din 5 in 5 km ?
Inchipuiti-va acum ca toti vor merge cu 55 Km/h si o sa vedeti o coada monstruoasa !
Le arde lor de reducerea accidentelor cum ii arde dracului de tamaie...
La 3 milioane E, cam cat o fi fost comisionul..?
Totusi 100 camere in 3 milioane E =>30.000E de camera, bai ale dracului camere, nu vi se pare ca sint putin cam "ieftine"? Asta e deja apartament, nu maie camera ...

#30
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostCourage, on Nov 14 2005, 17:51, said:

Cand vei vedea tu ul localnic care urca pe acele pasarele.. eu iti dau de baut.
Nu le foloseste nimeni, sunt virgine.
Era sa calc un "satean aurolaco-alcoolic" chiar la 10 m de o astfel de pasarela. Dupa ce m-am lasat jumatate de cauciuc pe sosea tot el era ofticat ca ce ba.. de ce merg tare si calc oamenii ?

Also poate mai umplu si ei cu apa canistrele alea de plastic dintre benzi, pt ca fra apa efectul te decelerare este inexistent :( Nu mai au pic de apa !

Eram sigur ca nu le folosesc.... Nici macar trecerile de pietoni nu se folosesc pe la noi, chiar si la 10 metrii de ea, tot pe unde nu e voie trec astia.... Poate daca ar pune scari rulante, de placerea ar merge localnicii cu ele... Ca daca au dat 3 milioane, mai merge sa dea citeva pt confortul clasei agricole...

Apa e scumpa, acum vine iarna, poate o sa inghete. Sau poate au pus apa in ele dar romanii au furat-o crezind ca e cine stie ce...

#31
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Am mai auzit de unul prin Baneasa (pe langa INMH) si de unul in Otopeni. Confirma cineva ?

#32
mibibimi

mibibimi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.07.2005

View Postbmcdro, on Nov 4 2005, 11:51, said:

Eu deocamdata am vazut unul in Potigrafu, vreo 2 in Pucheni si unul in Barcanesti. Dar se pare ca se mai monteaza in alte locuri  :cursing: . Cine mai are si alte informatii ...

NR. LOCATIE TIP Obs.

1 Aerogarii stalp consola stanga, intersectia ANTENA 1, aeroport Baneasa, Ion Ionescu de la Brad
2 INMH stalp consola stanga la 50m de intrarea la INMH
3 INMH stalp consola dreapta la 50m de intrarea la INMH
4 Academia Politie stalp simplu 10m pe Erou Iancu Nicolae, in scuar
5 Academia Politie stalp consola colt dreapta, pe DN1 ,cu 25 m inainte de intersectia Gradina Zoologica
6 LUKOIL Otopeni stalp consola partea stanga, la cca 1000m dupa coborarea podului de la centura
7 AGIP Otopeni portal 24m la breteaua de intrare in aeroportul Otopeni
8 Balotesti pasarela existenta in dreptul drumului spre centrul comunei Balotesti
9 Tancabesti stalp AND dreapta, in dreptul statiei particulare de benzina
10 Ciolpani pasarela existenta in dreptul statiei Petrom


11 Barcanesti portal 19m la raspantia cu drumul de centura,intrarea in Ploiesti
12 DN1A Rompetrol stalp consola stanga,pe varianta DN1, in dreptul intersectiei cu DN1 A spre Buftea
13 METRO Ploiesti stalp simplu in scuarul sensului giratoriu de la Metrou Ploiesti
14 Sinaia inters. DN Targoviste stalp consola dreapta, la intersectia cu DN7 Targoviste
15 Sinaia portal 17m la 100m de intersectia cu DN Targoviste, in drepul primelor hale MEFIN
16 Sinaia Ferdinand stalp simplu in centru, bd. Ferdinand (stalp beton, inca nu s-a montat)
17 Sinaia Ferdinand stalp consola la iesire Sinaia, intersectie cu varianta spre gara
18 Busteni stalp consola dreapta, bld. Marasesti, in dreptul drumului spre Gura Diham
19 Azuga stalp simplu dreapta,in dreptul caii ferate (inca nu s-a montat)
magazin detectoare radar

Edited by i0nutzb, 17 November 2005 - 02:56.


#33
bmcdro

bmcdro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.11.2003
Asta da lista documentata.. cea mai buna informatie de pana acum. Se merita un print si luata in masina.
Apropos, am vorbit cu cineva si mi-a spus ca de ieri (15.11.2005) s-a dat drumul la sistem . Si mare atentie .. sunt unele care nu sunt pe pasarele .. si sunt oarecum ascunse , nu le vezi decat daca le stii, sau daca mergi incet si esti foarte atent !
Ne-am ras ... mai ales cine merge pe DN1 des ... cum e cazul meu. Azi stiind ca trebuie sa merg incet, rulam cu vreo 60, m-a sunat cineva si pana sa-mi dau seama m-am trezit ca aveam vreo 110/h si la 30 de metri in fatza am vazut cutia de radar . Sper ca am scapat , .. am trantit un capac de am lasat urme .
Daca stie cineva la ce distanta iti inregistreaza viteza .. ne-ar fi de mare folos. Un "garcea" ar fi de mare folos  B) . Multumim anticipat.

#34
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
o intrebare mai ciudata: aceste radare sunt focalizate? Adica nu sunt ca cele vechi de treci prin dreptul lor nu? Dupa ce ai trecut de cutie, nu te mai "citeste" right?

#35
ang3lfir3

ang3lfir3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.09.2005
radarele astea te iau si noaptea ??

#36
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postang3lfir3, on Nov 20 2005, 21:47, said:

radarele astea te iau si noaptea ??

DA. Au blitz infrarosu. Si radarul e laser.


Radar clasic:
http://auto.howstuff...r-detector1.htm

Radar laser:
http://auto.howstuff...r-detector2.htm

Detectoare:
http://auto.howstuff...r-detector3.htm


Cum se poate scapa de radarele laser:  :naughty:

http://www.radar-laser-jammers.com/

Attached Files


Edited by H725, 20 November 2005 - 23:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate